Przemysław Niemiec małePrzemysław Niemiec (Lampre-Merida), który zajął szóste miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznego Giro d`Italia stanie na starcie 100. edycji Tour de France i będzie wspierał Damiano Cunego. Dla 33-letniego Polaka będzie to pierwszy start w Grand Boucle.

Najlepszą lokatą Cunego w Tour de France była szósta pozycja (w 2011 roku). Natomiast w sezonie 2012 Włoch zdołał ukończyć dwa Grand Toury – Giro d`Italia oraz hiszpańską Vueltę.

Cunego od początku sezonu ma dość napięty grafik startów, a to wszystko po to, aby budować formę na Tour de France. W pierwszej części sezonu wygrał etap i klasyfikację generalną Coppi & Bartali. Z kolei w Ardeńskich Klasykach czy Tour de Romandie nie zachwycał formą.

Brałem udział w Igrzyskach Olimpijskich, Mistrzostwach Świata, Giro i Vuelcie, zatem teraz nadszedł czas na Tour – powiedział Niemiec francuskiej gazecie L`Equipe.

W ostatnich latach standardowy plan Przemka dotyczący startów i treningów koncentrował się wokół Giro i Vuelty. Tour de France rozpocznie się już za kilka tygodni, zatem Polak musi podejść do tego wyścigu świeży i gotowy na walkę z najlepszymi.

Zobaczymy w jakiej formie będzie Damiano. Ja jadę na Tour po to, aby zdobywać doświadczenie. To, co się wydarzy podczas trwania wyścigu jest jak zwykle niewiadomą – zakończył Niemiec.