fot. Mazowsze Serce Polski

UCI zaktualizowało swój ranking. Na czele wśród ekip kontynentalnych znajduje się Mazowsze Serce Polski.

Wysoka pozycja polskiego zespołu może nieco dziwić, ponieważ początek sezonu był w jego wykonaniu gorszy, niż rok temu. Do końca marca drużyna zdołała odnieść zaledwie jedno zwycięstwo. Na szczęście w kwietniu zespół Dariusza Banaszka wyraźnie przyspieszył – najpierw Marceli Bogusławski wygrał prolog International Tour of Rhodes, natomiast podczas Belgrade-Banjaluka Mihkel Raim okazał się najlepszy zarówno na ostatnim etapie, jak i w całym wyścigu.

Dzięki temu ekipa w czerwonych strojach awansowała na 12 miejsce w klasyfikacji Europe Tour – najlepsze spośród wszystkich ekip startujących w dywizji Continental. Nieco gorzej radzi sobie ekipa Voster ATS Team, która w rankingu Europe Tour jest 26. (10 wśród ekip kontynentalnych).

Drugi z polskich zespołów również w poprawił swoją pozycję w ciągu ostatniego miesiąca, a wszystko za sprawą Patryka Stosza. Najlepszy góral Tour de Pologne 2020, podobnie jak wspomniany wcześniej Raim świetnie spisał się podczas Belgrade-Banjaluka. Na etapach zajmował m.in. pierwsze i drugie miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej był 3., dzięki czemu dołożył do dorobku ekipy 89 punktów, potrajając w ten sposób jej dotychczasowy dorobek punktowy. Swoje trzy grosze do pozycji zespołu dorzucił także Maciej Paterski – 12. zawodnik Belgrade-Banjaluka, który za swoje miejsce w klasyfikacji generalnej otrzymał 10 punktów w rankingu.

Pełny ranking UCI znajdziesz >>> TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments