magnus cort nielsenDuńczyk Magnus Cort Nielsen wygrał szósty etap wyścigu Thüringen-Rundfahr U-23. Na drugim miejscu etap zakończył Michael Valgren Andersen (Dania), a trzeci był Simon Yates (Wielka Brytania). Prowadzenie w wyścigu utrzymał Dylan van Baarle (Rabobank Development Team).

Szósty etap wyścigu dla orlików, Thüringen-Rundfahrt prowadził wokół Ichtershausen. Po wczorajszej czasówce, dziś kolarze mieli do pokonania prawie 175 km. Czekało na nich aż sześć górskich premii, ale ostatnia z nich była oddalona od mety ponad 70 km.

W ucieczkę zabrali się: Mike Teunissen (Rabobank Development Team), Michael Andersen i Magnus Cort Nielsen (obaj Dania), Frederik Ludvigsson (Szwecja), Jonas Koch (LKT Team Brandenburg) oraz Patrick Konrad (Etixx-Ihned). Z małą stratą do nich jechali Simon Yates (Wielka Brytania) i Quentin Jauregui (BKCP-Powerplus).

Kiedy skończyły się górki, peleton z kilometra na kilometr przybliżał się do harcowników. Mimo bardzo mocnej pracy dużej grupy, to kolarze z ucieczki jako pierwsi dotarli do mety. Najszybszy był Magnus Cort Nielsen (Dania), przed swoim kolegą z reprezentacji Michaelem Valgrenem  Andersenem. Trzecie miejsce zajął zawodnik z Wielkiej Brytanii, Simon Yates.

Prowadzenie w wyścigu utrzymał Dylan van Baarle (Rabobank Development Team). Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned) przyjechał w głównej grupie i awansował na 20 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 5 4:10:10

2 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 2 ,,

3 YATES Simon 1 0:03

4 JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus ,,

5 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team ,,

6 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,,

7 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

8 KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

9 EWAN Caleb ,,

10 GEERINCKX Ruben ,,

11 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team ,,

12 BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus ,,

13 DOULL Owain ,,

14 WILLIAMS Tyler ,,

15 DIETEREN Jan Team Stölting ,,

16 PHELAN Adam Drapac Cycling Team ,,

17 HOFER Andreas Team Vorarlberg ,,

18 STASH Mamyr Helicopters ,,

19 SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,,

20 SENECHAL Florian Etixx -Ihned ,,

21 GRUNER Yannick ,,

22 MAGER Christian Team Stölting ,,

23 KUEN Maximilian Tirol Cycling Team ,,

24 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

25 GILIAZOV Ruslan ,,

26 PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg ,,

27 KRETSCHY Florian ,,

28 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team ,,

29 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,,

30 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,,

31 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

32 FAGLUM-KARLSSON Markus ,,

33 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling ,,

34 VINK Michael ,,

35 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team ,,

36 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned ,,

37 PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland ,,

38 EISENHART Taylor ,,

39 HOWSON Damien ,,

40 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

41 SHAYMURATOV Artur ,,

42 DIBBEN Jonathan ,,

43 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus ,,

44 LINFIELD Bradley ,,

45 HERKLOTZ Silvio Team Stölting ,,

46 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look ,,

47 GEISLER Jannick ,,

48 ZWINGENBERGER Philipp ,,

49 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,

50 MAGNUSSON Kim ,,

51 PERRIN Jeffrey ,,

52 FOLIFOROV Alexander Helicopters ,,

53 FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties ,,

54 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

55 SLATER Alistair ,,

56 AKIMOV Mikhail Helicopters ,,

57 STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,

58 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team ,,

59 VERGAERDE Otto ,,

60 ZABEL Rick Rabobank Development Team ,,

61 LYNCH Paul ,,

62 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team ,,

63 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

64 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,,

65 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg ,,

66 WOTSCHKE Sebastian ,,

67 NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland ,,

68 RICKAERT Jonas ,,

69 GAREYSHIN Aydar ,,

70 GARBY Marc ,,

71 ATKINS George 0:18

72 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 2:18

73 FRAME Alex Thuringer Energie Team 12:26

74 JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec ,,

75 AKHMAMETEV Viacheslav ,,

76 SCHWEIZER Michael 12:32

77 BULLING Pieter ,,

78 STEPANOV Alexandr ,,

79 SEIF Linus ,,

80 NAGLER Patrick ,,

81 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,,

82 MEIER Alexander ,,

83 MAYER Yannick ,,

84 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec ,,

85 HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus ,,

86 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

87 EGNER Arne Team Stölting ,,

88 NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec ,,

89 POLITT Nils Team Stölting 12:41

90 ATKINS Joshua 13:29

91 KARWOWSKI Cameron 14:38

92 MCCORMICK Hayden ,,

93 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team ,,

94 SCHREURS Hamish ,,

DNF CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties –

DNF DE CLERCQ Angelo –

DNF HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland –

DNF PHILIPP Torey –

DNF WOLF Justin Team Quantec – Indeland –

DNF SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team –

DNS RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon –

DNS WERDA Maximilian Team Stölting –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 21:48:31

2 (2) NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 0:03

3 (3) HOWSON Damien 0:16

4 (4) PHELAN Adam Drapac Cycling Team 0:47

5 (5) VINK Michael 0:49

6 (6) EISENHART Taylor 0:53

7 (7) STEROBO Rasmus Team Cult Energy 1:05

8 (8) VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 1:18

9 (9) HERKLOTZ Silvio Team Stölting 1:30

10 (11) YATES Simon 1:48

11 (13) ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 2:05

12 (14) ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team 2:15

13 (15) KOCH Jonas LKT Team Brandenburg 2:18

14 (16) HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec 2:19

15 (17) KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

16 (18) VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 2:32

17 (19) VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 2:39

18 (20) MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team 2:43

19 (21) NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 2:48

20 (22) WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 2:53

21 (23) HOFER Andreas Team Vorarlberg 2:59

22 (24) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 3:00

23 (25) KUEN Maximilian Tirol Cycling Team 3:19

24 (26) BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 3:25

25 (27) LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 3:28

26 (29) SPOKES Samuel Etixx -Ihned 3:46

27 (30) SLATER Alistair 4:03

28 (32) SENECHAL Florian Etixx -Ihned 4:33

29 (33) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 4:39

30 (34) MAGNUSSON Kim 4:43

31 (35) SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 4:45

32 (36) HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team 4:48

33 (37) FOLIFOROV Alexander Helicopters 5:00

34 (38) MAGER Christian Team Stölting 5:18

35 (39) AKIMOV Mikhail Helicopters 5:52

36 (41) NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 6:24

37 (42) PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg 6:51

38 (45) DIETEREN Jan Team Stölting 7:59

39 (46) LINFIELD Bradley 8:00

40 (47) SHAYMURATOV Artur 9:23

41 (44) TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 9:55

42 (48) BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus 12:49

43 (49) TATARINOV Gennadiy Rusvelo 13:55

44 (50) PERRIN Jeffrey 13:59

45 (28) JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec 15:54

46 (40) ATKINS Joshua 19:40

47 (43) MEIER Alexander 19:42

48 (52) FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 20:06

49 (53) HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team 22:32

50 (54) DOULL Owain 23:27

51 (55) TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 23:39

52 (56) DIBBEN Jonathan 23:56

53 (58) ZABEL Rick Rabobank Development Team 24:43

54 (60) RICKAERT Jonas 25:32

55 (62) LYNCH Paul 25:38

56 (63) WOTSCHKE Sebastian 25:39

57 (64) WILLIAMS Tyler 26:03

58 (65) JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus 27:01

59 (66) GILIAZOV Ruslan 27:40

60 (67) STASH Mamyr Helicopters 27:49

61 (68) KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 27:59

62 (51) MCCORMICK Hayden 28:52

63 (71) GEERINCKX Ruben 29:24

64 (73) ZWINGENBERGER Philipp 29:48

65 (75) PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland 30:13

66 (78) EWAN Caleb 31:11

67 (80) FAGLUM-KARLSSON Markus 31:17

68 (81) KRETSCHY Florian 31:24

69 (79) ATKINS George 31:28

70 (82) BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 32:37

71 (86) NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 33:32

72 (87) GEISLER Jannick 35:17

73 (57) MAYER Yannick 36:59

74 (59) FRAME Alex Thuringer Energie Team 37:10

75 (91) VERGAERDE Otto 37:59

76 (94) GARBY Marc 38:58

77 (69) SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 41:47

78 (70) HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 41:51

79 (72) SCHWEIZER Michael 42:12

80 (98) GRUNER Yannick 42:14

81 (74) AKHMAMETEV Viacheslav 42:33

82 (76) BULLING Pieter 42:58

83 (77) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 43:01

84 (83) NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec 45:12

85 (84) NAGLER Patrick 45:23

86 (85) KARWOWSKI Cameron 47:43

87 (88) POLITT Nils Team Stölting 48:38

88 (101) GAREYSHIN Aydar 50:02

89 (93) SEIF Linus 51:17

90 (89) SCHREURS Hamish 52:05

91 (90) CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 52:12

92 (95) HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 53:06

93 (96) EGNER Arne Team Stölting 53:34

94 (100) STEPANOV Alexandr 57:54

 

Arek Waluga