kittel ster zlm toerMarcel Kittel (Argos – Shimano) był najszybszy podczas trzeciego etapu Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk. Drugi w Buchten finiszował Andre Greipel (Lotto – Belisol), a trzeci Mark Cavendish (OPQS). Dzięki bonifikatom Kittel został nowym liderem wyścigu.

Trzeci etap Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk prowadził wokół Buchten. Był to najdłuższy odcinek tegorocznej odsłony wyścigu, kolarze mieli do przejechania 188,3 km. Czekało na nich aż sześć górskich premii, ale były one usytuowane w pierwszej części etapu.

Na wczesną akcję zdecydowało się ośmiu kolarzy: Luc Hagenaars (Metec – TKH Continental Cyclingteam), Reinier Honig (Crelan-Euphony), Martijn Keizer (Vacansoleil – DCM), Adrian Kurek (CCC Polsat Polkowice), Yves Lampaert (Topsport Vlaanderen – Baloise), Jay McCarthy (Saxo-Tinkoff), Sjors Roosen (Cycling Team Jo Piels), Ronan van Zandbeek (Cycling Team de Rijke-Shanks).

Dość krótko z kolegami jechał Keizer, który postanowił sam powalczyć o etapowe zwycięstwo. Jechał bardzo długo na czele, ale gdy zabrakło sił, został doścignięty przez współtowarzyszy. W tym momencie peleton tracił do wspomnianej ósemki prawie 3 minuty. Ucieczka została skasowana około 20 km przed metą.

Finiszowy sprint najlepiej rozegrał Marcel Kittel (Argos – Shimano). Drugie miejsce dla Andre Greipela (Lotto – Belisol), a trzecie dla Marka Cavendisha (Omega Pharma – Quick Step). Dzięki bonifikatom Kittel został nowym liderem wyścigu.

Najwyżej z Polaków przyjechał dziś Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step), który zajął 20. miejsce i w klasyfikacji generalnej utrzymał dobre, szóste miejsce. Najlepiej z CCC Polsat Polkowice zaprezentował się Jarosław Marycz – 22 miejsce.

Wyniki:

1 KITTEL Marcel Team Argos – Shimano 16 20 4:33:06

2 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 11 12 ,,

3 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 6 7 ,,

4 BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 5 5 ,,

5 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 4 4 ,,

6 BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team 2 3 ,,

7 KREDER Raymond Garmin – Sharp 2 ,,

8 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise 1 ,,

9 VON HOFF Steele Garmin – Sharp ,,

10 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

11 PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony ,,

12 TRUSOV Nikolay Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

13 GROENEWEGEN Dylan Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

14 STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step ,,

15 MANAKOV Victor Rusvelo ,,

16 CHAIGNEAU Robin Koga Cycling Team ,,

17 ARIESEN Johim Cycling Team Jo Piels ,,

18 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,

19 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step ,,

20 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step ,,

21 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,

22 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice ,,

23 PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

24 WYSS Danilo BMC Racing Team ,,

25 SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team ,,

26 WAGNER Robert Blanco Pro Cycling Team ,,

27 VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

28 VEELERS Tom Team Argos – Shimano 0:07

29 LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,

30 MAIKIN Roman Rusvelo ,,

31 MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff ,,

32 BLYTHE Adam BMC Racing Team ,,

33 SEROV Alexander Rusvelo ,,

34 VAN DER ZWET Arno Koga Cycling Team ,,

35 BOL Jetse Blanco Pro Cycling Team ,,

36 DE VRIES Berden Cycling Team Jo Piels ,,

37 KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

38 KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice ,,

39 SOETE Daan Telenet-Fidea Cycling Team ,,

40 HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony ,,

41 HAAS Nathan Garmin – Sharp ,,

42 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

43 ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels ,,

44 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

45 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

46 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,

47 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

48 DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,,

49 VAN GOETHEM Brian Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

50 HOLLANDERS Dries Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

51 VERMEER Tom Cycling Team Jo Piels ,,

52 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano 0:13

53 HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,,

54 MEEUSEN Tom Telenet-Fidea Cycling Team ,,

55 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

56 TE STROET Rens Cycling Team Jo Piels 0:17

57 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo ,,

58 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

59 DE GREEF Robert Cycling Team Jo Piels ,,

60 AL Thijs Telenet-Fidea Cycling Team ,,

61 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

62 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

63 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,,

64 KLUGE Roger Team NetApp – Endura 0:19

65 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step ,,

66 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 0:21

67 BOEV Igor Rusvelo 0:23

68 VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team 0:30

69 KUIPER Bouke Koga Cycling Team 0:35

70 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise 0:41

71 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony 0:43

72 PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step ,,

73 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

74 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

75 BOSTERS Jurriën Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

76 HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team ,,

77 DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks 0:49

78 RIESEBEEK Oscar Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

79 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

80 WELLENS Bart Telenet-Fidea Cycling Team 0:55

81 VREUGDENHIL Stefan Koga Cycling Team ,,

82 EICHLER Markus Team NetApp – Endura ,,

83 RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step 0:59

84 HAMELINK Jasper Cycling Team Jo Piels 1:02

85 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

86 LAMMERTINK Steven Cycling Team Jo Piels ,,

87 ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp 1:06

88 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,

89 FLENS Rick Blanco Pro Cycling Team ,,

90 VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

91 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

92 VAN KESSEL Corne Telenet-Fidea Cycling Team ,,

93 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,,

94 BALLAN Alessandro BMC Racing Team ,,

95 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

96 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

97 DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,

98 ADAMS Joeri Telenet-Fidea Cycling Team ,,

99 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

100 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp ,,

101 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

102 PEETERS Rob Telenet-Fidea Cycling Team ,,

103 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

104 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

105 MCEVOY Jonathan Team NetApp – Endura ,,

106 THWAITES Scott Team NetApp – Endura ,,

107 BOTMAN Wim Koga Cycling Team ,,

108 SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura ,,

109 BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team ,,

110 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 2:01

111 KOVALEV Evgeny Rusvelo ,,

112 TIMMER Albert Team Argos – Shimano 2:12

113 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 2:31

114 BOBRIDGE Jack Blanco Pro Cycling Team ,,

115 HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam 2:33

116 TE BRAKE Remco Metec – TKH Continental Cyclingteam 0:00

117 STROETINGA Wim Koga Cycling Team ,,

118 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 3:07

119 MATZKA Ralf Team NetApp – Endura 0:00

120 ROWSELL Erick Team NetApp – Endura ,,

121 JARC Blaz Team NetApp – Endura ,,

122 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano ,,

123 ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team ,,

124 VAN DEN BERG Jim Koga Cycling Team 5:55

125 VANTOMME Maxime Crelan-Euphony 6:30

126 VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

DNF MARKUS Barry Vacansoleil – DCM –

DNF VAN HAAREN Bart Koga Cycling Team –

Klasyfikacja generalna:

1 (3) KITTEL Marcel Team Argos – Shimano 8 8:36:20

2 (1) WAGNER Robert Blanco Pro Cycling Team 0:06

3 (2) BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team 0:07

4 (5) GREIPEL Andre Lotto Belisol Team ,,

5 (8) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 0:16

6 (6) GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step 0:17

7 (7) SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team 0:19

8 (11) LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 0:30

9 (4) FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 0:31

10 (9) DEKKER Thomas Garmin – Sharp 0:34

11 (10) BOL Jetse Blanco Pro Cycling Team 0:36

12 (13) ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team 0:38

13 (12) VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 0:42

14 (15) JARC Blaz Team NetApp – Endura 0:44

15 (14) VEELERS Tom Team Argos – Shimano 0:49

16 (16) AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff 0:51

17 (17) KREDER Raymond Garmin – Sharp 0:52

18 (19) WYSS Danilo BMC Racing Team 0:57

19 (21) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 1:13

20 (23) VON HOFF Steele Garmin – Sharp 1:22

21 (20) SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 1:29

22 (24) BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 1:30

23 (22) DE BACKER Bert Team Argos – Shimano 1:32

24 (18) HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 1:36

25 (25) TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step 2:00

26 (28) HOLLANDERS Dries Metec – TKH Continental Cyclingteam 3:19

27 (26) KLUGE Roger Team NetApp – Endura 3:22

28 (29) TE STROET Rens Cycling Team Jo Piels 3:53

29 (31) MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff 3:56

30 (27) LAMMERTINK Steven Cycling Team Jo Piels 4:10

31 (30) CURVERS Roy Team Argos – Shimano 4:45

32 (32) PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks 5:31

33 (33) AL Thijs Telenet-Fidea Cycling Team 5:49

34 (35) SEROV Alexander Rusvelo 7:00

35 (39) TRUSOV Nikolay Cycling Team de Rijke-Shanks 7:01

36 (40) STEELS Stijn Crelan-Euphony 7:08

37 (41) VAN DER ZWET Arno Koga Cycling Team ,,

38 (42) KREDER Michel Garmin – Sharp 7:09

39 (48) TE BRAKE Remco Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

40 (49) MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice 7:10

41 (44) RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 7:11

42 (55) VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM 7:12

43 (47) ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels 7:13

44 (58) STROETINGA Wim Koga Cycling Team 7:14

45 (59) VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

46 (54) VAN GOETHEM Brian Metec – TKH Continental Cyclingteam 7:19

47 (61) PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony ,,

48 (56) HAAS Nathan Garmin – Sharp 7:20

49 (68) CHAIGNEAU Robin Koga Cycling Team 7:23

50 (70) STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step 7:24

51 (73) MANAKOV Victor Rusvelo 7:25

52 (63) VERMEER Tom Cycling Team Jo Piels 7:26

53 (65) DE VRIES Berden Cycling Team Jo Piels 7:28

54 (53) REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,,

55 (57) JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff 7:30

56 (71) LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 7:31

57 (83) VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

58 (62) HANSEN Adam Lotto Belisol Team 7:32

59 (75) DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony 7:33

60 (88) MATZKA Ralf Team NetApp – Endura ,,

61 (90) VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

62 (94) ROWSELL Erick Team NetApp – Endura 7:37

63 (72) VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise 7:38

64 (85) MAIKIN Roman Rusvelo 7:40

65 (86) LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,

66 (100) GROENEWEGEN Dylan Cycling Team de Rijke-Shanks 7:41

67 (101) ARIESEN Johim Cycling Team Jo Piels 7:42

68 (79) MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff 7:44

69 (50) LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise 7:45

70 (80) DE GREEF Robert Cycling Team Jo Piels ,,

71 (36) EICHLER Markus Team NetApp – Endura 7:49

72 (34) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 7:52

73 (105) HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony ,,

74 (51) PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 7:53

75 (92) SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo 7:54

76 (74) VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team 7:56

77 (108) MEEUSEN Tom Telenet-Fidea Cycling Team 7:59

78 (112) BLYTHE Adam BMC Racing Team 8:02

79 (113) SOETE Daan Telenet-Fidea Cycling Team ,,

80 (107) KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks 8:03

81 (38) ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp 8:06

82 (69) WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

83 (43) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 8:08

84 (109) BOEV Igor Rusvelo 8:10

85 (45) MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

86 (52) SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura 8:16

87 (82) DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks 8:19

88 (60) AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 8:23

89 (66) BALLAN Alessandro BMC Racing Team 8:28

90 (98) LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

91 (104) POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo ,,

92 (67) MAASKANT Martijn Garmin – Sharp 8:29

93 (77) VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise 8:33

94 (78) FLENS Rick Blanco Pro Cycling Team ,,

95 (81) PEETERS Rob Telenet-Fidea Cycling Team 8:36

96 (95) RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step 8:37

97 (115) KUIPER Bouke Koga Cycling Team ,,

98 (84) THWAITES Scott Team NetApp – Endura 8:38

99 (87) WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team 8:39

100 (99) HAMELINK Jasper Cycling Team Jo Piels 8:41

101 (93) BOTMAN Wim Koga Cycling Team 8:43

102 (96) BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team 8:44

103 (97) JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 8:45

104 (111) WELLENS Bart Telenet-Fidea Cycling Team 8:48

105 (102) VAN KESSEL Corne Telenet-Fidea Cycling Team 8:49

106 (103) MCEVOY Jonathan Team NetApp – Endura ,,

107 (106) DOCKX Gert Lotto Belisol Team 8:51

108 (110) HONIG Reinier Crelan-Euphony 8:57

109 (37) TIMMER Albert Team Argos – Shimano 9:11

110 (89) BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 9:34

111 (46) KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 9:35

112 (114) HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam 10:28

113 (91) VAN DEN BERG Jim Koga Cycling Team 13:29

114 (64) VANTOMME Maxime Crelan-Euphony 13:50

115 (76) VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks 13:54

116 (119) BREYNE Jonathan Crelan-Euphony 14:03

117 (118) KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 14:14

118 (120) ADAMS Joeri Telenet-Fidea Cycling Team 14:40

119 (123) KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice 15:32

120 (117) DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 16:02

121 (121) TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

122 (125) RIESEBEEK Oscar Metec – TKH Continental Cyclingteam 16:16

123 (128) BOSTERS Jurriën Metec – TKH Continental Cyclingteam 16:33

124 (127) VREUGDENHIL Stefan Koga Cycling Team 16:36

125 (126) KOVALEV Evgeny Rusvelo 17:28

126 (124) BOBRIDGE Jack Blanco Pro Cycling Team 17:57

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga