Znakomicie spisali się zawodnicy BDC MarcPol Team na czwartym etapie Tour of Bulgaria (2.2 UCI). Wygrał Damian Walczak, który pokonał Roberta Radosza oraz Igora Boeva (Itera Katusha). Cały odcinek uciekał Piotr Kirpsza (BDC MarcPol).

Czwartego dnia ścigania barwny peleton rywalizujący w wyścigu Dookoła Bułgarii musiał przejechać 109 kilometrów w trudnym, górzystym ternie. Etap do Tryavny to blisko 1900 metrów przewyższenia.

Zaraz po starcie do akcji zaczepnej zabrał się młody Piotr Kirpsza. Polak uciekał wraz z czwórką innych zawodników. Niestety mocną pogoń w zasadniczej grupie prowadziła koalicja ekip Astana Continental i Itera Katusha. Kirpsza na 20 kilometrów przed metą, zdecydował się więc na samotny rajd po etapowe zwycięstwo, a inni uciekinierzy wkrótce zostali doścignięci.

Niestety 23-latek został skasowany na 5 km przed kreską. Wtedy również było wiadomo, że o etapowym zwycięstwie zadecyduje finisz z około 30 osobowej grupki.

Znakomicie w końcówce pojechali podopieczni Dariusza Banaszka! Sprinterski pojedynek wygrał Damian Walczak, który pokonał swojego bardziej doświadczonego kolegę z drużyny – Roberta Radosza. Trzeci był 23-letni Rosjanin – Igor Boev.

Najbardziej aktywnym kolarzem etapu został Piotr Kirpsza.

Oto co do powiedzenia na mecie miał etapowy zwycięzca, Damian Walczak:

„Etap był krótki i szybki, szło bardzo dużo ataków od samego startu, ale wszystko ułożyło się po naszej myśli i odnieśliśmy zwycięstwo. Dodam, że „Dexter „wzorowo mnie rozprowadził i mogłem spokojnie podnieść ręce w górę.

Wyścig jest trudny, teren jest ciężki, składy 6-cio osobowe, to sprawia że trudno się kontroluje sytuację na etapie. Przed nami najdłuższe etapy i tam będziemy szukać swojej szansy.”

To był „niebieski” dzień w Bułgarii, gratulujemy!

Wyniki etapu > tutaj

Klasyfikacje > tutaj

Andrzej

Foto: www.tourofbulgaria.com

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments