ewanCaleb Ewan (Reprezentacja Australii) był najszybszy na finiszu czwartego etapu Thüringen-Rundfahrt U-23. Drugie miejsce zajął Ruben Geerinckx (Ovyta-Eijssen-Acrog Cycling Team), a trzecie Julian Alaphilippe (Etixx -Ihned). Dobrą, szóstą pozycję wywalczył dziś Łukasz Wiśniowski (Etixx -Ihned). Liderem pozostał Silvio Herklotz (Team Stölting).

Trasa czwartego etapu prowadziła wokół Langewiesen i liczyła 171,4 km. Na młodych kolarzy czekały dwie górskie premie a cały odcinek był dość pofałdowany.

Od samego początku etap przebiegał w bardzo nerwowej atmosferze. Co rusz na czele zmieniali się zawodnicy, gdyż wielu z nich próbowało swoich sił w ucieczkach. Prym w tym wiedli kolarze młodzieżowej sekcji Rabobanku, Thüringer Energie Team czy Ovyta-Eijssen-Acrog Cycling Team.

40 km przed metą na czele kręciła dwójka zawodników: Maximilian Schachmann (Thüringer Energie Team) i Robert Pölder (Reprezentacja Szwecji). Za nimi podążała piątka: Mike Teunissen (Rabobank Development Team), Quentin Jauregui (BKCP-POWERPLUS Cyclocross Team), Hamish Schreurs (Reprezentacja Nowej Zelandii), Carl Soballa (LKT Team Brandenburg) i Fabio Nappa (Team Bergstrasse-Jenatec), która szybko została wchłonięta przez grupę zasadniczą.

Schachmann i Pölder na 15 km przed metą mieli prawie 2 minuty przewagi. W tym momencie niemiecki kolarz był wirtualnym liderem wyścigu. Niestety peleton z kilometra na kilometr odrabiał dystans i Schachmann został wchłonięty przez niego na ostatnim kilometrze!

Końcowy sprint wygrał Caleb Ewan (Reprezentacja Australii), drugi był Ruben Geerinckx (Ovyta-Eijssen-Acrog Cycling Team), a trzeci Julian Alaphilippe (Etixx -Ihned). Bardzo wysokie, szóste miejsce zajął dziś Łukasz Wiśniowski (Etixx -Ihned). Liderem pozostał Silvio Herklotz (Team Stölting).

Wyniki:

1 EWAN Caleb 5 3:59:58

2 GEERINCKX Ruben 2 ,,

3 ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 1 ,,

4 ZABEL Rick Rabobank Development Team ,,

5 FRAME Alex Thuringer Energie Team ,,

6 WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned ,,

7 DIETEREN Jan Team Stölting ,,

8 MAGER Christian Team Stölting ,,

9 STASH Mamyr Helicopters ,,

10 HOFER Andreas Team Vorarlberg ,,

11 WILLIAMS Tyler ,,

12 ZWINGENBERGER Philipp ,,

13 DE CLERCQ Angelo ,,

14 PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg ,,

15 AKHMAMETEV Viacheslav ,,

16 VERGAERDE Otto ,,

17 MEIER Alexander ,,

18 PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland ,,

19 RICKAERT Jonas ,,

20 VAN DER POEL David BKCP-Powerplus ,,

21 HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team ,,

22 HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus ,,

23 SENECHAL Florian Etixx -Ihned ,,

24 KONRAD Patrick Etixx -Ihned ,,

25 VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team ,,

26 EISENHART Taylor ,,

27 MAGNUSSON Kim ,,

28 DOULL Owain ,,

29 LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling ,,

30 DIBBEN Jonathan ,,

31 PERRIN Jeffrey ,,

32 BOUVRY Dieter Etixx -Ihned ,,

33 VINK Michael ,,

34 LINFIELD Bradley ,,

35 GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

36 KRETSCHY Florian ,,

37 JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus ,,

38 PHELAN Adam Drapac Cycling Team ,,

39 HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

40 SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team ,,

41 PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon ,,

42 HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

43 BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus ,,

44 GEISLER Jannick ,,

45 NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling ,,

46 KUEN Maximilian Tirol Cycling Team ,,

47 SCHWEIZER Michael ,,

48 HERKLOTZ Silvio Team Stölting ,,

49 KOCH Jonas LKT Team Brandenburg ,,

50 VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team ,,

51 ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team ,,

52 GILIAZOV Ruslan ,,

53 SLATER Alistair ,,

54 YATES Simon ,,

55 WERDA Maximilian Team Stölting ,,

56 HOWSON Damien ,,

57 HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland ,,

58 SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team ,,

59 MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team ,,

60 LYNCH Paul ,,

61 SHAYMURATOV Artur ,,

62 HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg ,,

63 MAYER Yannick ,,

64 SEIF Linus ,,

65 CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team ,,

66 NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look ,,

67 STEROBO Rasmus Team Cult Energy ,,

68 TATARINOV Gennadiy Rusvelo ,,

69 WOTSCHKE Sebastian ,,

70 GAREYSHIN Aydar ,,

71 PHILIPP Torey ,,

72 AKIMOV Mikhail Helicopters ,,

73 RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon ,,

74 ATKINS George ,,

75 ATKINS Joshua ,,

76 SPOKES Samuel Etixx -Ihned ,,

77 TUSVELD Martijn Rabobank Development Team ,,

78 PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling ,,

79 VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy ,,

80 TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team ,,

81 FOLIFOROV Alexander Helicopters ,,

82 NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy ,,

83 JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec ,,

84 KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg ,,

85 NAGLER Patrick ,,

86 WOLF Justin Team Quantec – Indeland ,,

87 KARWOWSKI Cameron ,,

88 SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 0:19

89 STEPANOV Alexandr ,,

90 NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland ,,

91 GARBY Marc ,,

92 THOLIN Edvin 0:22

93 FAGLUM-KARLSSON Markus 0:24

94 NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec ,,

95 FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties ,,

96 MCCORMICK Hayden ,,

97 CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 1:52

98 POLITT Nils Team Stölting 5:39

99 EGNER Arne Team Stölting ,,

100 SCHREURS Hamish 5:50

101 BULLING Pieter ,,

102 GRUNER Yannick ,,

103 BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 8:50

104 SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg 11:03

DNF VANTHOURENHOUT Michael BKCP-Powerplus –

DNF BRUNO Fabian Team Bergstrasse jenatec –

DNF FRöSE Marcel Team Bergstrasse jenatec –

 

Klasyfikacja generalna:

1 (1) HERKLOTZ Silvio Team Stölting 17:03:55

2 (2) NORMANN HANSEN Lasse Blue Water Cycling 0:07

3 (3) ALAPHILIPPE Julian Etixx -Ihned 0:08

4 (4) YATES Simon 0:09

5 (5) VINK Michael 0:13

6 (6) PHELAN Adam Drapac Cycling Team 0:16

7 (7) EISENHART Taylor 0:17

8 (8) VAN BAARLE Dylan Rabobank Development Team 0:19

9 (9) WERDA Maximilian Team Stölting 0:20

10 (10) VALGREN ANDERSEN Michael Team Cult Energy 0:23

11 (11) VAN DER LIJKE Nick Rabobank Development Team ,,

12 (12) STEROBO Rasmus Team Cult Energy 0:24

13 (13) KONRAD Patrick Etixx -Ihned 0:25

14 (14) VAN DER POEL David BKCP-Powerplus 0:27

15 (15) MUHLBERGER Gregor Tirol Cycling Team 0:29

16 (16) HATZ Christopher Team Bergstrasse jenatec ,,

17 (17) ZEPUNTKE Ruben Rabobank Development Team 0:33

18 (18) KUEN Maximilian Tirol Cycling Team 0:36

19 (19) HOWSON Damien ,,

20 (20) SPOKES Samuel Etixx -Ihned 0:38

21 (21) NIELSEN Magnus Cort Team Cult Energy 0:39

22 (22) MAGNUSSON Kim 0:40

23 (23) SCHACHMANN Maximilian Thuringer Energie Team 0:52

24 (24) GROßSCHARTNER Felix Team Gourmetfein – Simplon ,,

25 (25) BOUVRY Dieter Etixx -Ihned 0:54

26 (26) WISNIOWSKI Lukasz Etixx -Ihned 0:56

27 (27) KOCH Jonas LKT Team Brandenburg 1:07

28 (28) RABITSCH Stefan Team Gourmetfein – Simplon 1:11

29 (29) HOFER Andreas Team Vorarlberg 1:18

30 (30) LUDVIGSSON Fredrik Team People4you – Unaas Cycling 1:21

31 (31) SLATER Alistair 1:22

32 (32) JESSENBERGER Marius Team Bergstrasse jenatec 1:23

33 (33) SENECHAL Florian Etixx -Ihned 1:25

34 (34) PAULUS Daniel Team Gourmetfein – Simplon 1:38

35 (35) MAGER Christian Team Stölting 1:47

36 (36) HOLLER Nikodemus Thuringer Energie Team 1:56

37 (37) ATKINS Joshua 2:16

38 (38) MEIER Alexander 2:48

39 (39) DIETEREN Jan Team Stölting 2:49

40 (40) LINFIELD Bradley 2:52

41 (42) AKIMOV Mikhail Helicopters 3:19

42 (43) FOLIFOROV Alexander Helicopters 3:27

43 (41) NOTTEBOHM Kim-simon Team Quantec – Indeland 3:32

44 (44) SüTTERLIN Jasha Thuringer Energie Team 4:37

45 (45) PLARRE Matthias LKT Team Brandenburg ,,

46 (46) SHAYMURATOV Artur 5:05

47 (47) TUSVELD Martijn Rabobank Development Team 5:12

48 (48) PERRIN Jeffrey 9:07

49 (49) BOSMANS Wietse BKCP-Powerplus 10:07

50 (50) MCCORMICK Hayden 11:56

51 (51) TATARINOV Gennadiy Rusvelo 12:01

52 (53) FLAKEMORE Campbell Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 20:42

53 (54) ZABEL Rick Rabobank Development Team 21:35

54 (55) TEUNISSEN Mike Rabobank Development Team 21:37

55 (56) HAUGAARD JENSEN Kristian Leopard – Trek Continental Team ,,

56 (57) DOULL Owain 21:48

57 (59) DE CLERCQ Angelo 22:16

58 (60) DIBBEN Jonathan 22:19

59 (62) FRAME Alex Thuringer Energie Team 22:29

60 (64) WOTSCHKE Sebastian 22:33

61 (65) WILLIAMS Tyler 22:34

62 (66) MAYER Yannick ,,

63 (67) LYNCH Paul 22:39

64 (69) RICKAERT Jonas 23:23

65 (70) JAUREGUI Quentin BKCP-Powerplus 23:45

66 (71) KNAUP Tobias LKT Team Brandenburg 24:11

67 (72) GEERINCKX Ruben 24:43

68 (73) SCHWEIZER Michael 24:50

69 (74) GILIAZOV Ruslan 24:51

70 (75) AKHMAMETEV Viacheslav 25:14

71 (76) HOEYBERGHS Daan BKCP-Powerplus 25:31

72 (77) STASH Mamyr Helicopters 25:33

73 (78) PFEIFER Ron Team Quantec – Indeland 25:54

74 (79) KRETSCHY Florian 26:11

75 (80) ZWINGENBERGER Philipp ,,

76 (81) SCHLICHENMAIER Tim Team Bergstrasse jenatec 26:43

77 (82) PöLDER Robert Team People4you – Unaas Cycling 26:55

78 (83) NYQVIST Erik Team Ringeriks – Kraft Look 27:29

79 (61) BULLING Pieter 28:18

80 (84) EWAN Caleb 28:29

81 (85) KARWOWSKI Cameron 28:42

82 (88) ATKINS George 28:51

83 (89) GEISLER Jannick 29:03

84 (92) NAGLER Patrick 29:21

85 (90) NAPPA Fabio Team Bergstrasse jenatec 29:32

86 (91) FAGLUM-KARLSSON Markus 29:42

87 (63) BROCKHOFF Jan Thuringer Energie Team 31:22

88 (94) THOLIN Edvin 31:47

89 (95) VERGAERDE Otto 33:17

90 (96) GARBY Marc 33:52

91 (99) SEIF Linus 34:20

92 (100) PHILIPP Torey 34:31

93 (87) SCHREURS Hamish 34:34

94 (101) CUMMINGS Jack Thuringer Energie Team 34:51

95 (93) POLITT Nils Team Stölting 35:00

96 (102) HERRMANN Jonathan LKT Team Brandenburg 37:23

97 (103) WOLF Justin Team Quantec – Indeland 37:43

98 (97) EGNER Arne Team Stölting 39:15

99 (98) GRUNER Yannick 39:27

100 (104) HENRICHSEN Gerold Team Quantec – Indeland 39:43

101 (86) SOBALLA Carl LKT Team Brandenburg 39:46

102 (105) STEPANOV Alexandr 40:41

103 (106) GAREYSHIN Aydar 44:58

104 (107) CLEMENTS Alex Huon Salmon Genesys Wealth Advisers p/b Praties 50:34

 

Arek Waluga