_DSC0166Mauro Richeze (Team Nippo – Da Rosa) został triumfatorem drugiego etapu Tour de Serbie. Bardzo dobrze spisał się dziś Piotr Kirpsza, który na mecie był czwarty, a w “generalce” jest drugi!

Drugi odcinek serbskiej etapówki liczył 137 kilometrów. Na kolarzy czekały dwie premie górskie trzeciej kategorii oraz trzy lotne.

Po kilkunastu kilometrach w odjazd zabrało się siedmiu kolarzy, byli wśród nich Piotr Kirpsza (BDC MarcPol) oraz dobrze nam znany z polskich szos, na codzień jeżdżący w CCC Polsat, a w Serbii jadący w reprezentacji Bułgarii – Nikolay Mihaylov.

Bardzo ładnie jechał kolarz BDC MarcPol – “Piecia” wygrał dwie lotne premie, dwa razy był drugi, raz na lotnej i raz na górskiej.

Do prowadzącej siódemki jeszcze przed druga premią górską doskoczyło ośmiu kolarzy, na kolejnych kilometrach kolejnych piętnastu.

Ostatecznie trzydziestoosobowa grupa wpadła na metę w miejscowości Bor. Najszybszy okazał się Richeze, który pokonał Sergeya Nikolaeva _DSC0065(Itera-Katusha) trzeci był Zsolt Der (Utensilnord – ora24.eu). Tuż za podium zameldował się niezmordowany Kirpsza. W pierwsze grupie przyjechali Jakub Foltyn i Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol).

Peleton przyprowadzili kolarze BDC MarcPol – Adrian Banaszek i Damian Walczak.

Piotr Kirpsza, dzięki aktywnej jeździe i bonifikatom na etapie został wiceliderem wyścigu! Prowadzenie w generalce objął Richeze.

Pełne wyniki 2 etapu > tutaj