Damian WalczakCo roku, w Dzierżoniowie odbywa się pierwszy w sezonie wyścig na szosie, wchodzący do kalendarza Polskiego Związku Kolarskiego. Podobnie będzie i tym razem. 6 kwietnia zostanie tam rozegrane Międzynarodowe Kryterium „Dzierżoniów 2013”- Memoriał Dyrektora LO SMS Zdzisława Szepke.

W rywalizacji brać będą udział wszystkie kategorie wiekowe, od dzieci z najmłodszych klas szkoły podstawowej, po elitę i mastersów. Zarówno panie, jak i panowie będą się ścigać na dobrze znanej im pętli, liczącej 1,5 kilometra. Najdłuższy dystans do pokonania będzie miała elita, 45 kilometrów.

Wyścigi elity będzie się odbywać na zasadach wyścigu ulicznego na tzw. kreskę, czyli pierwszy zawodnik, który minie linię mety wygrywa, natomiast zdobyte punkty na poszczególnych okrążeniach zaliczane będą do klasyfikacji aktywnego.

Zmagania rozpoczną się o godz. 11 i potrwają do godz. 17:30. Organizatorem wyścigu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Dzierżoniowie, LKS „ Ogniwo” Dzierżoniów i LO SMS Świdnica.

W ubiegłym roku, w elicie mężczyzn najlepszy był Damian Walczak z BDC Marcpol, a wśród kobiet Paulina Brzeźna-Bentkowska z LKS Atom Boxmet Dzierżoniów.

REGULAMIN > tutaj

Źródło: PZKol