Thomas VoecklerKrólewski etap tegorocznej edycji Route du Sud zwyciężył Thomas Voeckler (Europcar), który objął prowadzenie w wyścigu. Ładnie pojechał Sylwester Szmyd (Movistar) zajmując 11 miejsce.

Najtrudniejszy odcinek Route du Sud liczył 175 kilometrów, na trasie organizatorzy zaplanowali trzy premie pierwszej kategorii.

Od początku rywalizacji próbowało odskoczyć wielu kolarzy, jednak o losach etapu zdecydowała czteroosobowa ucieczka, która uformowała się na ostatnim podjeździe, 20 kilometrów przed metą. Jechali w niej Voeckler, Franco Pellizotti (Androni Giocattoli), John Gadret oraz Romain Bardet (obaj AG2R). Peleton tracił nieco ponad minutę do prowadzących. Z przodu grupy zasadniczej jechał Sylwester Szmyd.

Ostatecznie najszybszy okazał się Voeckler, który pokonał Pellizottiego i Gadreta. Na jedenastej pozycji ze stratą 18 sekund uplasował się Sylwester Szmyd (Movistar).

W generalce prowadzi Voeckler, “Sylwas” jest trzynasty, tracąc jedynie 28 sekund do Francuza.

1 VOECKLER Thomas Team Europcar 16 20 4:43:53
2 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 11 12 ,,
3 GADRET John AG2R La Mondiale 6 7 ,,
4 BARDET Romain AG2R La Mondiale 5 5 ,,
5 PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team 4 4 0:10
6 ROSA Diego Androni – Venezuela 2 3 ,,
7 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 2 ,,
8 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 1 0:16
9 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 0:18
10 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,
11 SZMYD Sylwester Movistar Team ,,
12 JEANDESBOZ Fabrice Sojasun ,,
13 ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA ,,
14 VUILLERMOZ Alexis Sojasun 1:02
15 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits ,,
16 ROSSETTO Stephane ,,
17 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement 1:21
18 TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA ,,
19 COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 1:22
20 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty 3:41
21 KNEES Christian Sky Procycling 4:06
22 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,
23 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,
24 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,
25 CATALDO Dario Sky Procycling ,,
26 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty 4:40
27 BALDAUF Sebastian Team NSP – Ghost ,,
28 LELAY David Sojasun ,,
29 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team ,,
30 BAZIN Nicolas BigMat – Auber 93 ,,
31 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ ,,
32 ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ 5:48
33 POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,
34 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille ,,
35 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,
36 MALACARNE Davide Team Europcar ,,
37 BALDO Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
38 VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA 8:14
39 BERHANE Natnael Team Europcar 10:28
40 VIMPERE Theo 10:54
41 PUCCIO Salvatore Sky Procycling 12:10
42 COUSIN Jérôme Team Europcar 12:32
43 CHARTEAU Anthony Team Europcar ,,
44 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,
45 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela 13:29
46 TEKLEHAYMANOT Temesgen Atlas Personal – Jakroo ,,
47 LE BOULCH Dimitri ,,
48 LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team ,,
49 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,
50 PAILLOT Yoann La Pomme Marseille ,,
51 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,
52 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,
53 BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,
54 LABORIE Christophe Sojasun ,,
55 BOSWELL Ian Sky Procycling ,,
56 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,
57 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,
58 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,
59 SELLA Emanuele Androni – Venezuela ,,
60 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,
61 CASAR Sandy Equipe Cycliste FDJ ,,
62 FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 19:13
63 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ 21:01
64 MORENO BAZAN Javier Movistar Team ,,
65 POUX Paul Sojasun ,,
66 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,
67 MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ ,,
68 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,
69 LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ ,,
70 SUTTON Chris Sky Procycling ,,
71 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale ,,
72 CARDOSO Manuel Antonio Leal Caja Rural-Seguros RGA 22:37
73 SCHAFER Stefan Team NSP – Ghost 22:51
74 GENE Yohann Team Europcar 24:22
75 KERN Christophe Team Europcar ,,
76 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,
77 BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ 27:15
78 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty ,,
79 VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty ,,
80 JANS Roy Accent.jobs – Wanty ,,
81 TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,
82 VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille ,,
83 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement ,,
84 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille ,,
85 DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 ,,
86 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,
87 HOOGHIEMSTER Rene Team NSP – Ghost ,,
88 FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost ,,
89 MENVILLE Leo Team NSP – Ghost ,,
90 FORBERGER Sven Team NSP – Ghost ,,
91 FORKE Sebastian Team NSP – Ghost ,,
92 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille ,,
93 CHENAUX Adrien Atlas Personal – Jakroo ,,
94 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,
95 WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
96 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits ,,
97 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,
98 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,
99 TORTELIER Etienne Sojasun ,,
100 LUTHI Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
101 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits ,,
102 ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,,
103 THöMEL Tino Team NSP – Ghost ,,
DNF KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo
DNF JULES Justin La Pomme Marseille
DNF DRUJON Benoit BigMat – Auber 93
DNF PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement
DNF LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits
DNF CHAVANEL Sébastien Team Europcar
DNF OSPINA Argiro Movistar Team
DNF DOWSETT Alex Movistar Team
DNS VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team
OTL GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela

Klasyfikacja generalna:

1 (57) VOECKLER Thomas Team Europcar 8 14:41:27
2 (42) PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 0:04
3 (28) GADRET John AG2R La Mondiale 0:06
4 (11) BARDET Romain AG2R La Mondiale 0:09
5 (15) ROSA Diego Androni – Venezuela 0:20
6 (37) DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,
7 (38) PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team ,,
8 (18) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 0:26
9 (29) LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits 0:28
10 (31) JEANDESBOZ Fabrice Sojasun ,,
11 (50) ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA ,,
12 (55) GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,
13 (59) SZMYD Sylwester Movistar Team ,,
14 (21) VUILLERMOZ Alexis Sojasun 1:12
15 (40) EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits ,,
16 (63) ROSSETTO Stephane ,,
17 (16) TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA 1:31
18 (46) LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,
19 (41) COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ 1:32
20 (51) DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty 3:51
21 (19) KNEES Christian Sky Procycling 4:16
22 (26) FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,
23 (27) CATALDO Dario Sky Procycling ,,
24 (44) ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,
25 (34) MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team 4:47
26 (12) LELAY David Sojasun ,,
27 (17) BAZIN Nicolas BigMat – Auber 93 4:50
28 (20) BALDAUF Sebastian Team NSP – Ghost ,,
29 (32) VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,
30 (53) MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ ,,
31 (73) LAVIEU Antoine La Pomme Marseille 5:36
32 (1) MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 5:47
33 (4) ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ 5:52
34 (9) MALACARNE Davide Team Europcar 5:56
35 (54) BALDO Nicolas Atlas Personal – Jakroo 5:58
36 (62) POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,
37 (49) VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA 8:24
38 (91) BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale 10:36
39 (24) BERHANE Natnael Team Europcar 10:38
40 (35) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 12:20
41 (22) FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela 12:40
42 (66) COUSIN Jérôme Team Europcar 12:42
43 (5) DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 13:32
44 (7) SELLA Emanuele Androni – Venezuela 13:35
45 (8) HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits 13:36
46 (23) LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement 13:39
47 (33) LABORIE Christophe Sojasun ,,
48 (52) CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,
49 (65) TEKLEHAYMANOT Temesgen Atlas Personal – Jakroo ,,
50 (64) KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,
51 (67) BOSWELL Ian Sky Procycling ,,
52 (68) CASAR Sandy Equipe Cycliste FDJ ,,
53 (45) LE BOULCH Dimitri 13:59
54 (77) CHARTEAU Anthony Team Europcar 14:40
55 (74) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 15:09
56 (76) VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty 15:22
57 (80) LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team 16:48
58 (87) PAILLOT Yoann La Pomme Marseille 17:13
59 (89) BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits 18:11
60 (92) BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement 18:17
61 (103) VIMPERE Theo 19:40
62 (3) SUTTON Chris Sky Procycling 21:05
63 (14) PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ 21:11
64 (48) NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale ,,
65 (58) LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ ,,
66 (60) POUX Paul Sojasun ,,
67 (61) MORENO BAZAN Javier Movistar Team ,,
68 (70) MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ 21:31
69 (2) GENE Yohann Team Europcar 24:21
70 (69) ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille 24:32
71 (85) FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA 24:45
72 (83) CARDOSO Manuel Antonio Leal Caja Rural-Seguros RGA 26:21
73 (10) GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille 27:24
74 (39) HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,
75 (13) POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits 27:25
76 (25) TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,
77 (30) DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,
78 (36) MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,
79 (43) ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,,
80 (71) TORTELIER Etienne Sojasun 27:55
81 (101) FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 27:59
82 (72) CHENAUX Adrien Atlas Personal – Jakroo 28:06
83 (78) JANS Roy Accent.jobs – Wanty 29:57
84 (97) SCHAFER Stefan Team NSP – Ghost 30:41
85 (81) DION Renaud Bretagne- Séché Environnement 30:46
86 (82) NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 30:48
87 (84) LUTHI Nicolas Atlas Personal – Jakroo 30:59
88 (86) WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,
89 (90) BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ 32:03
90 (93) FORBERGER Sven Team NSP – Ghost ,,
91 (95) VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty 35:03
92 (94) FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost 35:05
93 (96) THöMEL Tino Team NSP – Ghost 35:25
94 (98) CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty 35:49
95 (99) MENVILLE Leo Team NSP – Ghost 36:01
96 (100) HOOGHIEMSTER Rene Team NSP – Ghost ,,
97 (104) DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 ,,
98 (108) KERN Christophe Team Europcar 37:32
99 (105) ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille 38:07
100 (107) VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille 38:13
101 (106) FORKE Sebastian Team NSP – Ghost 38:33
102 (109) BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 40:57
103 (111) DOMONT Axel AG2R La Mondiale 42:49