flakemoreCampbell Flakemore (Reprezentacja Australii) wygrał jazdę indywidualną na czas wyścigu Thüringen-Rundfahrt U-23. Drugie miejsce dla jego kolegi z reprezentacji Damiena Howsona. Trzecie miejsce dla Dylana van Baarle (Rabobank Development Team), który został nowym liderem wyścigu.

Piąty etap wyścigu Thüringen-Rundfahrt U-23 to trudna, pagórkowata czasówka wokół Streufdorf. Młodzi kolarze mieli do przejechania 28,4 km i można się było spodziewać sporych przetasowań w klasyfikacji generalnej.

Bardzo dobry czas wykręcił Campbell Flakemore (Reprezentacja Australii) – 33 minuty i 46 sekund. Jednak jego strata w generalce wynosiła ponad 20 minut i nie mógł on liczyć na duży awans. Nasz Łukasz Wiśniowski (Etixx -Ihned) zakończył dzisiejszą rywalizację z czasem 36 minut i 20 sekund.

Wirtualnym liderem po przejechaniu linii mety był Maximilian Schachmann (Thuringer Energie Team), ale szybko “zrzucił” go z tej pozycji były lider, Damien Howson (Reprezentacja Australii). Dylan van Baarle (Rabobank Development Team) stracił do Howsona prawie dwie sekundy, ale to on był nowym “wirtualnym liderem” wyścigu. Zgodnie z oczekiwaniami bardzo dobrze pojechał Lasse Normann Hansen (Blue Water Cycling), ale nie udało mu się pobić czasu van Baarle, a tym bardziej Australijczyków. Kończące zawody Silvio Herklotz (Team Stölting) nie zdołał obronić koszulki lidera.

Ostatecznie czasówka padła łupem Flakermore, który był lepszy od swojego kolegi z reprezentacji, Damiena Howsona. Trzecie miejsce dla Dylana van Baarle, który został nowym liderem wyścigu.

Łukasz Wiśniowski stracił 2 minuty i 34 sekundy do zwycięzcy, ale w klasyfikacji generalnej awansował na 22 miejsce.

Wyniki:

1 FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 5 33:46 50.464

2 HOWSON Damien 2 0:16 50.069

3 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 1 0:18 50.020

4 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 0:32 49.679

5 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 0:44 49.391

6 PHELAN Adam Drapac Cycling Team 1:08 48.825

7 EISENHART Taylor 1:13 48.709

8 VINK Michael ,, ,,

9 STEROBO Rasmus Team Cult Energy 1:17 48.616

10 SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 1:22 48.501

11 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team 1:31 48.295

12 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 1:35 48.204

13 POLITT Nils Team Stölting 1:36 48.181

14 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg 1:48 47.910

15 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 1:52 47.820

16 WERDA Maximilian Team Stölting 2:06 47.509

17 HERKLOTZ Silvio Team Stölting 2:07 47.487

18 FOLIFOROV Alexander Helicopters 2:09 47.443

19 FAGLUM-KARLSSON Markus 2:11 47.399

20 DIBBEN Jonathan 2:13 47.355

21 DOULL Owain 2:15 47.311

22 YATES Simon ,, ,,

23 HOFER Andreas Team Vorarlberg 2:18 47.246

24 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team 2:19 47.224

25 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec 2:26 47.072

26 EGNER Arne Team Stölting 2:27 47.050

27 TATARINOV Gennadiy Rusvelo 2:31 46.964

28 KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,, ,,

29 MAYER Yannick 2:32 46.942

30 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 2:34 46.899

31 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned ,, ,,

32 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 2:38 46.813

33 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 2:42 46.728

34 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 2:44 46.685

35 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,, ,,

36 JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec ,, ,,

37 RICKAERT Jonas 2:46 46.642

38 BULLING Pieter 2:47 46.621

39 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 2:48 46.600

40 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team 2:51 46.536

41 PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg ,, ,,

42 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 2:52 46.515

43 STASH Mamyr Helicopters ,, ,,

44 FRAME Alex Thuringer Energie Team 2:55 46.452

45 MCCORMICK Hayden 2:58 46.388

46 ATKINS George ,, ,,

47 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 3:04 46.262

48 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 3:07 46.200

49 AKIMOV Mikhail Helicopters 3:10 46.137

50 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 3:11 46.116

51 BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus 3:18 45.971

52 SLATER Alistair ,, ,,

53 EWAN Caleb 3:19 45.951

54 KUEN Maximilian Tirol Cycling Team ,, ,,

55 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 3:22 45.889

56 GRUNER Yannick 3:24 45.848

57 GILIAZOV Ruslan 3:25 45.827

58 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team 3:28 45.765

59 NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 3:29 45.745

60 SCHREURS Hamish 3:32 45.684

61 LYNCH Paul 3:36 45.602

62 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 7:11 41.612

63 WOTSCHKE Sebastian 3:42 45.480

64 ZABEL Rick Rabobank Development Team 3:44 45.440

65 SPOKES Samuel Etixx -Ihned 3:45 45.420

66 SENECHAL Florian Etixx -Ihned ,, ,,

67 NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec 3:48 45.359

68 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 3:50 45.319

69 RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon 3:51 45.299

70 JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus 3:52 45.279

71 DE CLERCQ Angelo 3:56 45.199

72 WILLIAMS Tyler 4:06 45.000

73 MAGER Christian Team Stölting 4:08 44.960

74 NAGLER Patrick 4:10 44.921

75 ZWINGENBERGER Philipp 4:13 44.862

76 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 4:14 44.842

77 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 4:24 44.646

78 HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 4:28 44.568

79 ATKINS Joshua 4:34 44.452

80 PHILIPP Torey 4:39 44.356

81 MAGNUSSON Kim 4:40 44.337

82 SHAYMURATOV Artur 4:55 44.050

83 WOLF Justin Team Quantec – Indeland ,, ,,

84 PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland ,, ,,

85 MEIER Alexander 5:02 43.918

86 KARWOWSKI Cameron 5:03 43.899

87 SEIF Linus 5:05 43.861

88 HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland 5:10 43.767

89 GEERINCKX Ruben 5:17 43.636

90 VERGAERDE Otto 5:18 43.618

91 STEPANOV Alexandr 5:20 43.581

92 PERRIN Jeffrey 5:28 43.432

93 SCHWEIZER Michael 5:29 43.414

94 AKHMAMETEV Viacheslav 5:33 43.340

95 GAREYSHIN Aydar 5:41 43.194

96 GARBY Marc 5:42 43.176

97 LINFIELD Bradley 5:44 43.139

98 DIETEREN Jan Team Stölting 5:46 43.103

99 KRETSCHY Florian 5:49 43.048

100 CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 6:39 42.161

101 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look ,, ,,

102 GEISLER Jannick 6:51 41.953

DNS SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg – –

OTL THOLIN Edvin – ,,

Klasyfikacja generalna:

1 (8) VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 17:38:18

2 (2) NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 0:03

3 (19) HOWSON Damien 0:16

4 (6) PHELAN Adam Drapac Cycling Team 0:47

5 (5) VINK Michael 0:49

6 (7) EISENHART Taylor 0:53

7 (12) STEROBO Rasmus Team Cult Energy 1:05

8 (10) VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 1:21

9 (1) HERKLOTZ Silvio Team Stölting 1:30

10 (23) SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 1:37

11 (4) YATES Simon 1:48

12 (9) WERDA Maximilian Team Stölting 1:49

13 (3) ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 2:05

14 (17) ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team 2:15

15 (27) KOCH Jonas LKT Team Brandenburg 2:18

16 (16) HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec 2:19

17 (13) KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

18 (14) VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 2:32

19 (11) VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team 2:39

20 (15) MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team 2:43

21 (21) NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 2:51

22 (26) WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 2:53

23 (29) HOFER Andreas Team Vorarlberg 2:59

24 (24) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon 3:00

25 (18) KUEN Maximilian Tirol Cycling Team 3:19

26 (25) BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 3:25

27 (30) LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 3:28

28 (32) JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec 3:31

29 (20) SPOKES Samuel Etixx -Ihned 3:46

30 (31) SLATER Alistair 4:03

31 (28) RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon 4:26

32 (33) SENECHAL Florian Etixx -Ihned 4:33

33 (34) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 4:39

34 (22) MAGNUSSON Kim 4:43

35 (44) SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 4:45

36 (36) HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team 4:48

37 (42) FOLIFOROV Alexander Helicopters 5:00

38 (35) MAGER Christian Team Stölting 5:18

39 (41) AKIMOV Mikhail Helicopters 5:52

40 (37) ATKINS Joshua 6:14

41 (43) NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 6:24

42 (45) PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg 6:51

43 (38) MEIER Alexander 7:13

44 (47) TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 7:40

45 (39) DIETEREN Jan Team Stölting 7:59

46 (40) LINFIELD Bradley 8:00

47 (46) SHAYMURATOV Artur 9:23

48 (49) BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus 12:49

49 (51) TATARINOV Gennadiy Rusvelo 13:55

50 (48) PERRIN Jeffrey 13:59

51 (50) MCCORMICK Hayden 14:17

52 (52) FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 20:06

53 (55) HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team 22:32

54 (56) DOULL Owain 23:27

55 (54) TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 23:39

56 (58) DIBBEN Jonathan 23:56

57 (62) MAYER Yannick 24:30

58 (53) ZABEL Rick Rabobank Development Team 24:43

59 (59) FRAME Alex Thuringer Energie Team 24:47

60 (64) RICKAERT Jonas 25:32

61 (57) DE CLERCQ Angelo 25:36

62 (63) LYNCH Paul 25:38

63 (60) WOTSCHKE Sebastian 25:39

64 (61) WILLIAMS Tyler 26:03

65 (65) JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus 27:01

66 (69) GILIAZOV Ruslan 27:40

67 (72) STASH Mamyr Helicopters 27:49

68 (66) KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 27:59

69 (76) SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 29:18

70 (71) HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 29:22

71 (67) GEERINCKX Ruben 29:24

72 (68) SCHWEIZER Michael 29:43

73 (75) ZWINGENBERGER Philipp 29:48

74 (70) AKHMAMETEV Viacheslav 30:10

75 (73) PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland 30:13

76 (79) BULLING Pieter 30:29

77 (77) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 30:32

78 (80) EWAN Caleb 31:11

79 (82) ATKINS George 31:13

80 (86) FAGLUM-KARLSSON Markus 31:17

81 (74) KRETSCHY Florian 31:24

82 (87) BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 32:37

83 (85) NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec 32:43

84 (84) NAGLER Patrick 32:54

85 (81) KARWOWSKI Cameron 33:08

86 (78) NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 33:32

87 (83) GEISLER Jannick 35:17

88 (95) POLITT Nils Team Stölting 36:00

89 (93) SCHREURS Hamish 37:30

90 (94) CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 37:37

91 (89) VERGAERDE Otto 37:59

92 (92) PHILIPP Torey 38:33

93 (91) SEIF Linus 38:48

94 (90) GARBY Marc 38:58

95 (96) HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 40:37

96 (98) EGNER Arne Team Stölting 41:05

97 (97) WOLF Justin Team Quantec – Indeland 42:01

98 (99) GRUNER Yannick 42:14

99 (100) HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland 44:16

100 (102) STEPANOV Alexandr 45:25

101 (103) GAREYSHIN Aydar 50:02

102 (104) CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 56:36

 

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga