finisz_3Łukasz Bodnar (Bank BGŻ) wygrał drugi etap Małopolskiego Wyścigu Górskiego, z Niepołomic do Jodłownika, i został nowym liderem klasyfikacji generalnej.

Ramię w ramię z Bodnarem ukończył etap jego kolega z drużyny Paweł Cieślik. Trzeci był Czech, Jiri Hudecek (Bauknecht-Author). Wyścig jest ósmą w tym sezonie imprezą cyklu ProLigi.

Pierwsza, łatwiejsza część etapu przebiegała pod znakiem prób ucieczek. Na lotnych premiach punktował Marcin Sapa (BDC Marcpol), który bronił koszulki najaktywniejszego. Kolejne finisze wygrywali uciekający we dwójkę Wojciech Migdał (Polska) i Grzegorz Haba (WV DE Jonge Renner), których przewaga wynosiła nawet ponad trzy minuty. Haba wygrał jeszcze pierwszą górską premię, ale wkrótce został doścignięty przez poszarpany peleton.

Na trzech pętlach w okolicach Jodłownika do ataku ruszyli już kolarze dobrze czujący się na podjazdach. Próbowali szczęścia m.in.: Jacek Morajko, Robert Radosz i Karol Domagalski. Sytuacja na czele zmieniała się dosłownie z kilometra na kilometr. Na wjeździe na ostatnią rundę na czele znaleźli się dwaj zawodnicy ekipy Bank BGŻ – Bodnar i  Cieślik. Zgodnie współpracując utrzymali przewagę do mety, na którą wpadli razem. Sędziowie uznali, że minimalnie szybszy był Łukasz Bodnar i to on założy w sobotę koszulkę lidera MWG. Na trzeciej pozycji finiszował Czech Jiri Hudecek, który w końcówce zdołał oderwać się od 10-osobowej grupki ścigającej liderów.

Ubiegłoroczny zwycięzca MWG i lider ProLigi  Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice) zajął na etapie 54. miejsce, tracąc do zwycięzcy ponad 11 minut. Na trasie drugiego etapu wycofało się ponad 20 kolarzy.

Wyniki drugiego etapu (Niepołomice – Jodłownik, 149 km):

 1.  Łukasz Bodnar (Bank BGŻ)     3:58.15
 2. Paweł Cieślik (Bank BGŻ)  – ten sam czas
 3. Jiri Hudecek (Czechy/Bauknecht Author)  – strata 1.32
 4. Robert Radosz (BDC MarcPol) – 2.55
 5. Artur Detko (Las Vegas Power Energy Drink)
 6. Karol Domagalski (Polska)  – obaj ten sam czas

Klasyfikacja wyścigu po dwóch etapach: 

 1. Łukasz Bodnar (Bank BGŻ)        7:46.52
 2. Paweł Cieślik (Bank BGŻ)  –  strata 4 s
 3. Jiri Hudecek (Czechy/Bauknecht Author)  – 1.38
 4. Jacek Morajko (CCC Polsat Polkowice)  – 3.02
 5. Artur Detko (Las Vegas Power Energy Drink)  – 3.04
 6.  Robert Radosz (BDC MarcPol)          – 3.05

Pełne wyniki > tutaj

Informacja prasowa

Foto: Andrzej Dyszyński

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments