Davide Rebellin21-letni Bryan Coquard (Europcar) wciąż jest liderem rankingu UCI Europe Tour. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) awansował do pierwszej dziesiątki.

Francuski sprinter w maju dzięki dobrym wynikom w Tour de Picardie, umocnił się na prowadzeniu europejskiego rankingu. Coquard na swoim koncie ma teraz 295. oczek. Ze stratą 49. punktów goni go Matej Mugerli (Adria Mobil), który ostatnio wygrał klasyk 2. kategorii – Classic Beograd-Cacak. Dzięki zwycięstwu pod koniec kwietnia w GP Industria & Artigianato, Mauro Santambrogio (Vini Fantini) awansował z piątego, na trzecie miejsce. Davide Rebellin po Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich, powrócił do czołowej dziesiątki rankingu. Obecnie jest dziewiąty. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Konrad Dąbkowski (BDC MarcPol Team), który wygrywając Memoriał Andrzeja Trochanowskiego zainkasował 40. punktów. „Dąbek” w klasyfikacji jest jednak dopiero 139.

W klasyfikacji narodów Polska jest 16, a prowadzą Francuzi. Za nimi plasują się Włosi, a trzecie miejsce jak na razie należy do Holendrów.

Najlepszą ekipa to wciąż Europcar, który ma blisko 400. punktów przewagi nad krajanami z Sojasun. Na najniższym stopniu podium plasuje się ekipa Androni Giocattoli.

Spośród polskich ekip najlepiej wypadają oczywiście podopieczni Piotra Wadeckiego. CCC Polsat Polkowice zajmuje obecnie 20. miejsce (331 punktów). Drużyna BDC MarcPol awansowała na 69. lokatę (54. punkty). Trzecią siłą w naszym kraju jak na razie jest Wibatech Brzeg (89 miejsce; 25 punktów). Tuż za nimi plasuje się Bank BGŻ Team (95 miejsce; 20 punktów). Ekipa Las Vegas Power Energy Drink z dorobkiem 6. punktów zajmuje 112. miejsce, a młodzi kolarze TC Chrobry Lasocki Głogów, wciąż czekają na pierwsze „oczka”.

Pełny ranking można zobaczyć tutaj

 

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments