theo bosTheo Bos (Blanco Pro Cycling) był najszybszy na drugim etapie Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk. Pokonał on dwóch znakomitych sprinterów: Andre Greipela (Lotto – Belisol) i Marka Cavendisha (OPQS). Liderem pozostał Robert Wagner (Blanco Pro Cycling).

Drugi dzień zmagań w Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk to etap wokół Bredy. Kolarze ścigający się w 27 edycji wyścigu mieli do pokonania 175,7 km po dość płaskiej trasie.

Na początku na czele mieliśmy pięciu zawodników, ale ich akcja została szybko skasowana. Peleton jechał bardzo nerwowo i często się dzielił. 35 km przed metą na czele była grupa ponad 30 zawodników, w której jechali między innymi: Mark Cavendish (Omega Pharma – Quick Step), Lars Boom (Blanco Pro Cycling) czy Andre Greipel (Lotto – Belisol).

Zgodna praca tej grupki pozwoliła im dojechać do mety i walczyć między sobą o etapowe zwycięstwo. Swoich sił 4 km przed metą spróbowali Boom i Jurgen Roelandts (Lotto – Belisol). Jednak ich akcja została zakończona na ostatnim kilometrze i w walce o triumf liczyli się sprinterzy.

Najszybszym sprinterem okazał się Theo Bos (Blanco Pro Cycling). Drugi linię mety przekroczył Andre Greipel (Lotto – Belisol), a trzecie miejsce zajął Mark Cavendish (OPQS). Liderem pozostał Robert Wagner (Blanco Pro Cycling).

Tylko Michał Gołaś (OPQS) zdołał przyjechać w pierwszej grupce i awansował na szóste miejsce w generalce! Spośród zawodników CCC Polsat Polkowice najlepiej zaprezentował się dziś Davide rebellin, który stracił do lidera 6 minut i 37 sekund.

Wyniki:

1 BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 20 3:53:40

2 GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 12 ,,

3 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 7 ,,

4 JARC Blaz Team NetApp – Endura 5 ,,

5 KITTEL Marcel Team Argos – Shimano 4 ,,

6 KREDER Raymond Garmin – Sharp 3 ,,

7 HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 2 ,,

8 WYSS Danilo BMC Racing Team 1 ,,

9 VEELERS Tom Team Argos – Shimano ,,

10 BOL Jetse Blanco Pro Cycling Team ,,

11 ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team ,,

12 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,

13 BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team ,,

14 VON HOFF Steele Garmin – Sharp ,,

15 WAGNER Robert Blanco Pro Cycling Team ,,

16 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step ,,

17 FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step ,,

18 DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,,

19 SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team ,,

20 VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

21 AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff ,,

22 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 0:10

23 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano 0:16

24 SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 0:27

25 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step 1:14

26 TE STROET Rens Cycling Team Jo Piels 2:36

27 LAMMERTINK Steven Cycling Team Jo Piels ,,

28 CURVERS Roy Team Argos – Shimano ,,

29 MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff ,,

30 HOLLANDERS Dries Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

31 KLUGE Roger Team NetApp – Endura ,,

32 AL Thijs Telenet-Fidea Cycling Team 4:57

33 PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

34 POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo 6:37

35 MAIKIN Roman Rusvelo ,,

36 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

37 VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team ,,

38 VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

39 VERMEER Tom Cycling Team Jo Piels ,,

40 VAN DEN BERG Jim Koga Cycling Team ,,

41 VAN DER ZWET Arno Koga Cycling Team ,,

42 KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

43 VANTOMME Maxime Crelan-Euphony ,,

44 BALLAN Alessandro BMC Racing Team ,,

45 REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice ,,

46 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM ,,

47 SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo ,,

48 TRUSOV Nikolay Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

49 ARIESEN Johim Cycling Team Jo Piels ,,

50 BOEV Igor Rusvelo ,,

51 DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

52 ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels ,,

53 MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

54 HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony ,,

55 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,,

56 DE GREEF Robert Cycling Team Jo Piels ,,

57 DE VRIES Berden Cycling Team Jo Piels ,,

58 THWAITES Scott Team NetApp – Endura ,,

59 SEROV Alexander Rusvelo ,,

60 MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

61 MANAKOV Victor Rusvelo ,,

62 KREDER Michel Garmin – Sharp ,,

63 VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

64 HAAS Nathan Garmin – Sharp ,,

65 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

66 EICHLER Markus Team NetApp – Endura ,,

67 MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice ,,

68 SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura ,,

69 PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony ,,

70 MATZKA Ralf Team NetApp – Endura ,,

71 SOETE Daan Telenet-Fidea Cycling Team ,,

72 WELLENS Bart Telenet-Fidea Cycling Team ,,

73 VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

74 CHAIGNEAU Robin Koga Cycling Team ,,

75 TE BRAKE Remco Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

76 KUIPER Bouke Koga Cycling Team ,,

77 HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

78 MARKUS Barry Vacansoleil – DCM ,,

79 HONIG Reinier Crelan-Euphony ,,

80 LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

81 FLENS Rick Blanco Pro Cycling Team ,,

82 WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

83 LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

84 JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

85 DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

86 JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

87 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,

88 BOTMAN Wim Koga Cycling Team ,,

89 TIMMER Albert Team Argos – Shimano ,,

90 VAN KESSEL Corne Telenet-Fidea Cycling Team ,,

91 VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

92 HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,,

93 RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step ,,

94 VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM ,,

95 PEETERS Rob Telenet-Fidea Cycling Team ,,

96 DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,

97 STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step ,,

98 HAMELINK Jasper Cycling Team Jo Piels ,,

99 VAN GOETHEM Brian Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

100 GROENEWEGEN Dylan Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

101 VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

102 MEEUSEN Tom Telenet-Fidea Cycling Team ,,

103 STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

104 STROETINGA Wim Koga Cycling Team ,,

105 MCEVOY Jonathan Team NetApp – Endura ,,

106 BLYTHE Adam BMC Racing Team ,,

107 AMORISON Frédéric Crelan-Euphony ,,

108 ROWSELL Erick Team NetApp – Endura ,,

109 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

110 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

111 LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,

112 MAASKANT Martijn Garmin – Sharp ,,

113 BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team ,,

114 PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step ,,

115 ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp ,,

116 VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

117 BREYNE Jonathan Crelan-Euphony 12:41

118 ADAMS Joeri Telenet-Fidea Cycling Team ,,

119 KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice ,,

120 DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step ,,

121 KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice 14:30

122 KOVALEV Evgeny Rusvelo ,,

123 BOBRIDGE Jack Blanco Pro Cycling Team ,,

124 BOSTERS Jurriën Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

125 RIESEBEEK Oscar Metec – TKH Continental Cyclingteam ,,

126 VAN HAAREN Bart Koga Cycling Team ,,

127 VREUGDENHIL Stefan Koga Cycling Team ,,

128 TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice ,,

DNF KOVALEV Ivan Rusvelo –

DNF PALOMARES VILLAPLANA Adrian Cycling Team de Rijke-Shanks –

DNF ASSELMAN Jesper Metec – TKH Continental Cyclingteam –

DNF JOUFFROY Arnaud Telenet-Fidea Cycling Team –

DNF STEPNIAK Grzegorz CCC Polsat Polkowice –

DNF NOWAK Mateusz CCC Polsat Polkowice –

DNF NUYENS Nick Garmin – Sharp –

DNF GAWRONSKI Piotr CCC Polsat Polkowice –

DNF LODEWYCK Klaas BMC Racing Team –

DNF VERMEULEN Jeff Metec – TKH Continental Cyclingteam –

DNF EIJSSEN Yannick BMC Racing Team –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) WAGNER Robert Blanco Pro Cycling Team 4:03:20

2 (2) BOOM Lars Blanco Pro Cycling Team 0:02

3 (4) KITTEL Marcel Team Argos – Shimano 0:04

4 (5) FENN Andrew Omega Pharma – Quick-Step 0:06

5 (10) GREIPEL Andre Lotto Belisol Team 0:07

6 (8) GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step 0:11

7 (11) SIEBERG Marcel Lotto Belisol Team 0:13

8 (14) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 0:14

9 (25) DEKKER Thomas Garmin – Sharp 0:21

10 (27) BOL Jetse Blanco Pro Cycling Team 0:23

11 (29) LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 0:24

12 (39) VANSPEYBROUCK Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 0:29

13 (45) ROELANDTS Jurgen Lotto Belisol Team 0:32

14 (54) VEELERS Tom Team Argos – Shimano 0:36

15 (59) JARC Blaz Team NetApp – Endura 0:38

16 (77) AAEN JORGENSEN Jonas Team Saxo-Tinkoff 0:45

17 (79) KREDER Raymond Garmin – Sharp 0:46

18 (80) HENDERSON Gregory Lotto Belisol Team 0:47

19 (96) WYSS Danilo BMC Racing Team 0:51

20 (50) SINKELDAM Ramon Team Argos – Shimano 1:02

21 (108) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 1:07

22 (110) DE BACKER Bert Team Argos – Shimano 1:13

23 (132) VON HOFF Steele Garmin – Sharp 1:16

24 (137) BOS Theo Blanco Pro Cycling Team 1:24

25 (63) TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step 1:54

26 (26) KLUGE Roger Team NetApp – Endura 2:57

27 (46) LAMMERTINK Steven Cycling Team Jo Piels 3:02

28 (48) HOLLANDERS Dries Metec – TKH Continental Cyclingteam 3:06

29 (104) TE STROET Rens Cycling Team Jo Piels 3:30

30 (116) CURVERS Roy Team Argos – Shimano 3:37

31 (125) MIYAZAWA Takashi Team Saxo-Tinkoff 3:43

32 (36) PFINGSTEN Christoph Cycling Team de Rijke-Shanks 5:25

33 (37) AL Thijs Telenet-Fidea Cycling Team 5:26

34 (3) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 6:40

35 (7) SEROV Alexander Rusvelo 6:47

36 (9) EICHLER Markus Team NetApp – Endura 6:48

37 (12) TIMMER Albert Team Argos – Shimano 6:53

38 (13) ROSSELER Sebastien Garmin – Sharp 6:54

39 (15) TRUSOV Nikolay Cycling Team de Rijke-Shanks 6:55

40 (16) STEELS Stijn Crelan-Euphony ,,

41 (17) VAN DER ZWET Arno Koga Cycling Team ,,

42 (18) KREDER Michel Garmin – Sharp 6:56

43 (19) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff ,,

44 (21) RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 6:58

45 (22) MOL Wouter Vacansoleil – DCM ,,

46 (24) KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,

47 (28) ROOSEN Sjors Cycling Team Jo Piels 7:01

48 (30) TE BRAKE Remco Metec – TKH Continental Cyclingteam 7:03

49 (31) MARYCZ Jaroslaw CCC Polsat Polkowice 7:04

50 (32) LAMPAERT Yves Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

51 (33) PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step ,,

52 (34) SCHWARZMANN Michael Team NetApp – Endura ,,

53 (35) REBELLIN Davide CCC Polsat Polkowice 7:05

54 (38) VAN GOETHEM Brian Metec – TKH Continental Cyclingteam 7:06

55 (40) VAN HUMMEL Kenny Vacansoleil – DCM ,,

56 (41) HAAS Nathan Garmin – Sharp 7:07

57 (42) JUUL-JENSEN Christopher Team Saxo-Tinkoff ,,

58 (43) STROETINGA Wim Koga Cycling Team 7:08

59 (44) VERMELTFOORT Coen Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

60 (49) AMORISON Frédéric Crelan-Euphony 7:11

61 (51) PLANCKAERT Baptiste Crelan-Euphony 7:13

62 (52) HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,,

63 (53) VERMEER Tom Cycling Team Jo Piels ,,

64 (56) VANTOMME Maxime Crelan-Euphony 7:14

65 (58) DE VRIES Berden Cycling Team Jo Piels 7:15

66 (60) BALLAN Alessandro BMC Racing Team 7:16

67 (62) MAASKANT Martijn Garmin – Sharp 7:17

68 (65) CHAIGNEAU Robin Koga Cycling Team ,,

69 (64) WAEYTENS Zico Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

70 (66) STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step 7:18

71 (67) LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM ,,

72 (68) VAN HOECKE Gijs Topsport Vlaanderen – Baloise 7:19

73 (69) MANAKOV Victor Rusvelo ,,

74 (71) VAN EMDEN Jos Blanco Pro Cycling Team 7:20

75 (72) DELFOSSE Sebastien Crelan-Euphony ,,

76 (73) VAN ZANDBEEK Ronan Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

77 (74) VANDOUSSELAERE Sven Topsport Vlaanderen – Baloise 7:21

78 (75) FLENS Rick Blanco Pro Cycling Team ,,

79 (76) MCCARTHY Jay Team Saxo-Tinkoff ,,

80 (78) DE GREEF Robert Cycling Team Jo Piels 7:22

81 (81) PEETERS Rob Telenet-Fidea Cycling Team 7:24

82 (83) DUYN Huub Cycling Team de Rijke-Shanks ,,

83 (85) VAN STAEYEN Michael Topsport Vlaanderen – Baloise 7:25

84 (87) THWAITES Scott Team NetApp – Endura 7:26

85 (88) MAIKIN Roman Rusvelo 7:27

86 (89) LANDER Sebastian BMC Racing Team ,,

87 (90) WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,,

88 (91) MATZKA Ralf Team NetApp – Endura ,,

89 (92) BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,

90 (93) VAN ASBROECK Tom Topsport Vlaanderen – Baloise ,,

91 (97) VAN DEN BERG Jim Koga Cycling Team 7:28

92 (99) SOLOMENNIKOV Andrei Rusvelo 7:31

93 (100) BOTMAN Wim Koga Cycling Team ,,

94 (101) ROWSELL Erick Team NetApp – Endura ,,

95 (102) RABON Frantisek Omega Pharma – Quick-Step 7:32

96 (103) BROWN Graeme Blanco Pro Cycling Team ,,

97 (105) JACOBS Pieter Topsport Vlaanderen – Baloise 7:33

98 (106) LUND Anders Team Saxo-Tinkoff ,,

99 (107) HAMELINK Jasper Cycling Team Jo Piels ,,

100 (111) GROENEWEGEN Dylan Cycling Team de Rijke-Shanks 7:35

101 (113) ARIESEN Johim Cycling Team Jo Piels 7:36

102 (114) VAN KESSEL Corne Telenet-Fidea Cycling Team 7:37

103 (115) MCEVOY Jonathan Team NetApp – Endura ,,

104 (117) POMOSHNIKOV Sergey Rusvelo 7:39

105 (118) HOVELIJNCK Kurt Crelan-Euphony ,,

106 (119) DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,

107 (120) KOUWENHOVEN Sjoerd Cycling Team de Rijke-Shanks 7:40

108 (121) MEEUSEN Tom Telenet-Fidea Cycling Team ,,

109 (123) BOEV Igor Rusvelo 7:41

110 (126) HONIG Reinier Crelan-Euphony 7:45

111 (127) WELLENS Bart Telenet-Fidea Cycling Team 7:47

112 (128) BLYTHE Adam BMC Racing Team 7:49

113 (129) SOETE Daan Telenet-Fidea Cycling Team ,,

114 (130) HAGENAARS Luc Metec – TKH Continental Cyclingteam 7:51

115 (134) KUIPER Bouke Koga Cycling Team 7:56

116 (135) MARKUS Barry Vacansoleil – DCM ,,

117 (6) DEVENYNS Dries Omega Pharma – Quick-Step 12:49

118 (23) KUREK Adrian CCC Polsat Polkowice 13:02

119 (47) BREYNE Jonathan Crelan-Euphony 13:14

120 (82) ADAMS Joeri Telenet-Fidea Cycling Team 13:28

121 (20) TACIAK Mateusz CCC Polsat Polkowice 14:50

122 (84) VAN HAAREN Bart Koga Cycling Team 15:17

123 (86) KIENDYS Tomasz CCC Polsat Polkowice 15:19

124 (94) BOBRIDGE Jack Blanco Pro Cycling Team 15:20

125 (95) RIESEBEEK Oscar Metec – TKH Continental Cyclingteam 15:21

126 (98) KOVALEV Evgeny Rusvelo ,,

127 (124) VREUGDENHIL Stefan Koga Cycling Team 15:35

128 (131) BOSTERS Jurriën Metec – TKH Continental Cyclingteam 15:44

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga