_DSC0223Mauro Richeze (Team Nippo – De Rosa) po raz drugi wygrał etap tegorocznej edycji Tour de Serbie. Ivan Stevic (Tusnad Cycling Team) pozostał liderem, Piotr Kirpsza (BDC MarcPol) jest drugi.

Piąty etap Tour de Serbie to najdłuższy odcinek wyścigu liczący 200 kilometrów. Na kolarzy czekały trzy premie górskie trzeciej kategorii i trzy lotne. Dodatkowo rywalizację utrudniał potworny upał, temperatura w cieniu sięgała 35 stopni.

O bonifikaty sekundowe na premiach walczyli między sobą Stevic, Patrik Tybor (Dukla – Trencin) i Piotr Kirpsza czyli pierwsza trójka klasyfikacji generalnej. „Pietia” wyszedł z tej walki obronną ręką, utrzymując drugie miejsce w generalce.

O losach etapu zdecydował finisz z peletonu, w którym po raz kolejny najszybszy okazał się Richeze. Argentyńczyk o „błysk szprychy” pokonał Michaela Kolara (Dukla Trencin) oraz Stevica. Na piątym miejscy przyjechał Damian Walczak (BDC MarcPol)._DSC0148

W niedzielę ostatni, decydujący etap z jedną premią górską drugiej kategorii i jedną trzeciej. Kirpsza do Stevica traci tylko sześć sekund. Czy zdoła pokonać Serba?

Pełne wyniki 5 etapu > tutaj

Zdjęcia > tutaj

 

 

Poprzedni artykułRoute du Sud: Thomas Voeckler triumfuje na trzecim etapie. „Sylwas” wysoko!
Następny artykułIrlandzki Związek Kolarski nie chce już McQuaida na stanowisku szefa UCI
Pomysłodawca, założyciel i właściciel naszosie.pl. Z wykształcenia ekonomista, kilkanaście lat zarządzający oddziałami banków. Pracę w „korpo” zakończył w 2013 i wtedy to zdecydował poświęcić się tylko pasji. Na szosie jeździ amatorsko od ponad 20 lat. Mąż i ojciec dwóch synów.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments