fot. Ineos

Już dziś rozpocznie się pierwszy etap Tour de Romandie 2021. Dziś kolarze staną na starcie prologu.

Rozpoczynająca wyścig próba czasowa będzie liczyła sobie cztery kilometry i prowadzić będzie po ulicach Oronu. Na rampie startowej jako pierwszy pojawi się Joel Suter, którego możemy pamiętać z Liege-Bastogne-Liege i aktywnej jazdy w Wyścigu Dookoła Turcji. Tym razem Szwajcar pojedzie jednak nie w barwach Bingoal, a reprezentacji swojego kraju. Do boju ruszy o godzinie 15, a niedługo później jego śladami pojadą kolejni zawodnicy, którzy ruszać będą z minutowym odstępem czasowym.

Niestety wśród nich nie będzie ani jednego Polaka toteż będziemy mogli emocjonować się tylko występami zagranicznych zawodników. Najbardziej emocjonująco zapowiada się bratobójcza walka pomiędzy dwoma kolarzami INEOS Grenadiers – Rohanem Dennisem (start 16:19) i Filippo Ganną (16:39). Największe szanse na ograniczenie szans brytyjskiego zespołu na dzisiejsze zwycięstwo mogą mieć: Remi Cavagna (17:18), brązowy medalista w jeździe indywidualnej na czas z Imoli i zwycięzca ostatniego Volta a Valenciana – Stefan Kung (15:29), a także zwycięzca czasówki z Paryż-Nicea – Stefan Bissegger (15:22).

Dzisiejszy wyścig powinien być bardzo ważny również dla kandydatówdo zwycięstwa w  klasyfikacji generalnej. W tym gronie również znajdują się dwaj zawodnicy INEOS Grenadiers: świetny na czas Geraint Thomas (17:19) oraz niewiele mu ustępujący Richie Porte (16:59). Poza tym ważne w kontekście całego wyścigu mogą być występy Wilco Keldermana (15:55), Michaela Woodsa (15:47), a także startującego zdecydowanie najwcześniej spośród faworytów Stevena Kruijswijka (15:17).

Kolejność startów prologu Tour de Romandie 2021:

1 196 15:00:00  SUTER Joel Swiss Cycling
2 182 15:01:00  BAKELANTS Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
3 171 15:02:00  VAN GARDEREN Tejay EF Education – Nippo
4 163 15:03:00  DENZ Nico Team DSM
5 154 15:04:00  CHAMPION Thomas Cofidis, Solutions Crédits
6 141 15:05:00  GILBERT Philippe Lotto Soudal
7 132 15:06:00  CATALDO Dario Movistar Team
8 123 15:07:00  BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation
9 113 15:08:00  BARBERO Carlos Team Qhubeka ASSOS
10 107 15:09:00  STEWART Jake Groupama – FDJ
11 96 15:10:00  HOWSON Damien Team BikeExchange
12 82 15:11:00  BOARO Manuele Astana – Premier Tech
13 73 15:12:00  GOUGEARD Alexis AG2R Citroën Team
14 63 15:13:00  COLBRELLI Sonny Bahrain – Victorious
15 56 15:14:00  QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo
16 46 15:15:00  SAGAN Juraj BORA – hansgrohe
17 36 15:16:00  TROIA Oliviero UAE-Team Emirates
18 21 15:17:00  KRUIJSWIJK Steven Team Jumbo-Visma
19 17 15:18:00  KEISSE Iljo Deceuninck – Quick Step
20 5 15:19:00  DUNBAR Eddie INEOS Grenadiers
21 194 15:20:00  REUTIMANN Mathias Swiss Cycling
22 183 15:21:00  HIRT Jan Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
23 172 15:22:00  BISSEGGER Stefan EF Education – Nippo
24 166 15:23:00  HAMILTON Chris Team DSM
25 153 15:24:00  BOHLI Tom Cofidis, Solutions Crédits
26 144 15:25:00  GOOSSENS Kobe Lotto Soudal
27 137 15:26:00  VILLELLA Davide Movistar Team
28 122 15:27:00  BEVIN Patrick Israel Start-Up Nation
29 116 15:28:00  SUNDERLAND Dylan Team Qhubeka ASSOS
30 102 15:29:00  KÜNG Stefan Groupama – FDJ
31 97 15:30:00  SMITH Dion Team BikeExchange
32 83 15:31:00  CONTRERAS Rodrigo Astana – Premier Tech
33 71 15:32:00  CHAMPOUSSIN Clément AG2R Citroën Team
34 66 15:33:00  TRATNIK Jan Bahrain – Victorious
35 55 15:34:00  MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo
36 42 15:35:00  BAŠKA Erik BORA – hansgrohe
37 34 15:36:00  MUÑOZ Cristian Camilo UAE-Team Emirates
38 27 15:37:00  VAN EMDEN Jos Team Jumbo-Visma
39 15 15:38:00  DEVENYNS Dries Deceuninck – Quick Step
40 2 15:39:00  AMADOR Andrey INEOS Grenadiers
41 195 15:40:00  SCHNEITER Joab Swiss Cycling
42 186 15:41:00  PETILLI Simone Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
43 176 15:42:00  CORT Magnus EF Education – Nippo
44 165 15:43:00  HAGA Chad Team DSM
45 151 15:44:00  HERRADA Jesús Cofidis, Solutions Crédits
46 147 15:45:00  THIJSSEN Gerben Lotto Soudal
47 136 15:46:00  TORRES Albert Movistar Team
48 121 15:47:00  WOODS Michael Israel Start-Up Nation
49 114 15:48:00  JANSE VAN RENSBURG Reinardt Team Qhubeka ASSOS
50 103 15:49:00  LADAGNOUS Matthieu Groupama – FDJ
51 93 15:50:00  BOOKWALTER Brent Team BikeExchange
52 86 15:51:00  MARTINELLI Davide Astana – Premier Tech
53 76 15:52:00  O’CONNOR Ben AG2R Citroën Team
54 61 15:53:00  CARUSO Damiano Bahrain – Victorious
55 54 15:54:00  MOSCA Jacopo Trek – Segafredo
56 44 15:55:00  KELDERMAN Wilco BORA – hansgrohe
57 33 15:56:00  COVI Alessandro UAE-Team Emirates
58 23 15:57:00  LEEMREIZE Gijs Team Jumbo-Visma
59 11 15:58:00  MASNADA Fausto Deceuninck – Quick Step
60 4 15:59:00  DOULL Owain INEOS Grenadiers
61 193 16:00:00  IMHOF Claudio Swiss Cycling
62 181 16:01:00  MEINTJES Louis Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
63 177 16:02:00  POWLESS Neilson EF Education – Nippo
64 167 16:03:00  VAN WILDER Ilan Team DSM
65 156 16:04:00  SABATINI Fabio Cofidis, Solutions Crédits
66 145 16:05:00  HOLMES Matthew Lotto Soudal
67 135 16:06:00  LÓPEZ Miguel Ángel Movistar Team
68 126 16:07:00  HOLLENSTEIN Reto Israel Start-Up Nation
69 112 16:08:00  ARMÉE Sander Team Qhubeka ASSOS
70 105 16:09:00  REICHENBACH Sébastien Groupama – FDJ
71 95 16:10:00  GRMAY Tsgabu Team BikeExchange
72 85 16:11:00  LUTSENKO Alexey Astana – Premier Tech
73 77 16:12:00  VENTURINI Clément AG2R Citroën Team
74 64 16:13:00  HAIG Jack Bahrain – Victorious
75 53 16:14:00  SKJELMOSE JENSEN Mattias Trek – Segafredo
76 41 16:15:00  SAGAN Peter BORA – hansgrohe
77 35 16:16:00  RICHEZE Maximiliano UAE-Team Emirates
78 25 16:17:00  PFINGSTEN Christoph Team Jumbo-Visma
79 12 16:18:00  CATTANEO Mattia Deceuninck – Quick Step
80 3 16:19:00  DENNIS Rohan INEOS Grenadiers
81 197 16:20:00  THIÈRY Cyrille Swiss Cycling
82 185 16:21:00  PASQUALON Andrea Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
83 175 16:22:00  EL FARES Julien EF Education – Nippo
84 161 16:23:00  ARENSMAN Thymen Team DSM
85 155 16:24:00  HERRADA José Cofidis, Solutions Crédits
86 143 16:25:00  CRAS Steff Lotto Soudal
87 133 16:26:00  JACOBS Johan Movistar Team
88 125 16:27:00  FROOME Chris Israel Start-Up Nation
89 117 16:28:00  TANFIELD Harry Team Qhubeka ASSOS
90 106 16:29:00  SEIGLE Romain Groupama – FDJ
91 92 16:30:00  BEWLEY Sam Team BikeExchange
92 81 16:31:00  IZAGIRRE Ion Astana – Premier Tech
93 75 16:32:00  NAESEN Lawrence AG2R Citroën Team
94 65 16:33:00  PERNSTEINER Hermann Bahrain – Victorious
95 52 16:34:00  EG Niklas Trek – Segafredo
96 43 16:35:00  BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe
97 37 16:36:00  ULISSI Diego UAE-Team Emirates
98 26 16:37:00  TOLHOEK Antwan Team Jumbo-Visma
99 16 16:38:00  GARRISON Ian Deceuninck – Quick Step
100 6 16:39:00  GANNA Filippo INEOS Grenadiers
101 192 16:40:00  FLÜCKIGER Mathias Swiss Cycling
102 187 16:41:00  TAARAMÄE Rein Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
103 174 16:42:00  CAMARGO Diego Andrés EF Education – Nippo
104 162 16:43:00  BRENNER Marco Team DSM
105 152 16:44:00  BERHANE Natnael Cofidis, Solutions Crédits
106 142 16:45:00  CONCA Filippo Lotto Soudal
107 134 16:46:00  NORSGAARD Mathias Movistar Team
108 127 16:47:00  WÜRTZ SCHMIDT Mads Israel Start-Up Nation
109 111 16:48:00  HENAO Sergio Team Qhubeka ASSOS
110 104 16:49:00  LIENHARD Fabian Groupama – FDJ
111 91 16:50:00  HAMILTON Lucas Team BikeExchange
112 87 16:51:00  ROMO Javier Astana – Premier Tech
113 74 16:52:00  HÄNNINEN Jaakko AG2R Citroën Team
114 67 16:53:00  WILLIAMS Stephen Bahrain – Victorious
115 51 16:54:00  ELISSONDE Kenny Trek – Segafredo
116 47 16:55:00  ZWIEHOFF Ben BORA – hansgrohe
117 32 16:56:00  COSTA Rui UAE-Team Emirates
118 24 16:57:00  MARTIN Tony Team Jumbo-Visma
119 14 16:58:00  ČERNÝ Josef Deceuninck – Quick Step
120 7 16:59:00  PORTE Richie INEOS Grenadiers
121 191 17:00:00  PELLAUD Simon Swiss Cycling
122 184 17:01:00  MINALI Riccardo Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux
123 173 17:02:00  CAICEDO Jonathan Klever EF Education – Nippo
124 164 17:03:00  GALL Felix Team DSM
125 157 17:04:00  VIVIANI Elia Cofidis, Solutions Crédits
126 146 17:05:00  KRON Andreas Lotto Soudal
127 131 17:06:00  SOLER Marc Movistar Team
128 124 17:07:00  DOWSETT Alex Israel Start-Up Nation
129 115 17:08:00  POWER Robert Team Qhubeka ASSOS
130 101 17:09:00  BADILATTI Matteo Groupama – FDJ
131 94 17:10:00  EDMONDSON Alex Team BikeExchange
132 84 17:11:00  IZAGIRRE Gorka Astana – Premier Tech
133 72 17:12:00  FRANK Mathias AG2R Citroën Team
134 62 17:13:00  BAUHAUS Phil Bahrain – Victorious
135 57 17:14:00  TIBERI Antonio Trek – Segafredo
136 45 17:15:00  MEEUS Jordi BORA – hansgrohe
137 31 17:16:00  HIRSCHI Marc UAE-Team Emirates
138 22 17:17:00  KUSS Sepp Team Jumbo-Visma
139 13 17:18:00  CAVAGNA Rémi Deceuninck – Quick Step
140 1 17:19:00  THOMAS Geraint INEOS Grenadiers
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments