_DSC0323Michael Kolar (Dukla Trencin – Trek) po finiszu z peletonu został zwycięzcą trzeciego etapu Tour de Serbie. Tuż za podium ponownie zameldował się Piotr Kirpsza (BDC MarcPol).

Trzeci odcinek Tour de Serbie liczył 150 kilometrów i prowadził z miejscowości Bor do Kaldova. Po drodze na kolarzy czekały trzy górskie premie trzeciej kategorii i dwie lotne.

Etap obfitował w liczne ucieczki, jednak do Kladova przyjechała cała grupa.

Najszybszy okazał się Słowak, dobrze nam znany polskim kibicom, zwycięzca drugiego odcinka tegorocznego Karpackiego Wyścigu Kurierów. Kolar pokonał Ivana Stevica (Tusnad Cycling Team) oraz Francuza Pierre Moncorge. Na czwartej pozycji, podobnie jak wczoraj uplasował się Piotr Kirpsza._DSC0151

W klasyfikacji generalnej prowadzenie utrzymał Mauro Richeze, Kirpsza spadł na trzecie miejsce.

Dzięki aktywnej jeździe i bonifikacie uzyskanej na jednej z premii, Jakub Foltyn (BDC MarcPol) założył białą koszulkę najlepszego młodzieżowca, Kirpsza prowadzi w klasyfikacji punktowej.

Jutro na kolarzy czeka 186 kilometrowy odcinek z Klodova do miejscowości Pozarvac.

Pełne wyniki 3 etapu > tutaj

Poprzedni artykułThüringen-Rundfahrt: Czasówka dla Australijczyków, Dylan van Baarle nowym liderem!
Następny artykułSter ZLM Toer: Theo Bos szybszy od Greipela i Cavendisha! (Video)