Davide RebellinRiccardo Zoidl (Team Gourmetfein – Simplon) dzięki zwycięstwu w wyścigu Dookoła Austrii prowadzi w rankingu UCI Europe Tour. Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice) jest trzeci, a ekipa BDC MarcPol odnotowała spory awans w klasyfikacji drużynowej po wyścigu Dookoła Mazowsza.

25-letni Riccardo Zoidl na swoim koncie zgromadził już 474.5 pkt. Drugi w zestawieniu Matej Mugerli (Adria Mobil) ma 379. punktów. Na najniższym stopniu podium plasuje się Davide Rebellin. Włoch ścigający się w polskiej grupie pro-kontynentalnej niedawno wygrał Sibiu Cycling Tour i dzięki temu ma 359. punktów. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem wciąż jest Konrad Dąbkowski. Sprinter BDC MarcPol z dorobkiem 101. oczek jest 74.

W klasyfikacji drużynowej niezmiennie prowadzi Europcar. Francuzi zgromadzili już 1072 punkty. Najlepiej spośród polskich ekip wypadają zawodnicy CCC Polsat Polkowice (10. miejsce 708. pkt). Po bardzo udanym występie w wyścigu Dookoła Mazowsza o aż 13. pozycji awansowali podopieczni Dariusza Banaszka. Kolarze BDC MarcPol są obecnie na 30. miejscu w zestawieniu. Jeśli „niebiescy” powiększą jeszcze swój dorobek podczas sierpniowych, polskich klasyków i startów za granicą, to wraz z „pomarańczowymi” mają szansę na udział w drużynowych mistrzostwach świata.

Bank BGŻ Team jest 53., Las Vegas Power Energy Drink 81., Wibatech Brzeg 103., a młodzi zawodnicy TC Chrobry Lasocki Głogów zajmują 124. miejsce.

Ranking po wyścigu Dookoła Mazowsza tutaj

 

Andrzej

 

Poprzedni artykułTomasz Marczyński: „Spodziewałem się, że Rafał będzie liderem” (video)
Następny artykułBradley Wiggins: „Rafał Majka to mocny zawodnik” (video)
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments