Katarzyna NiewiadomaKatarzyna Niewiadoma (TKK Pacific Toruń) zwyciężyła wyścig kobiet podczas Górskich mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym! Złoto zdobyła w kategorii – orliczka, ale „dołożyła” także zawodniczkom elity!!!

Ostatni sobotni wyścig liczył 77 kilometrów i praktycznie od samego startu kontrolowały go zawodniczki TKK Pacific Toruń. W odpowiednim momencie zaatakowała Katarzyna Niewiadoma.

Na mecie zameldowała się ponad minutę przed swoją klubową koleżanką Moniką Brzeźną, trzecie miejsce zajęła Paula Gorycka (4F Racing Team). Tuż za podium znalazła się doświadczona Paulina Brzeźna-Bentowska (TKK Pacific Toruń), która straciła do Kasi ponad trzy minuty.

Tym samym Kasia zdobyła dwa złote medale, zarówno w elicie jak i w kategorii orliczka. Podobnie druga Monika Brzeźna, która zgarnęła dwa srebra. W orliczkach brąz przypadł Paulinie Guz (LKS Atom Boxmet Dzierżoniów).