yannick martinez rdsYannick Martinez (La Pomme Marseille) okazał się najszybszym sprinterem pierwszego etapu Route du Sud – la Dépęche du Midi. Kolejne miejsca na podium także dla Francuzów, drugi był Anthony Roux (FDJ), a trzeci Adrien Petit (Cofidis).

Pierwszy etap wyścigu Route du Sud – la Dépęche du Midi prowadził z Castres do Mirande. Kolarze mieli do przejechania 209 km, w tym trzy górskie premie trzeciej kategorii. Na starcie w Castres stanęło 15 drużyn, w tym trzy ekipy World Tour (Ag2r La Mondiale, FDJ i Movistar). Wśród zawodników Movistar z numerem 7 na koszulce jechał Sylwester Szmyd, który był jedynym Polakiem startującym w tej imprezie.

W ucieczkę dnia zabrała się trójka zawodników: Thomas Rostollan (La Pomme Marseille), Romain Hardy (Cofidis) i Emanuele Sella (Androni). Uzyskali oni maksymalnie ponad 8 minut przewagi, ale ich przygoda zakończyła się około 30 km przed metą. Na ostatnich kilometrach swoich sił próbowali między innymi David Boucher (FDJ) czy Geoffroy Lequatre (Bretagne- Séché Environnement).

Jednak o triumfie zadecydował sprinterski pojedynek. Na finiszowych metrach, które były lekko pod górkę najszybszy okazał się Yannick Martinez (La Pomme Marseille). Drugi był Anthony Roux (FDJ), a trzeci Adrien Petit (Cofidis).

Wyniki:

1 MARTINEZ Yannick La Pomme Marseille 16 20 5:19:44

2 ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ 11 12 ,,

3 PETIT Adrien Cofidis Solutions Crédits 6 7 ,,

4 NAPOLITANO Danilo Accent.jobs – Wanty 5 5 ,,

5 SUTTON Chris Sky Procycling 4 4 ,,

6 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ 2 3 ,,

7 GIRAUD Benjamin La Pomme Marseille 2 ,,

8 TRONET Steven BigMat – Auber 93 1 ,,

9 DUMOULIN Samuel AG2R La Mondiale ,,

10 LABORIE Christophe Sojasun ,,

11 DELPECH Jean-luc Bretagne- Séché Environnement ,,

12 POULHIES Stéphane Cofidis Solutions Crédits ,,

13 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team ,,

14 GENE Yohann Team Europcar ,,

15 CARDOSO Manuel Antonio Leal Caja Rural-Seguros RGA ,,

16 TXURRUKA Amets Caja Rural-Seguros RGA ,,

17 MENVILLE Leo Team NSP – Ghost ,,

18 DOWSETT Alex Movistar Team ,,

19 KNEES Christian Sky Procycling ,,

20 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling ,,

21 MALACARNE Davide Team Europcar ,,

22 ROSA Diego Androni – Venezuela ,,

23 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,

24 BAZIN Nicolas BigMat – Auber 93 ,,

25 LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team ,,

26 MADRAZO RUIZ Angel Movistar Team ,,

27 GADRET John AG2R La Mondiale ,,

28 BARLE Florent Cofidis Solutions Crédits ,,

29 FIEDLER Jacob Team NSP – Ghost ,,

30 VERRAES Benjamin Accent.jobs – Wanty ,,

31 BERHANE Natnael Team Europcar ,,

32 MANGEL Laurent Equipe Cycliste FDJ ,,

33 FRAPPORTI Marco Androni – Venezuela ,,

34 LUTHI Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

35 LEVARLET Guillaume Cofidis Solutions Crédits ,,

36 CATALDO Dario Sky Procycling ,,

37 BOUCHER David Equipe Cycliste FDJ ,,

38 THöMEL Tino Team NSP – Ghost ,,

39 VUILLERMOZ Alexis Sojasun ,,

40 BARDET Romain AG2R La Mondiale ,,

41 HOOGHIEMSTER Rene Team NSP – Ghost ,,

42 BALDAUF Sebastian Team NSP – Ghost ,,

43 JEANDESBOZ Fabrice Sojasun ,,

44 COURTEILLE Arnaud Equipe Cycliste FDJ ,,

45 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale ,,

46 FORKE Sebastian Team NSP – Ghost ,,

47 DION Renaud Bretagne- Séché Environnement ,,

48 FRAILE MATARRANZ Omar Caja Rural-Seguros RGA ,,

49 FERRARI Fabricio Caja Rural-Seguros RGA ,,

50 LEQUATRE Geoffroy Bretagne- Séché Environnement ,,

51 NOCENTINI Rinaldo AG2R La Mondiale ,,

52 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,

53 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela ,,

54 CHIARINI Riccardo Androni – Venezuela ,,

55 LEMARCHAND Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

56 WINTER Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

57 VAN GOOLEN Jurgen Accent.jobs – Wanty ,,

58 CHAVANEL Sébastien Team Europcar ,,

59 BIDEAU Jean Marc Bretagne- Séché Environnement ,,

60 MALACARNE Gael Bretagne- Séché Environnement ,,

61 EDET Nicolas Cofidis Solutions Crédits ,,

62 HABEAUX Gregory Accent.jobs – Wanty ,,

63 LAVIEU Antoine La Pomme Marseille ,,

64 DEGAND Thomas Accent.jobs – Wanty ,,

65 FAUCON Guillaume BigMat – Auber 93 ,,

66 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ ,,

67 LAENGEN Vegard Stake Bretagne- Séché Environnement ,,

68 LE BOULCH Dimitri ,,

69 PLAZA MOLINA Ruben Movistar Team ,,

70 PAILLOT Yoann La Pomme Marseille ,,

71 JANS Roy Accent.jobs – Wanty ,,

72 FORBERGER Sven Team NSP – Ghost ,,

73 ARROYO DURAN David Caja Rural-Seguros RGA ,,

74 VOECKLER Thomas Team Europcar ,,

75 VAUBOURZEIX Thomas La Pomme Marseille ,,

76 SCHAFER Stefan Team NSP – Ghost ,,

77 LELAY David Sojasun ,,

78 ANDONOV PETROV Danail Caja Rural-Seguros RGA ,,

79 POUX Paul Sojasun ,,

80 KLIMIANKOU Kanstantsin Atlas Personal – Jakroo ,,

81 PERICHON Pierre-Luc Bretagne- Séché Environnement ,,

82 BALDO Nicolas Atlas Personal – Jakroo ,,

83 GUILLOU Florian Bretagne- Séché Environnement ,,

84 DRUJON Benoit BigMat – Auber 93 ,,

85 LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ ,,

86 POLIVODA Oleksandr Atlas Personal – Jakroo ,,

87 ERMETI Giairo Androni – Venezuela ,,

88 VELASCO MURILLO Ivan Caja Rural-Seguros RGA ,,

89 TEKLEHAYMANOT Temesgen Atlas Personal – Jakroo ,,

90 KADRI Blel AG2R La Mondiale ,,

91 COUSIN Jérôme Team Europcar ,,

92 VIMPERE Theo ,,

93 HARDY Romain Cofidis Solutions Crédits ,,

94 SZMYD Sylwester Movistar Team ,,

95 MORENO BAZAN Javier Movistar Team ,,

96 CASAR Sandy Equipe Cycliste FDJ ,,

97 ROSTOLLAN Thomas La Pomme Marseille ,,

98 BOSWELL Ian Sky Procycling ,,

99 DASSONVILLE Flavien BigMat – Auber 93 ,,

100 TORTELIER Etienne Sojasun ,,

101 ANTOMARCHI Julien La Pomme Marseille ,,

102 ROSSETTO Stephane ,,

103 SELLA Emanuele Androni – Venezuela ,,

104 CHARTEAU Anthony Team Europcar ,,

105 KERN Christophe Team Europcar ,,

106 CAETHOVEN Steven Accent.jobs – Wanty ,,

107 CHENAUX Adrien Atlas Personal – Jakroo 0:41

108 VOGONDY Nicolas Accent.jobs – Wanty 1:43

109 BESSY Cyril Cofidis Solutions Crédits 13:02

110 JULES Justin La Pomme Marseille ,,

111 DOMONT Axel AG2R La Mondiale ,,

112 OSPINA Argiro Movistar Team ,,

113 GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 13:05

DNF SCHMIDT Fabien Sojasun –

DNF FERNANDEZ Ruben Caja Rural-Seguros RGA –

 

 

Arek Waluga