Samuel Dumoulin (Ag2r La Mondiale) wygrał 3. edycję La Drôme Classic.

201 kilometrów wokół Livron mieli do pokonania kolarze rywalizujący w La Drôme Classic. Profil wyścigu był bardzo pagórkowaty, a trudniejsze podjazdy były usytuowane pod koniec odcinka.

La-Drome-Classic-1419007241Już po kilku kilometrach zawiązała się ucieczka w składzie: Axel Domont (AG2R La Mondiale), Bert-Jan Lindeman (Lotto.NL – Jumbo), Daniel Summerhill (Unitedhealthcare) i Grégoire Tarride (Marseille 13 KTM). W połowie dystansu z wyścigi wycofali się między innymi Eduardo Sepúlveda (Bretagne – Séché Environnement), który wygrał wczoraj Classic Sud Ardèche czy Jean Christophe Peraud (Ag2r La Mondiale). Kłopoty z utrzymaniem tempa peletonu mieli Kenny Elissonde (FDJ) i Adam Yates (Orica GreenEDGE).

60 kilometrów przed metą z czołowej grupy odpadł Tarride, a chwilę później koła kolegom nie utrzymał także Summerhill. Pozostała dwójka także nie dała rady i wyścig rozpoczął się od nowa.

30 kilometrów przed metą na czele był już zwycięzca klasyfikacji generalnej Tour Cycliste International du Haut Var-matin, czyli Ben Gastauer (Ag2r La Mondiale). Po kilku kilometrach dołączył do niego Quentin Pacher (Armée de Terre). Ta dwójka także została szybko skasowana przez grupkę faworytów.

Decydujące akcje miały miejsce na ostatnich 10 kilometrach. 3 kilometry przed kreską na czele byli: Gautier (Europcar) Felline, Mollema (Trek) Guyot (Armée de Terre) i Stetina (BMC). Za nimi ze stratą kilkunastu sekund jechali Bagot, Molard (Cofidis), Delfosse (Wallonie Bruxelles), Bardet, Dumoulin (AG2R La Mondiale), Impey (Orica), Hivert (Bretagne Séché).

Najlepiej na ostatnich metrach zachował się Samuel Dumoulin (Ag2r La Mondiale) i to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi był Fabio Felline (Trek Factory Racing), a trzeci Sebastien Delfosse (Wallonie – Bruxelles).

Wyniki:

1 Samuel DUMOULIN FRA ALM les 189,4 km en 5h10’41” (moy. 36,577 km/h)
2 Fabio FELLINE ITA TFR à 04”
3 Sébastien DELFOSSE BEL WBC à 07”
4 Cyril GAUTIER FRA EUC à 09”
5 Peter STETINA USA BMC ”
6 Rudy MOLARD FRA COF ”
7 Yann GUYOT FRA ADT ”
8 Bauke MOLLEMA NED TFR à 13”
9 Jonathan HIVERT FRA BSE à 19”
10 Gianluca BRAMBILLA ITA EQS ”
11 Yohan BAGOT FRA COF à 25”
12 Ivan SANTAROMITA ITA OGE à 28”
13 Romain BARDET FRA ALM à 39”
14 Mikael CHEREL FRA ALM à 01’49”
15 Alo JAKIN EST AUB ”
16 Brent BOOKWALTER USA BMC ”
17 Yannick EIJSSEN BEL WGG ”
18 Daryl IMPEY RSA OGE ”
19 Laurent PICHON FRA FDJ ”
20 Steven TRONET FRA AUB ”
21 Jasper STUYVEN BEL TFR ”
22 Maxime RENAULT FRA AUB ”
23 Antonio MOLINA ESP CJR ”
24 Tanner PUTT USA UHC ”
25 Maxime BOUET FRA EQS ”
26 Romain SICARD FRA EUC à 01’53”
27 David ARROYO DURAN ESP CJR ”
28 Serghei TVETCOV ROU AND à 01’55”
29 Romain COMBAUD FRA ADT ”
30 Pierrick FEDRIGO FRA BSE ”
31 Yoann BARBAS FRA ADT ”
32 Anthony DELAPLACE FRA BSE ”
33 * Pierre-Henri LECUISINIER FRA FDJ à 01’59”
34 Pierre ROLLAND FRA EUC ”
35 Benoît VAUGRENARD FRA FDJ ”
36 Romain HARDY FRA COF ”
37 Rémy DI GREGORIO FRA M13 à 02’03”
38 Marco CANOLA ITA UHC à 02’07”
39 Riccardo ZOIDL AUT TFR à 02’10”
40 Ignatas KONOVALOVAS LTU M13 ”
41 George BENNETT NZL TLJ à 03’18”
42 Boris DRON BEL WGG à 05’20”
43 Nick VAN DER LIJKE NED TLJ à 05’30”
44 * Calvin WATSON AUS TFR à 05’37”
45 Guillaume BONNAFOND FRA ALM ”
46 Arnaud GERARD FRA BSE à 05’58”
47 Nicolas EDET FRA COF ”
48 * Federico ZURLO ITA UHC à 06’00”
49 Adam YATES GBR OGE à 06’28”
50 Martijn KEIZER NED TLJ à 07’50”
51 Quentin PACHER FRA ADT ”
52 Julien GUAY FRA AUB ”
53 Ben GASTAUER LUX ALM ”
54 David DE LA CRUZ MELGAREJO ESP EQS ”
55 Rigoberto URAN URAN COL EQS ”
56 Yoann PAILLOT FRA M13 ”
57 Eliot LIETAER BEL TSV à 10’29”
58 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS COL COL ”
59 Jean-Marc BIDEAU FRA BSE à 10’45”
60 Anthony MALDONADO FRA AUB à 11’01”
61 Simon YATES GBR OGE à 11’15”
62 Michael ALBASINI SUI OGE à 13’29”
63 Gianfranco ZILIOLI ITA AND à 15’53”
64 Alexandre BLAIN FRA M13 à 19’39”
65 Loïc CHETOUT FRA COF ”
66 Christian MEIER CAN OGE à 21’50”
67 Heiner Rodrigo PARRA BUSTAMENTE COL CJR ”
68 Juan Pablo VALENCIA COL COL ”
69 * Timo ROOSEN NED TLJ ”
70 Marinus Cornelis MINNAARD NED WGG ”
71 Alberto NARDIN ITA AND ”
72 Walter Fernando PEDRAZA MORALES COL COL ”
73 Axel DOMONT FRA ALM ”
74 Arthur VAN OVERBERGHE BEL TSV ”
75 Jorge Camilo CASTIBLANCO CUBIDES COL COL ”
76 Jhoan Esteban CHAVES RUBIO COL OGE ”
77 * Pierre GOUAULT FRA AUB ”
78 Amaël MOINARD FRA BMC ”
79 Joseph ROSSKOPF USA BMC ”
80 Alessandro BAZZANA ITA UHC ”
81 Bertjan LINDEMAN NED TLJ ”
82 Bryan NAULLEAU FRA EUC ”
83 Yukiya ARASHIRO JPN EUC ”
84 Thomas VOECKLER FRA EUC ”
85 Floris DE TIER BEL TSV à 22’21”
86 César BIHEL FRA AUB à 23’57”
87 Eduard PRADES REVERTE ESP CJR ”
88 Fumiyuki BEPPU JPN TFR ”
89 Brian BULGAC NED TLJ ”