Arman Kamyshev (Astana Continental) odniósł szóste zwycięstwo w sezonie, wygrywając 3. etap Tour of Bulgaria. Niewiele do zwycięstwa zabrakło Marcinowi Sapie (BDC MarcPol), który został schwytany na 300 metrów przed końcem. Piątą pozycję zajął Damian Walczak (BDC MarcPol).

Trzeci odcinek wyścigu Dookoła Bułgarii nie należał do prostych. Choć trasa liczyła niespełna 100 kilometrów, to przewyższenie na tym etapie wynosiło ponad 1300 metrów. Maksymalne nachylenie na jednym z podjazdów to 23,3 %

Zaraz po starcie w swoim stylu zaatakował Marcin Sapa. Doświadczony zawodnik odjechał wraz z przedstawicielami młodego Pokolenia –  Andriy`em Vasylyuk`em (Kolls) oraz z Igorem Boevem (Itera Katusha). Pomimo że, trójka uciekinierów przetrwała najcięższe momenty na trasie i zgodnie współpracowała, to niestety grupka faworytów dogoniła ich na 300 metrów przed końcem!

Etap padł łupem Kazacha – Arman`a Kamysheva, który jest jednym z bardziej wyróżniających się orlików w światowym peletonie w tym sezonie. Najlepszy z Polaków – Damian Walczak (BDC MarcPol) był piąty.