tour down underChris Sutton (Sky), który brał udział w kraksie podczas People`s Choice Classic, wycofał się z wyścigu Tour Down Under. Przyczyną jest niegroźne złamanie nadgarstka.

Poniedziałkowe badania potwierdziły tę kontuzję.

– Sztab medyczny robił wszystko, co mógł, aby doprowadzić mnie do formy, jednak zaczął boleć mnie nadgarstek, co powoduje, że nie mogę trzymać kierownicy. Teraz z niecierpliwością czekam na Tour of Qatar. Za około tydzień wrócę do mocnych treningów, by dobrze zacząć sezon- powiedział rozżalony Sutton.

Dla 29-letniego Australijczyka Tour Down Under był głównym celem wczesnej fazy sezonu. Jego team twierdzi, że był w bardzo dobrej formie, dlatego jego wycofanie jest dla Sky dużą stratą.

Bracia Danny i Boy Van Poppel z Trek Factory także brali udział w kraksie na szóstym okrążeniu, ale na szczęście skończyło się tylko na niegroźnych obtarciach. Jednak dyrektor sportowy Treka, Kim Andersen oraz Jens Voigt mówili, że prędkość peletonu do momentu kraksy była zbyt niebezpieczna.

Można było zobaczyć, jak peleton zwolnił po kraksie, a do tego momentu prędkość była szalona- mówił Andersen. Było super szybko, prawie niemożliwe było utrzymać rower- dodał Voigt.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska