Lars BoomLars Boom (Blanco) po ataku na końcowych kilometrach, pokonując Davide Rebellina (CCC Polsat Polkowice) został zwycięzcą czwartego odcinka wyścigu Ster ZLM Toer. Michał Gołaś czwarty w generalce!

Czwarty etap holenderskiej etapówki liczył 186 kilometrów. Najszybciej ten dystans pokonał, podobnie jak w zeszłym roku – Lars Boom, który w końcówce zdecydował się na samotny atak i jedynie o trzy sekundy wyprzedził Davide Rebellina. Na trzecim miejscu zameldował się Maurits Lammertink (Vacansoleil – DCM).

Bardzo dobrze po raz kolejny pojechał Michał Gołaś (Omega Pharma Quick Step), który dziś był piąty.

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Boom, Michał Gołaś przesunął się na czwartą pozycję, tracąc do Holendra jedynie 26 sekund.

W niedzielę ostatni etap z Gerwen do Boxtel o długości 176 kilometrów.

Wyniki 4 etapu:

1 Lars Boom (Ned) Blanco Pro Cycling Team 4:42:51
2 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice 0:00:03
3 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil – DCM
4 Roman Maikin (Rus) RusVelo 0:00:06
5 Michal Golas (Pol) Omega Pharma – Quick-Step
6 Andre Greipel (Ger) Lotto Belisol
7 Maxime Vantomme (Bel) Crelan-Euphony
8 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step
9 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
10 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp
11 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
12 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol
13 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:00:13
14 Scott Thwaites (GBr) NetApp-Endura 0:00:14
15 Luka Mezgec (Slo) Argos-Shimano
16 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol
17 Tom Vermeer (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:00:19
18 Arno Van Der Zwet (Ned) Koga Cycling Team
19 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
20 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke Shanks
21 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
22 Ralf Matzka (Ger) NetApp-Endura 0:00:25
23 Sergey Pomoshnikov (Rus) RusVelo 0:00:28
24 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
25 Sjors Roosen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
26 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano 0:00:32
27 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo-Tinkoff
28 Jerome Pineau (Fra) Omega Pharma – Quick-Step
29 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team
30 Rob Peeters (Bel) Telenet Fidea
31 Stijn Steels (Bel) Crelan-Euphony
32 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks
33 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano
34 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan-Euphony 0:00:42
35 Kurt Hovelijnck (Bel) Crelan-Euphony 0:00:48
36 Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:00:55
37 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil – DCM
38 Jay Mccarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:01:02
39 Markus Eichler (Ger) NetApp-Endura 0:01:03
40 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea
41 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 0:01:10
42 Bert De Backer (Bel) Argos-Shimano
43 Huub Duijn (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks
44 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma – Quick-Step
45 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
46 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp
47 Michel Kreder (Ned) Garmin Sharp
48 Joeri Adams (Bel) Telenet Fidea
49 Dries Hollanders (Bel) Metec-TKH Continental Cyclingteam 0:01:25
50 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:01:35
51 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol
52 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo 0:01:36
53 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:01:48
54 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp
55 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil – DCM
56 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil – DCM 0:02:03
57 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:02:15
58 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
59 Nikolay Trusov (Rus) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:02:27
60 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
61 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma – Quick-Step 0:02:38
62 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:02:43
63 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:03:00
64 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:03:46
65 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 0:07:53
66 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma – Quick-Step
67 Thijs Al (Ned) Telenet Fidea
68 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step
69 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team
70 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team
71 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step
72 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil – DCM
73 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil – DCM 0:10:42
74 Sebastien Rosseler (Bel) Garmin Sharp
75 Jasper Hamelink (Ned) Cyclingteam Jo Piels
76 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp
77 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:11:41
78 Jonathan Breyne (Bel) Crelan-Euphony 0:12:45
79 Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Jo Piels
80 Corné Van Kessel (Ned) Telenet Fidea
81 Rens Te Stroet (Ned) Cyclingteam Jo Piels
82 Bart Wellens (Bel) Telenet Fidea
83 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice
84 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise
85 Brian Van Goethem (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam
86 Bouke Kuiper (Ned) Koga Cycling Team
87 Oscar Riesebeek (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam
88 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff
89 Berden De Vries (Ned) Cyclingteam Jo Piels
90 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team
91 Wim Stroetinga (Ned) Koga Cycling Team
92 Daan Soete (Bel) Telenet Fidea
93 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice
94 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team
95 Frederic Amorison (Bel) Crelan-Euphony
96 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony
97 Michael Schwarzmann (Ger) NetApp-Endura
98 Luc Hagenaars (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam
99 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team
100 Igor Boev (Rus) RusVelo
101 Remco Te Brake (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam
102 Victor Manakov (Rus) RusVelo
103 Alexander Serov (Rus) RusVelo
104 Jim Van Den Berg (Ned) Koga Cycling Team
105 Wim Botman (Ned) Koga Cycling Team
106 Stefan Vreugdenhil (Ned) Koga Cycling Team
107 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team
108 Erick Roswell (GBr) NetApp-Endura
109 Rick Flens (Ned) Blanco Pro Cycling Team
110 Blaz Jarc (Slo) NetApp-Endura
111 Reinier Honig (Ned) Crelan-Euphony
112 Jonathan Mcevoy (GBr) NetApp-Endura
113 Roger Kluge (Ger) NetApp-Endura
114 Jack Bobridge (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:13:35
115 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:14:39
116 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano 0:19:05
117 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks
118 Jurriën Bosters (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam
119 Evgeny Kovalev (Rus) RusVelo
120 Johim Ariesen (Ned) Cyclingteam Jo Piels
121 Steven Lammertink (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:19:41
122 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:20:16
DNF Martijn Maaskant (Ned) Garmin Sharp
DNF Mateusz Taciak (Pol) CCC Polsat Polkowice
DNF Robin Chaigneau (Ned) Koga Cycling Team
DNS Gregory Henderson (NZl) Lotto Belisol

Klasyfikacja generalna:

1 Lars Boom (Ned) Blanco Pro Cycling Team 13:19:08
2 Andre Greipel (Ger) Lotto Belisol 0:00:16
3 Mark Cavendish (GBr) Omega Pharma – Quick-Step 0:00:25
4 Michal Golas (Pol) Omega Pharma – Quick-Step 0:00:26
5 Maurits Lammertink (Ned) Vacansoleil – DCM 0:00:32
6 Marcel Kittel (Ger) Argos-Shimano 0:00:35
7 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:00:36
8 Thomas Dekker (Ned) Garmin Sharp 0:00:43
9 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol 0:00:47
10 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team 0:01:06
11 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:01:11
12 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:01:13
13 Jonas Aaen Jörgensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:01:26
14 Luka Mezgec (Slo) Argos-Shimano 0:01:30
15 Raymond Kreder (Ned) Garmin Sharp 0:02:05
16 Bert De Backer (Bel) Argos-Shimano 0:02:45
17 Dries Hollanders (Bel) Metec-TKH Continental Cyclingteam 0:04:47
18 Christoph Pfingsten (Ger) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:05:53
19 Roy Curvers (Ned) Argos-Shimano 0:05:58
20 Davide Rebellin (Ita) CCC Polsat Polkowice 0:07:28
21 Arno Van Der Zwet (Ned) Koga Cycling Team 0:07:30
22 Stijn Steels (Bel) Crelan-Euphony 0:07:43
23 Sjors Roosen (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:07:44
24 Tom Vermeer (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:07:48
25 Roman Maikin (Rus) RusVelo 0:07:49
26 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:07:55
27 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:08:00
28 Ralf Matzka (Ger) NetApp-Endura 0:08:01
29 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team 0:08:02
30 Rob Ruijgh (Ned) Vacansoleil – DCM 0:08:09
31 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan-Euphony 0:08:18
32 Michel Kreder (Ned) Garmin Sharp 0:08:22
33 Rory Sutherland (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:08:24
34 Tobias Ludvigsson (Swe) Argos-Shimano 0:08:27
35 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma – Quick-Step
36 Jerome Pineau (Fra) Omega Pharma – Quick-Step 0:08:28
37 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:08:38
38 Kurt Hovelijnck (Bel) Crelan-Euphony 0:08:43
39 Tom Veelers (Ned) Argos-Shimano 0:08:45
40 Jaroslaw Marycz (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:08:48
41 Jay Mccarthy (Aus) Team Saxo-Tinkoff 0:08:49
42 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:08:54
43 Markus Eichler (Ger) NetApp-Endura 0:08:55
44 Scott Thwaites (GBr) NetApp-Endura
45 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:08:58
46 Sergey Pomoshnikov (Rus) RusVelo 0:08:59
47 Tom Meeusen (Bel) Telenet Fidea 0:09:05
48 Nathan Haas (Aus) Garmin Sharp 0:09:08
49 Rob Peeters (Bel) Telenet Fidea 0:09:11
50 Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:09:26
51 Huub Duijn (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:09:28
52 Nikolay Trusov (Rus) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:09:31
53 Andrey Solomennikov (Rus) RusVelo 0:09:33
54 Pim Ligthart (Ned) Vacansoleil – DCM 0:09:37
55 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma – Quick-Step 0:09:50
56 Matteo Trentin (Ita) Omega Pharma – Quick-Step 0:09:56
57 Wouter Mol (Ned) Vacansoleil – DCM 0:10:01
58 Adam Hansen (Aus) Lotto Belisol
59 Coen Vermeltfoort (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:10:17
60 Zico Waeytens (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:10:24
61 Gert Dockx (Bel) Lotto Belisol 0:10:42
62 Frederik Willems (Bel) Lotto Belisol 0:10:57
63 Lars Ytting Bak (Den) Lotto Belisol 0:11:12
64 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:11:18
65 Albert Timmer (Ned) Argos-Shimano 0:11:57
66 Steele Von Hoff (Aus) Garmin Sharp 0:12:07
67 Blaz Jarc (Slo) NetApp-Endura 0:13:32
68 Thijs Al (Ned) Telenet Fidea 0:13:45
69 Maxime Vantomme (Bel) Crelan-Euphony 0:13:59
70 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:14:18
71 Gert Steegmans (Bel) Omega Pharma – Quick-Step 0:15:20
72 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:15:52
73 Joeri Adams (Bel) Telenet Fidea 0:15:53
74 Roger Kluge (Ger) NetApp-Endura 0:16:10
75 Rens Te Stroet (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:16:41
76 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff 0:16:44
77 Martijn Keizer (Ned) Vacansoleil – DCM 0:17:28
78 Kenny Van Hummel (Ned) Vacansoleil – DCM 0:17:57
79 Dries Devenyns (Bel) Omega Pharma – Quick-Step 0:18:43
80 Sebastien Rosseler (Bel) Garmin Sharp 0:18:51
81 Jasper Hamelink (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:19:26
82 Alexander Serov (Rus) RusVelo 0:19:48
83 Remco Te Brake (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam 0:19:57
84 Wim Stroetinga (Ned) Koga Cycling Team 0:20:02
85 Brian Van Goethem (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam 0:20:07
86 Baptiste Planckaert (Bel) Crelan-Euphony
87 Victor Manakov (Rus) RusVelo 0:20:13
88 Berden De Vries (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:20:16
89 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:20:17
90 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:20:19
91 Erick Roswell (GBr) NetApp-Endura 0:20:25
92 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team 0:20:28
93 Robbert De Greef (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:20:33
94 Ramon Sinkeldam (Ned) Argos-Shimano 0:20:37
95 Adam Blythe (GBr) BMC Racing Team 0:20:50
96 Daan Soete (Bel) Telenet Fidea
97 Igor Boev (Rus) RusVelo 0:20:58
98 Michael Schwarzmann (Ger) NetApp-Endura 0:21:04
99 Frederic Amorison (Bel) Crelan-Euphony 0:21:11
100 Alessandro Ballan (Ita) BMC Racing Team 0:21:16
101 Rick Flens (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:21:21
102 Bouke Kuiper (Ned) Koga Cycling Team 0:21:25
103 Wim Botman (Ned) Koga Cycling Team 0:21:31
104 Bart Wellens (Bel) Telenet Fidea 0:21:36
105 Corné Van Kessel (Ned) Telenet Fidea 0:21:37
106 Jonathan Mcevoy (GBr) NetApp-Endura
107 Reinier Honig (Ned) Crelan-Euphony 0:21:45
108 Luc Hagenaars (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam 0:23:16
109 Steven Lammertink (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:23:54
110 Jim Van Den Berg (Ned) Koga Cycling Team 0:26:17
111 Dylan Groenewegen (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:26:49
112 Johim Ariesen (Ned) Cyclingteam Jo Piels 0:26:50
113 Jonathan Breyne (Bel) Crelan-Euphony 0:26:51
114 Adrian Kurek (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:27:02
115 Tomasz Kiendys (Pol) CCC Polsat Polkowice 0:28:20
116 Ronan Van Zandbeek (Ned) Cyclingteam De Rijke Shanks 0:28:36
117 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:29:03
118 Oscar Riesebeek (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam 0:29:04
119 Stefan Vreugdenhil (Ned) Koga Cycling Team 0:29:24
120 Jack Bobridge (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:31:35
121 Jurriën Bosters (Ned) Metec-TKH Continental Cyclingteam 0:35:41
122 Evgeny Kovalev (Rus) RusVelo 0:36:36