geneYohann Gene (Eurocpar) wygrał drugi etap Route du Sud – la Dépęche du Midi. Christopher Sutton (Sky) zajął drugie, a Samuel Dumoulin (AG2R La Mondiale) trzecie miejsce. Yannick Martinez (La Pomme Marseille) utrzymał koszulkę lidera.

Drugi etap Route du Sud – la Dépęche du Midi prowadził wokół Villecomtal-sur-Arros i liczył 182,8 km. Przed kolarzami była dość pagórkowata trasa, spotęgowana trzema górskimi premiami. Dodatkowo pięć kilometrów przed metą znajdował się krótki, ale sztywny podjazd, który mógł popsuć szyki sprinterom.

W ucieczce dnia kręcili dziś Steven Caethoven (Accent Jobs-Wanty) i Florent Barle (Cofidis). Obaj w klasyfikacji generalnej tracili do lidera tylko 10 sekund, więc kolarze La Pomme Marseille starali się kontrolować ten odjazd.

35 km przed metą na kontrę z dużej grupy zdecydowali się Jean-Marc Bideau (Bretagne-Seché) i David Le Lay (Sojasun). Najdłużej na czele ucieczki jechał Barle, ale peleton zakończył jego przygodę 12 km przed metą. Pod koniec swoich sił próbował między innymi Franco Pellizotti (Androni Giocattoli), ale to finisz z dużej grupy przesądził o miejscach na podium.

Najszybszy był Yohann Gene (Eurocpar), który wyprzedził Christophera Suttona (Sky) i Samuela Dumoulin (AG2R La Mondiale). Yannick Martinez (La Pomme Marseille) utrzymał koszulkę lidera.

Wyniki:

1 GENE Yohann Team Europcar 20 4:38:00

2 SUTTON Chris Sky Procycling 12 ,,

3 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 7 ,,

4 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 5 ,,

5 ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ 4 ,,

6 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement 3 ,,

7 ERMETI Giairo Androni – Venezuela 2 ,,

8 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 1 ,,

9 BALDAUF Sebastian Team NSP – Ghost ,,

10 ROSA Diego Androni – Venezuela ,,

11 SELLA Emanuele Androni – Venezuela ,,

12 VUILLERMOZ Alexis Sojasun ,,

13 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits ,,

14 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille ,,

15 BAZIN Nicolas BigMat – Auber 93 ,,

16 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,

17 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,

18 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

19 VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA ,,

20 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

21 PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team ,,

22 TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA ,,

23 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ ,,

24 PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement ,,

25 BERHANE Natnael Team Europcar ,,

26 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

27 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,,

28 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

29 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits ,,

30 KNEES Christian Sky Procycling ,,

31 LE BOULCH Dimitri ,,

32 CATALDO Dario Sky Procycling ,,

33 JEANDESBOZ Fabrice Sojasun ,,

34 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

35 ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA ,,

36 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits ,,

37 BALDO Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

38 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

39 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

40 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela ,,

41 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

42 BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,

43 GADRET John AG2R La Mondiale ,,

44 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

45 SZMYD Sylwester Movistar Team ,,

46 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ ,,

47 COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ ,,

48 LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ ,,

49 TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

50 LELAY David Sojasun ,,

51 ROSSETTO Stephane ,,

52 MORENO BAZAN Javier Movistar Team ,,

53 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team ,,

54 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale ,,

55 CHENAUX Adrien Atlas Personal – Jakroo ,,

56 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

57 VOECKLER Thomas Team Europcar ,,

58 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,

59 MALACARNE Davide Team Europcar ,,

60 POUX Paul Sojasun ,,

61 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

62 POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,

63 BOSWELL Ian Sky Procycling ,,

64 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

65 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty ,,

66 CASAR Sandy Equipe Cycliste FDJ ,,

67 LABORIE Christophe Sojasun ,,

68 TEKLEHAYMANOT Temesgen Atlas Personal – Jakroo ,,

69 COUSIN Jérôme Team Europcar ,,

70 CHAVANEL Sébastien Team Europcar ,,

71 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

72 MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ 0:20

73 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 0:30

74 TORTELIER Etienne Sojasun ,,

75 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille 1:20

76 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits 1:34

77 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits ,,

78 CHARTEAU Anthony Team Europcar 1:58

79 JANS Roy Accent.jobs – Wanty 2:32

80 LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team 3:09

81 DOWSETT Alex Movistar Team ,,

82 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement 3:21

83 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 3:23

84 PAILLOT Yoann La Pomme Marseille 3:34

85 LUTHI Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

86 KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,

87 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,

88 WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

89 CARDOSO Manuel Antonio Leal Caja Rural-Seguros RGA ,,

90 OSPINA Argiro Movistar Team ,,

91 BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ 4:38

92 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

93 FORBERGER Sven Team NSP – Ghost ,,

94 BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,

95 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,

96 SCHAFER Stefan Team NSP – Ghost 7:40

97 THöMEL Tino Team NSP – Ghost ,,

98 FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost ,,

99 VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty ,,

100 DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 8:36

101 DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 ,,

102 VIMPERE Theo ,,

103 MENVILLE Leo Team NSP – Ghost ,,

104 FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 ,,

105 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,

106 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

107 HOOGHIEMSTER Rene Team NSP – Ghost ,,

108 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille 10:48

109 VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille ,,

110 FORKE Sebastian Team NSP – Ghost ,,

111 GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 10:50

112 KERN Christophe Team Europcar 13:00

113 JULES Justin La Pomme Marseille 20:47

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 9:57:33

2 (19) GENE Yohann Team Europcar 0:01

3 (11) SUTTON Chris Sky Procycling 0:05

4 (2) ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ ,,

5 (15) DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale 0:07

6 (5) VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 0:08

7 (7) SELLA Emanuele Androni – Venezuela ,,

8 (6) HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

9 (8) MALACARNE Davide Team Europcar 0:09

10 (13) GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille 0:10

11 (9) BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,

12 (80) LELAY David Sojasun ,,

13 (18) POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits 0:11

14 (12) PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ ,,

15 (26) ROSA Diego Androni – Venezuela ,,

16 (21) TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA ,,

17 (28) BAZIN Nicolas BigMat – Auber 93 ,,

18 (25) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,,

19 (24) KNEES Christian Sky Procycling ,,

20 (45) BALDAUF Sebastian Team NSP – Ghost ,,

21 (43) VUILLERMOZ Alexis Sojasun ,,

22 (37) FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

23 (53) LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

24 (35) BERHANE Natnael Team Europcar ,,

25 (14) TRONET Steven BigMat – Auber 93 ,,

26 (52) FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,

27 (40) CATALDO Dario Sky Procycling ,,

28 (31) GADRET John AG2R La Mondiale ,,

29 (39) LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits ,,

30 (17) DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

31 (46) JEANDESBOZ Fabrice Sojasun ,,

32 (60) VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

33 (16) LABORIE Christophe Sojasun ,,

34 (30) MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team ,,

35 (27) PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,

36 (63) MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

37 (48) DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

38 (72) PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team ,,

39 (65) HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

40 (64) EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits ,,

41 (47) COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ ,,

42 (56) PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela ,,

43 (90) ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,,

44 (81) ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,

45 (71) LE BOULCH Dimitri ,,

46 (70) LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

47 (84) PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement ,,

48 (54) NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale ,,

49 (91) VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA ,,

50 (76) ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA ,,

51 (67) DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

52 (57) CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

53 (69) MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ ,,

54 (85) BALDO Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

55 (86) GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

56 (61) CHAVANEL Sébastien Team Europcar ,,

57 (77) VOECKLER Thomas Team Europcar ,,

58 (88) LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ ,,

59 (96) SZMYD Sylwester Movistar Team ,,

60 (82) POUX Paul Sojasun ,,

61 (97) MORENO BAZAN Javier Movistar Team ,,

62 (89) POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,

63 (103) ROSSETTO Stephane ,,

64 (93) KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

65 (92) TEKLEHAYMANOT Temesgen Atlas Personal – Jakroo ,,

66 (94) COUSIN Jérôme Team Europcar ,,

67 (99) BOSWELL Ian Sky Procycling ,,

68 (98) CASAR Sandy Equipe Cycliste FDJ ,,

69 (102) ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

70 (36) MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ 0:31

71 (101) TORTELIER Etienne Sojasun 0:41

72 (107) CHENAUX Adrien Atlas Personal – Jakroo 0:52

73 (66) LAVIEU Antoine La Pomme Marseille 1:31

74 (4) PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 1:41

75 (58) LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits 1:45

76 (108) VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty 1:54

77 (104) CHARTEAU Anthony Team Europcar 2:09

78 (74) JANS Roy Accent.jobs – Wanty 2:43

79 (23) DOWSETT Alex Movistar Team 3:20

80 (29) LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team ,,

81 (50) DION Renaud Bretagne- Séché Environnement 3:32

82 (10) NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 3:34

83 (20) CARDOSO Manuel Antonio Leal Caja Rural-Seguros RGA 3:45

84 (38) LUTHI Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

85 (51) FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,

86 (59) WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

87 (73) PAILLOT Yoann La Pomme Marseille ,,

88 (83) KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,

89 (32) BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits 4:43

90 (41) BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ 4:49

91 (55) BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,

92 (62) BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

93 (75) FORBERGER Sven Team NSP – Ghost ,,

94 (33) FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost 7:51

95 (34) VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty ,,

96 (42) THöMEL Tino Team NSP – Ghost ,,

97 (79) SCHAFER Stefan Team NSP – Ghost ,,

98 (106) CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty 8:38

99 (22) MENVILLE Leo Team NSP – Ghost 8:47

100 (44) HOOGHIEMSTER Rene Team NSP – Ghost ,,

101 (68) FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 ,,

102 (87) DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 ,,

103 (95) VIMPERE Theo ,,

104 (100) DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 ,,

105 (3) ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille 10:53

106 (49) FORKE Sebastian Team NSP – Ghost 10:59

107 (78) VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille ,,

108 (105) KERN Christophe Team Europcar 13:11

109 (109) BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 13:43

110 (112) OSPINA Argiro Movistar Team 16:47

111 (111) DOMONT Axel AG2R La Mondiale 21:49

112 (113) GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 24:06

113 (110) JULES Justin La Pomme Marseille 34:00

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga