Rafał MajkaRafał Majka (Team-Saxo-Tinkoff) wraca do zdrowia! Młody Polak, który przed kontuzję kolana stracił rozpoczęcie sezonu, znalazł się w składzie swojej ekipy na Vuelta a Catalunya.

Hiszpańska etapówka rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek. Duński team Bjarne Riisa – Team Saxo-Tinkoff podał już swój skład na kolejną imprezę z cyklu WorldTour.

Liderem ekipy z pewnością będzie Nicolas Roche. Irlandczyk może liczyć się w walce o czołówkę klasyfikacji generalnej. W wyścigu pojadą także m.in: Chris Anker Sørensen oraz Oliver Zaugg.

Nas cieszy jednak powrót do zdrowia Rafała Majki, który podobnie jak w zeszłym roku miał problemy z kolanem. Teraz jednak przerwa w treningach 24-latka była znacznie krótsza i prawdopodobnie wystąpi już w Vuelta a Catalunya.

Skład Team Saxo-Tinkoff na Katalonię:

Mads Christensen, Karsten Kroon, Rafal Majka, Evgeny Petrov, Nicolas Roche, Chris Anker Sørensen, Nicki Sørensen i Oliver Zaugg.

 

Andrzej

guest
4 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
ChrisEggII
ChrisEggII

No to życzę sukcesu, bo w tej dyscyplinie sportu Polacy mają ich wybitnie mało. Mam nadzieję, że szefostwo Saxo-Tinkoffu pozwoli mu trochę poszaleć.
Swoją drogą zdjęcie trochę mi się wydaje nietrafione 😉

Wiktor
Wiktor

No ale niestety na Giro liderem nie będzie 🙁 Przynajmniej tak pisał na swoim blogu

Masto
Masto

Ja życzę zdrowia !!! Jestem spokojny , trzy – cztery lata i Rafał nie będzie wypadał poza 10-ątkę najcięższych etapówek – tylko szczęścia i zdrowia potrzebuję.

sky anty fan
sky anty fan

jak patrzę na sytuację z Majką to wydaje mi się, że całe to zamieszanie (że znowu ominie go giro) tym razem wynika po części z problemów zdrowotnych a bardziej z tego że saxo bank ma świadomość że contador tylko z silnymi gregario jest w stanie powlaczyć z froomem a co tu dużo mówić jak Majka będzie miał taką formę jaką miał na vuelcie 2012 to może być kluczem do sukcesu AC zmęczony po giro na nic by się nie sprzydał.