balticMihkel Raim (Amore & Vita) był najszybszy na przedostatnim etapie Baltic Chain Tour. Mateusz Komar (BDC – MarcPol Team) finiszował na piątym miejscu i awansował w generalce na 7. pozycję. Nowym liderem jest Philipp Walsleben » BKCP-Powerplus.

Po dniu przerwy w Baltic Chain Tour dziś kolarze ścigali się na Litwie. Mieli oni do pokonania odcinek Panevezys – Utena o długości 154,1 km. Około 100 km przed metą na atak zdecydowało się aż 29 zawodników, wśród których było trzech zawodników BDC MarcPol Team: Mateusz Komar, Adrian Banaszek i Damian Walczak.

Okazało się, że ucieczka z kilometra na kilometr powiększała przewagę i między sobą rozegrała walkę o zwycięstwo. Najlepszy okazał się Mihkel Raim (Amore & Vita), za nim finiszowali Siarhei Papok i Maxim Pokidov » Itera – Katusha.

Piąte miejsce zajął Mateusz Komar, który awansował na 7. miejsce w GC. Adrian Banaszek był dwunasty, a Damian Walczak siedemnasty.

Wyniki:

1 RÄIM Mihkel Amore & Vita 5 3:23:18

2 PAPOK Siarhei 2 ,,

3 POKIDOV Maxim Itera – Katusha 1 ,,

4 MANDRI René ,,

5 KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team ,,

6 METLUSHENKO Yuri Konya Torku Seker Sport ,,

7 KULYK Andriy Kolss Cycling Team ,,

8 BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

9 WALSLEBEN Philipp BKCP-Powerplus ,,

10 VASILYEV Maksym ISD Continental Team ,,

11 MANIUSIS Martynas Doltcini Flanders ,,

12 BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team ,,

13 SAVITSKIY Ivan Rusvelo ,,

14 PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team ,,

15 RAMAN Ramanau ,,

16 EGOROV Kirill Itera – Katusha ,,

17 WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team ,,

18 POPKOV Vitaliy ISD Continental Team ,,

19 SAVICKAS Zydrunas ,,

20 VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team ,,

21 RADIONOV Mykhaylo Kolss Cycling Team ,,

22 FROLOV Igor Itera – Katusha ,,

23 SAMOILAU Branislau ,,

24 BERNATONIS Marius Team 3M 0:06

25 AGARKOV Yuriy ISD Continental Team 0:08

26 VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,

27 KURBATOV Alexey Helicopters 0:16

28 GOMENIUK Volodymyr Kolss Cycling Team ,,

29 GRIGOREV Aleksander Helicopters 0:34

30 SHMALKO Viktor Itera – Katusha 10:51

31 JURCO Matej Dukla Trencin – Trek ,,

32 BASKA Erik Dukla Trencin – Trek ,,

33 ZHURKIN Nikolay Helicopters ,,

34 LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

35 GRECHYN Serhiy Konya Torku Seker Sport ,,

36 RACENAJS Kristofers Alpha Baltic – Unitymarathons.com ,,

37 SIIM Jalakas ,,

38 RAUDSEPP Krister ,,

39 SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,

40 LATON Eryk BDC – Marcpol Team ,,

41 SISKEVICIUS Paulius ,,

42 BAKI AKIRSAN Bekir Konya Torku Seker Sport ,,

43 MIZUROV Andrey Konya Torku Seker Sport ,,

44 SUUR Ivo ,,

45 BEYER Maximilian ,,

46 TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek ,,

47 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus ,,

48 VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin ,,

49 ADAMS Jens BKCP-Powerplus ,,

50 PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch ,,

51 PÖKÄLÄ Samuel ,,

52 MEISEN Marcel BKCP-Powerplus ,,

53 BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling ,,

54 SCHULTZ Silver ,,

55 JAKIN Alo ,,

56 THIELE Kersten Rad-Net Rose Team ,,

57 KOVSH Artur Itera – Katusha 19:02

58 MATHIS Marco Rad-Net Rose Team ,,

59 EVENSEN Henrik Froy – Bianchi ,,

60 PUHM Reijo Rietumu – Delfin ,,

61 PUNTSO Endrik ,,

62 JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project ,,

63 ALBERT Niels BKCP-Powerplus ,,

64 SHEMETAU Mikhail ,,

65 ALEH Ahiyevich ,,

66 JőGI Joonas ,,

67 SAFONAU Siarhei ,,

68 GRONKIEWICZ Kacper BDC – Marcpol Team ,,

69 EKH Anders ,,

70 ABOM Henrik ,,

71 FĺGLUM-KARLSSON Marcus ,,

72 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

73 ALAMAA Siim-erik ,,

74 LANDSTROM Johan ,,

75 SAZANOV Andrey ,,

76 OOLO Kristjan ,,

77 DE LA FUENTE RASILLA David Konya Torku Seker Sport ,,

78 MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team ,,

79 MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek ,,

80 KOVáC Maros Dukla Trencin – Trek ,,

81 JERET Timmo ,,

82 RONIMOIS Mikhel ,,

83 SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin ,,

84 DZERVUS Darijus Doltcini Flanders ,,

85 PAAJANEN Mikko ,,

86 LAAS Martin ,,

87 VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus ,,

DNF MCCONVEY Connor Synergy Baku Cycling Project –

DNF ASADOV Elchin Synergy Baku Cycling Project –

DNF ANDRIJANOVS Reinis Alpha Baltic – Unitymarathons.com –

DNF TANDREVOLD Halvor Froy – Bianchi –

DNF MYTSKO Aliaksandr –

DNF KAHILA Ilari –

DNF RAIM Rigo –

DNF ISGANDAROV Tural Synergy Baku Cycling Project –

DNS REINHARDT Theo Rad-Net Rose Team –

DNS EKELI Eivind Froy – Bianchi –

OTL PRUUN Carl Heinrich –

OTL SPIKSETH Elias Froy – Bianchi –

OTL SAKALOU Andrei –

OTL PRUUS Peeter Rietumu – Delfin –

OTL TARVIS Peeter Rietumu – Delfin –

OTL SUNDHAGEN Tord Froy – Bianchi –

OTL DAŠKO Mario Dukla Trencin – Trek –

OTL GRYGORENKO Oleksandr Kolss Cycling Team –

OTL MUZYCHKIN Anton –

OTL PREVAR Oleksandr Kolss Cycling Team –

Klasyfikacja generalna:

1 (2) WALSLEBEN Philipp BKCP-Powerplus 19:14:22

2 (3) SAVITSKIY Ivan Rusvelo 0:02

3 (5) SAVICKAS Zydrunas 0:22

4 (7) BEKMANIS Indulis Alpha Baltic – Unitymarathons.com 0:29

5 (8) MANDRI René 0:36

6 (9) PAKHTUSOV Anatoliy ISD Continental Team 0:39

7 (13) KOMAR Mateusz BDC – Marcpol Team 0:45

8 (19) KULYK Andriy Kolss Cycling Team 0:58

9 (20) SAMOILAU Branislau 1:01

10 (21) VASYLYUK Andriy Kolss Cycling Team 1:10

11 (30) PAPOK Siarhei 1:21

12 (35) VASILYEV Maksym ISD Continental Team 1:35

13 (34) AGARKOV Yuriy ISD Continental Team 1:45

14 (33) VAITKUS Tomas Orica GreenEDGE ,,

15 (42) BANASZEK Adrian BDC – Marcpol Team 2:17

16 (43) EGOROV Kirill Itera – Katusha 2:53

17 (49) MANIUSIS Martynas Doltcini Flanders 4:37

18 (50) BERNATONIS Marius Team 3M 4:59

19 (54) WALCZAK Damian BDC – Marcpol Team 5:21

20 (63) POKIDOV Maxim Itera – Katusha 5:32

21 (55) KURBATOV Alexey Helicopters 5:34

22 (66) FROLOV Igor Itera – Katusha 5:46

23 (69) RAMAN Ramanau 5:49

24 (70) RADIONOV Mykhaylo Kolss Cycling Team 5:50

25 (78) RÄIM Mihkel Amore & Vita 6:03

26 (77) POPKOV Vitaliy ISD Continental Team 6:10

27 (86) GOMENIUK Volodymyr Kolss Cycling Team 7:08

28 (91) GRIGOREV Aleksander Helicopters 7:42

29 (100) METLUSHENKO Yuri Konya Torku Seker Sport 8:39

30 (1) PAAJANEN Paavo Team Differdange – Losch 10:43

31 (4) TYBOR Patrik Dukla Trencin – Trek 11:09

32 (6) GRECHYN Serhiy Konya Torku Seker Sport 11:16

33 (10) MIZUROV Andrey Konya Torku Seker Sport 11:30

34 (12) MEISEN Marcel BKCP-Powerplus 11:35

35 (14) JAKIN Alo 11:39

36 (15) VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 11:45

37 (18) VOSEKALNS Andris Rietumu – Delfin 11:48

38 (22) LIEPINS Emils Alpha Baltic – Unitymarathons.com 12:06

39 (23) SCHWEIZER Christoph Synergy Baku Cycling Project ,,

40 (24) ADAMS Jens BKCP-Powerplus ,,

41 (28) JURCO Matej Dukla Trencin – Trek 12:17

42 (38) SIIM Jalakas 12:29

43 (39) RACENAJS Kristofers Alpha Baltic – Unitymarathons.com 12:30

44 (41) SUUR Ivo 12:53

45 (46) SCHULTZ Silver 14:02

46 (47) PÖKÄLÄ Samuel 14:30

47 (52) BERTILSSON Christian Team People4you – Unaas Cycling 15:57

48 (56) RAUDSEPP Krister 16:19

49 (58) BASKA Erik Dukla Trencin – Trek 16:23

50 (68) LATON Eryk BDC – Marcpol Team 16:40

51 (74) SHMALKO Viktor Itera – Katusha 16:51

52 (85) ZHURKIN Nikolay Helicopters 17:41

53 (90) BAKI AKIRSAN Bekir Konya Torku Seker Sport 17:58

54 (92) SISKEVICIUS Paulius 18:02

55 (16) LAAS Martin 19:56

56 (17) FĺGLUM-KARLSSON Marcus 19:59

57 (102) THIELE Kersten Rad-Net Rose Team 20:13

58 (26) EVENSEN Henrik Froy – Bianchi 20:19

59 (27) SAZANOV Andrey 20:28

60 (29) DE LA FUENTE RASILLA David Konya Torku Seker Sport ,,

61 (31) DZERVUS Darijus Doltcini Flanders 20:34

62 (32) VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus 20:36

63 (36) MALOVEC Lubos Dukla Trencin – Trek 20:40

64 (37) PAAJANEN Mikko ,,

65 (44) JABRAYILOV Samir Synergy Baku Cycling Project 22:01

66 (45) ALBERT Niels BKCP-Powerplus 22:05

67 (48) EKH Anders 22:46

68 (105) BEYER Maximilian 23:06

69 (51) JőGI Joonas 24:06

70 (64) ABOM Henrik 24:38

71 (65) ALAMAA Siim-erik 24:47

72 (67) MARTYNENKO Oleksandr ISD Continental Team 24:51

73 (72) KOVáC Maros Dukla Trencin – Trek 25:00

74 (73) JERET Timmo 25:01

75 (75) OOLO Kristjan 25:11

76 (80) RONIMOIS Mikhel 25:22

77 (81) GRONKIEWICZ Kacper BDC – Marcpol Team 25:25

78 (82) SMIRNOVS Andris Rietumu – Delfin 25:29

79 (84) ALEH Ahiyevich 25:52

80 (88) SAFONAU Siarhei 26:06

81 (89) SHEMETAU Mikhail 26:08

82 (97) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 26:47

83 (98) PUNTSO Endrik 27:09

84 (99) MATHIS Marco Rad-Net Rose Team 27:35

85 (101) LANDSTROM Johan 27:55

86 (103) PUHM Reijo Rietumu – Delfin 28:30

87 (107) KOVSH Artur Itera – Katusha 36:15

 

Arek Waluga