AG2R La Mondiale

Francuz z ekipy AG2R La Mondiale wygrał pierwszy etap i został liderem imprezy.

Tour Cycliste International du Haut Var-matin rozgrywany jest na południu Francji i liczy dwa etapy. Faworytami wyścigu są specjaliści od krótkich podjazdów pokonywanych ze sporą prędkością. Zwycięzcami w ostatnich latach byli m.in. Artur Vichot, Carlos Betancur czy Thomas Voeckler.

Pierwszy odcinek prowadził z Le Cannet-des-Maures do Saint-Paul-en-Foret. Do pokonania było 153.7km po pagórkowatym terenie. Na metę prowadziła wspinaczka o długości nieco ponad kilometra i średnim nachyleniu około 6,5%.

Na początku od peletonu oderwali się Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept), Félix Pouilly (Roubaix-Lille Métropole), Pierre Gouault (HP BTP-Auber 93) oraz Marco Bernardinetti (Amore & Vita-Selle SMP), ale ich przewaga nie była zbyt duża i czwórka została złapana 60km przed metą.

Niedługo potem na drugi atak zdecydowali się Marco Bernardinetti (Amore & Vita-Selle SMP), Pierre-Luc Perichon (Fortuneo-Vital Concept), Antoine Duchesne (Direct Energie), Rémy Di Gregorio (Delko Marseille-Provence KTM) i Alex Kirsch (WB-Veranclassic-Aqua Protect). Peleton dał harcownikom maksymalnie minutę i złapał ich w idealnym momencie – 1km przed finałowym podjazdem.

Na krótkiej ściance najszybszy był “kieszonkowy” sprinter AG2R La Mondiale Samuel Dumoulin. Francuz wyprzedził swojego rodaka i obrońcę tytułu Artura Vichot (FDJ) i Belga Maxime’a Vantomme (WB-Veranclassic-Aqua Protect).

Wyniki pierwszego etapu:

1 DUMOULIN Samuel (FRA) ALM les 145 km en 3h44’48” (moy. 38,701 km/h)
2 VICHOT Arthur (FRA) FDJ à 00”
3 VANTOMME Maxime (BEL) WVA ”
4 ISTA Kevyn (BEL) WVA ”
5 GAVAZZI Francesco (ITA) ANS ”
6 HARDY Romain (FRA) FVC ”
7 CARUSO Damiano (ITA) BMC ”
8 SIMON Julien (FRA) COF ”
9 DUCULTY Bastien (FRA) ADT ”
10 CALMEJANE Lilian (FRA) DEN ”
11 BOUET Maxime (FRA) FVC ”
12 DILLIER Silvan (SUI) BMC ”
13 BOOKWALTER Brent (USA) BMC ”
14 CHEREL Mikael (FRA) ALM ”
15 REBELLIN Davide (ITA) KWC ”
16 FINETTO Mauro (ITA) DMP ”
17 PACHER Quentin (FRA) DMP ”
18 JEANNESSON Arnold (FRA) FVC ”
19 HIVERT Jonathan (FRA) DEN ”
20 GENIEZ Alexandre (FRA) ALM ”
21 * BOHLI Tom (SUI) BMC ”
22 COMBAUD Romain (FRA) DMP ”
23 JULES Justin (FRA) WVA à 08”
24 LE ROUX Romain (FRA) ADT ”
25 ROSSKOPF Joseph (USA) BMC ”
26 CATTANEO Mattia (ITA) ANS ”
27 LE CUNFF Kevin (FRA) AUB ”
28 DELAPLACE Anthony (FRA) FVC ”
29 ZAMPARELLA Marco (ITA) AMO ”
30 EDET Nicolas (FRA) COF ”
31 CHAVANEL Sylvain (FRA) DEN ”
32 PACCHIARDO Davide (ITA) GME ”
33 * LATOUR Pierre Roger (FRA) ALM ”
34 DELFOSSE Sébastien (BEL) WVA ”
35 NAESEN Lawrence (BEL) WVA ”
36 MADRAZO RUIZ Angel (ESP) DMP ”
37 LEVEAU Jérémy (FRA) RLM ”
38 FEILLU Brice (FRA) FVC ”
39 TALIANI Alessio (ITA) ANS ”
40 EL FARES Julien (FRA) DMP ”
41 PARRINELLO Antonio (ITA) GME ”
42 * ROTONDI Matteo (ITA) GME ”
43 MALDONADO Anthony (FRA) AUB ”
44 * FERASSE Thibault (FRA) ADT ”
45 DI GREGORIO Remy (FRA) DMP ”
46 GERTS Floris (NED) BMC ”
47 ANTOMARCHI Julien (FRA) RLM ”
48 * THALMANN Roland (SUI) TRA à 16”
49 FUMEAUX Jonathan (SUI) TRA ”
50 VENTOSO ALBERDI Francisco Jose (ESP) BMC ”
51 MAINARD Jérôme (FRA) ADT ”
52 * WARNIER Antoine (BEL) WVA ”
53 VOECKLER Thomas (FRA) DEN ”
54 LANG Pirmin (SUI) TRA ”
55 TRONET Steven (FRA) ADT à 22”
56 BALDO Nicolas (FRA) AUB ”
57 GUTIERREZ REVUELTA Jose Manuel (ESP) KWC ”
58 DASSONVILLE Flavien (FRA) AUB ”
59 MOLARD Rudy (FRA) FDJ ”
60 SMUKULIS Gatis (LAT) DMP à 25”
61 * BAILLIFARD Valentin (SUI) TRA à 30”
62 NAULEAU Bryan (FRA) DEN ”
63 CHEVRIER Clement (FRA) ALM à 34”
64 FRAPPORTI Marco (ITA) ANS à 36”
65 * BALLERINI Davide (ITA) ANS ”
66 DUCHESNE Antoine (CAN) DEN ”
67 BESCOND Jeremy (FRA) AUB ”
68 * GODON Dorian (FRA) COF ”
69 * LETURNIER Mathias (FRA) COF ”
70 * LECROQ Jérémy (FRA) RLM ”
71 * LEBRETON Kevin (FRA) ADT ”
72 BONUSI Raffaello (ITA) ANS ”
73 * DI SANTE Antonio (ITA) GME ”
74 CANAL Fabien (FRA) ADT à 44”
75 QUEMENEUR Perrig (FRA) DEN à 49”
76 JAKIN Alo (EST) AUB à 51”
77 VACHON Florian (FRA) FVC ”
78 ANDEMESKEL Awet (ERI) KWC à 56”
79 HALILAJ Redi (ALB) AMO à 01’04”
80 * BOUHANNI Rayane (FRA) COF ”
81 CARDIS Romain (FRA) DEN ”
82 * IAFRATI Mirko (ITA) GME ”
83 CABOT Jeremy (FRA) RLM ”
84 * JAUREGUI Quentin (FRA) ALM à 01’22”
85 BERNARDINETTI Marco (ITA) AMO à 01’26”
86 * SCOTSON Miles (AUS) BMC à 01’29”
87 * BONNAMOUR Franck (FRA) FVC ”
88 * VERMEULEN Emiel (BEL) RLM ”
89 * GOUAULT Pierre (FRA) AUB à 01’39”
90 DUVAL Julien (FRA) ALM ”
91 MARTINEZ Yannick (FRA) DMP ”
92 SEYNAEVE Lander (BEL) RLM ”
93 MARTINS SANDOVAL Uri (MEX) AMO ”
94 * FRAPPORTI Mattia (ITA) ANS ”
95 CHETOUT Loic (FRA) COF ”
96 LADAGNOUS Matthieu (FRA) FDJ à 02’19”
97 BROGI Adriano (ITA) GME ”
98 CELANO Danilo (ITA) AMO ”
99 * DENZ Nico (GER) ALM à 02’22”
100 * EIKING Odd Christian (NOR) FDJ ”
101 * REUTIMANN Matthias (SUI) TRA ”
102 KEUSER Andreas (GER) KWC à 02’40”
103 PERICHON Pierre Luc (FRA) FVC à 02’43”
104 * LE GAC Olivier (FRA) FDJ à 02’44”
105 * GALARRETA UGARTE David (ESP) AMO à 03’04”
106 KIRSCH Alex (LUX) WVA à 03’23”
107 * TORRES Edwin (VEN) KWC à 03’50”
108 FICARA Pierpaolo (ITA) AMO à 03’55”
109 CLAEYS Dimitri (BEL) COF à 04’19”
110 PEREZ Anthony (FRA) COF à 04’21”
111 * POUILLY Félix (FRA) RLM à 05’24”
112 CAMPISTROUS Romain (FRA) ADT à 05’26”
113 ROY Jérémy (FRA) FDJ à 05’46”
114 ROUX Anthony (FRA) FDJ ”
115 * COSTA SORIA Axel (ARG) KWC ”
116 MENUT David (FRA) AUB ”
117 CALLEEUW Joeri (BEL) RLM à 05’49”
118 JAUN Lukas (SUI) TRA ”
119 * STÜSSI Colin Chris (SUI) TRA à 09’08”
120 * WENDELSPIESS Diego (SUI) TRA ”
121 PINEAU Cedric (FRA) FDJ ”
122 JIM Songezo (RSA) KWC ”
123 RUSCETTA Andrea (ITA) GME à 14’09”
124 * MALUCELLI Matteo (ITA) ANS ”
125 MRAOUNI Salaheddine (MAR) KWC ”

Poza limitem czasu :
126 LANDER Sebastian (DEN) GME à 20’37”
127 YOVCHEV Yovcho (BUL) AMO ”