Przemysław NiemiecFabian Cancellara (RadioShack-Leopard) wciąż prowadzi w rankingu UCI WorldTour. Na drugie miejsce wskoczył Vincenzo Nibali (Astana). Dzięki dobrej jeździe w Giro d`Italia, nowe punkty zdobyli także Rafał Majka i Przemysław Niemiec.

Cancellara nie ścigał się w wyścigach z kalendarza WorldTour od początku kwietnia, jednak jego zwycięstwa w Północnych Klasykach i dorobek 351. punktów wciąż daje mu prowadzenie w światowym rankingu. Triumfator Giro d`Italia – Vincenzo Nibali, awansował z 20. miejsca na drugie i do Szwajcara traci 29. punktów. Włoch wyprzedził Petera Sagana (Cannondale Pro Cycling) (312. punktów).

Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) awansował w rankingu na 19. pozycję. Dwie lokaty przed nim plasuje się Michał Kwiatkowski (Omega Pharma – Quick Step). Rozdziela ich jedynie Alberto Contador (Team Saxo-Tinkoff). Rafał Majka (Team Saxo-Tinkoff) zdobył swoje pierwsze punkty w tym sezonie i po udanym Giro zajmuje 42. miejsce.

W klasyfikacji narodów prowadzą znakomici w tym sezonie Kolumbijczycy. Polska awansowała na bardzo dobre 11. miejsce! Wyprzedzamy m.in Stany Zjednoczone, Rosję, Danię i Kazachstan, czyli kraje posiadające własne ekipy WorldTour.

Najlepszą drużyną pozostaje Sky Team.

Klasyfikacja indywidualna:

Msc. Pop. Zaw Nar. + Data urodzin Team (Kod UCI) Punkty
1 1 CANCELLARA Fabian SUI19810318 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 351
2 20 NIBALI Vincenzo ITA19841114 ASTANA PRO TEAM (AST) 322
3 2 SAGAN Peter SVK19900126 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) 312
4 11 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto COL19891013 AG2R LA MONDIALE (ALM) 255
5 3 MARTIN Daniel IRL19860820 GARMIN SHARP (GRS) 247
6 4 RODRIGUEZ OLIVER Joaquin ESP19790512 KATUSHA (KAT) 246
7 5 PORTE Richie AUS19850130 SKY PROCYCLING (SKY) 221
8 16 SCARPONI Michele ITA19790925 LAMPRE-MERIDA (LAM) 213
9 6 FROOME Christopher GBR19850520 SKY PROCYCLING (SKY) 198
10 7 SPILAK Simon SLO19860623 KATUSHA (KAT) 189
11 8 QUINTANA ROJAS Nairo Alexander COL19900204 MOVISTAR TEAM (MOV) 182
12 9 HENAO MONTOYA Sergio Luis COL19871210 SKY PROCYCLING (SKY) 176
13 10 VALVERDE BELMONTE Alejandro ESP19800425 MOVISTAR TEAM (MOV) 161
14 URAN URAN Rigoberto COL19870126 SKY PROCYCLING (SKY) 153
15 12 CHAVANEL Sylvain FRA19790630 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 142
16 13 VAN AVERMAET Greg BEL19850517 BMC RACING TEAM (BMC) 140
17 14 KWIATKOWSKI Michal POL19900602 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 131
18 15 CONTADOR VELASCO Alberto ESP19821206 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) 124
19 51 NIEMIEC Przemyslaw POL19800411 LAMPRE-MERIDA (LAM) 118
20 17 THOMAS Geraint GBR19860525 SKY PROCYCLING (SKY) 117
21 18 SLAGTER Tom Jelte NED19890701 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) 111
22 19 PERAUD Jean-Christophe FRA19770522 AG2R LA MONDIALE (ALM) 111
23 EVANS Cadel AUS19770214 BMC RACING TEAM (BMC) 111
24 22 KELDERMAN Wilco NED19910325 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) 100
25 21 TALANSKY Andrew USA19881123 GARMIN SHARP (GRS) 96
26 65 CAVENDISH Mark GBR19850521 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 95
27 23 KRISTOFF Alexander NOR19870705 KATUSHA (KAT) 90
28 58 INTXAUSTI ELORRIAGA Benat ESP19860320 MOVISTAR TEAM (MOV) 90
29 24 MORENO BAZAN Javier ESP19840718 MOVISTAR TEAM (MOV) 86
30 25 FARIA DA COSTA Rui Alberto POR19861005 MOVISTAR TEAM (MOV) 83
31 26 KREUZIGER Roman CZE19860506 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) 80
32 27 MORENO FERNANDEZ Daniel ESP19810905 KATUSHA (KAT) 80
33 28 VANMARCKE Sep BEL19880728 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) 80
34 39 PAOLINI Luca ITA19770117 KATUSHA (KAT) 76
35 29 GERRANS Simon AUS19800516 ORICA GREENEDGE (OGE) 72
36 30 LADAGNOUS Matthieu FRA19841212 FDJ (FDJ) 72
37 31 TERPSTRA Niki NED19840518 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 70
38 32 ROELANDTS Jurgen BEL19850702 LOTTO BELISOL (LTB) 70
39 33 GILBERT Philippe BEL19820705 BMC RACING TEAM (BMC) 66
40 34 DANIELSON Thomas USA19780313 GARMIN SHARP (GRS) 64
41 35 LANGEVELD Sebastian NED19850117 ORICA GREENEDGE (OGE) 64
42 MAJKA Rafal POL19890912 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) 63
43 36 VAN GARDEREN Tejay USA19880812 BMC RACING TEAM (BMC) 62
44 37 BOZIC Borut SLO19800808 ASTANA PRO TEAM (AST) 61
45 38 IZAGUIRRE INSAUSTI Jon ESP19890204 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) 61
46 41 WIGGINS Bradley GBR19800428 SKY PROCYCLING (SKY) 59
47 44 OSS Daniel ITA19870113 BMC RACING TEAM (BMC) 58
48 40 HERMANS Ben BEL19860608 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 52
49 42 WEENING Pieter NED19810405 ORICA GREENEDGE (OGE) 51
50 43 GASPAROTTO Enrico ITA19820322 ASTANA PRO TEAM (AST) 51
51 45 FLECHA GIANNONI Juan Antonio ESP19770917 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 50
52 46 HORNER Christopher USA19711023 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 42
53 94 SANCHEZ GONZALEZ Samuel ESP19780205 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) 42
54 47 GESINK Robert NED19860531 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) 41
55 48 VAN DEN BROECK Jurgen BEL19830201 LOTTO BELISOL (LTB) 41
56 49 STYBAR Zdenek CZE19851211 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 40
57 50 STANNARD Ian GBR19870525 SKY PROCYCLING (SKY) 40
58 POZZOVIVO Domenico ITA19821130 AG2R LA MONDIALE (ALM) 38
59 119 VISCONTI Giovanni ITA19830113 MOVISTAR TEAM (MOV) 37
60 52 ULISSI Diego ITA19890715 LAMPRE-MERIDA (LAM) 33
61 53 IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka ESP19871007 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) 32
62 86 NAVARDAUSKAS Ramunas LTU19880130 GARMIN SHARP (GRS) 32
63 54 PHINNEY Taylor USA19900627 BMC RACING TEAM (BMC) 30
64 KANGERT Tanel EST19870311 ASTANA PRO TEAM (AST) 30
65 55 MEERSMAN Gianni BEL19851205 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 30
66 85 VIVIANI Elia ITA19890207 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) 27
67 74 DEGENKOLB John GER19890107 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) 26
68 56 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey CRC19860829 MOVISTAR TEAM (MOV) 24
69 60 HESJEDAL Ryder CAN19801209 GARMIN SHARP (GRS) 24
70 57 WESTRA Lieuwe NED19820911 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 23
71 TROFIMOV Yury RUS19840126 KATUSHA (KAT) 22
72 59 PINOT Thibaut FRA19900529 FDJ (FDJ) 21
73 61 PIETROPOLLI Daniele ITA19800711 LAMPRE-MERIDA (LAM) 20
74 90 BOUHANNI Nacer FRA19900725 FDJ (FDJ) 20
75 62 GREIPEL André GER19820716 LOTTO BELISOL (LTB) 20
76 63 EISEL Bernhard AUT19810217 SKY PROCYCLING (SKY) 18
77 97 KISERLOVSKI Robert CRO19860809 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 18
78 98 NIZZOLO Giacomo ITA19890130 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 18
79 64 MARTIN Tony GER19850423 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 18
80 70 GOSS Matthew Harley AUS19861105 ORICA GREENEDGE (OGE) 17
81 HANSEN Adam AUS19810511 LOTTO BELISOL (LTB) 16
82 107 MEZGEC Luka SLO19880627 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) 16
83 DOWSETT Alex GBR19881003 MOVISTAR TEAM (MOV) 16
84 BELKOV Maxim RUS19850109 KATUSHA (KAT) 16
85 66 LEUKEMANS Björn BEL19770701 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 14
86 67 BOONEN Tom BEL19801015 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 14
87 68 POELS Wouter NED19871001 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 14
88 69 MOLLEMA Bauke NED19861126 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) 12
89 100 VICIOSO ARCOS Angel ESP19770413 KATUSHA (KAT) 12
90 71 MACHADO Tiago POR19851018 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 11
91 72 ANTON HERNANDEZ Igor ESP19830302 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) 10
92 73 VANDENBERGH Stijn BEL19840425 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 10
93 75 KLÖDEN Andreas GER19750622 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 10
94 76 VELITS Peter SVK19850221 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 10
95 77 DUMOULIN Samuel FRA19800820 AG2R LA MONDIALE (ALM) 10
96 CARUSO Damiano ITA19871012 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) 9
97 78 GAVAZZI Francesco ITA19840801 ASTANA PRO TEAM (AST) 9
98 79 BOASSON HAGEN Edvald NOR19870517 SKY PROCYCLING (SKY) 8
99 80 ALBASINI Michael SUI19801220 ORICA GREENEDGE (OGE) 8
100 81 MALORI Adriano ITA19880128 LAMPRE-MERIDA (LAM) 8
101 82 FERRARI Roberto ITA19830309 LAMPRE-MERIDA (LAM) 7
102 83 RATTO Daniele ITA19891005 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) 7
103 84 POPOVYCH Yaroslav UKR19800104 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 6
104 87 DE GENDT Thomas BEL19861106 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 6
105 88 PARISIEN Francois CAN19820427 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) 6
106 89 IMPEY Daryl RSA19841206 ORICA GREENEDGE (OGE) 6
107 91 RENSHAW Mark AUS19821022 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) 6
108 92 KITTEL Marcel GER19880511 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) 6
109 MARTENS Paul GER19831026 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) 5
110 109 LANCASTER Brett AUS19791115 ORICA GREENEDGE (OGE) 5
111 93 LOPEZ GARCIA David ESP19810513 SKY PROCYCLING (SKY) 5
112 95 GADRET John FRA19790422 AG2R LA MONDIALE (ALM) 4
113 96 VEIKKANEN Jussi FIN19810329 FDJ (FDJ) 4
114 104 AGNOLI Valerio ITA19850106 ASTANA PRO TEAM (AST) 4
115 103 BELLETTI Manuel ITA19851014 AG2R LA MONDIALE (ALM) 4
116 99 IGLINSKY Maxim KAZ19810418 ASTANA PRO TEAM (AST) 4
117 101 DEMARE Arnaud FRA19910826 FDJ (FDJ) 4
118 105 MENCHOV Denis RUS19780125 KATUSHA (KAT) 4
119 106 WYSS Danilo SUI19850826 BMC RACING TEAM (BMC) 3
120 108 NOCENTINI Rinaldo ITA19770925 AG2R LA MONDIALE (ALM) 2
121 MOUREY Francis FRA19801208 FDJ (FDJ) 2
122 110 CARUSO Giampaolo ITA19800815 KATUSHA (KAT) 2
123 PUCCIO Salvatore ITA19890831 SKY PROCYCLING (SKY) 2
124 LUDVIGSSON Tobias SWE19910222 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) 2
125 POZZATO Filippo ITA19810910 LAMPRE-MERIDA (LAM) 2
126 113 HOWARD Leigh AUS19891018 ORICA GREENEDGE (OGE) 2
127 111 ROJAS GIL Jose Joaquin ESP19850608 MOVISTAR TEAM (MOV) 2
128 112 CANTWELL Jonathan AUS19820108 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) 2
129 ARU Fabio ITA19900703 ASTANA PRO TEAM (AST) 1
130 CLEMENT Stef NED19820924 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) 1
131 HONDO Danilo GER19740104 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 1
132 TRENTIN Matteo ITA19890802 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 1
133 JEANNESSON Arnold FRA19860116 FDJ (FDJ) 1
134 114 NERZ Dominik GER19890825 BMC RACING TEAM (BMC) 1
135 115 VANENDERT Dennis BEL19880627 LOTTO BELISOL (LTB) 1
136 116 LOBATO DEL VALLE Juan Jose ESP19881229 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) 1
137 117 GALLOPIN Tony FRA19880524 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) 1
138 118 FUGLSANG Jakob DEN19850322 ASTANA PRO TEAM (AST) 1
139 120 SOUPE Geoffrey FRA19880322 FDJ (FDJ) 1
140 121 PONZI Simone ITA19870117 ASTANA PRO TEAM (AST) 1
141 122 WELLENS Tim BEL19910510 LOTTO BELISOL (LTB) 1
142 123 WAGNER Robert GER19830417 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) 1
143 124 FARRAR Tyler USA19840602 GARMIN SHARP (GRS) 1
144 125 DEBUSSCHERE Jens BEL19890828 LOTTO BELISOL (LTB) 1
145 126 CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan ESP19870427 MOVISTAR TEAM (MOV) 1
146 127 FENN Andrew GBR19900701 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) 1
147 128 VON HOFF Steele AUS19871231 GARMIN SHARP (GRS) 1
148 129 MARKUS Barry NED19910717 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) 1

 

Klasyfikacja narodów:

Miejsce Poprzednio Kraj Kod Punkty
1 2 COLOMBIA COL 766
2 5 ITALY ITA 720
3 1 SPAIN ESP 707
4 3 GREAT BRITAIN GBR 509
5 10 AUSTRALIA AUS 437
6 4 BELGIUM BEL 408
7 6 NETHERLANDS NED 396
8 8 FRANCE FRA 366
9 7 SWITZERLAND SUI 362
10 9 SLOVAKIA SVK 322
11 14 POLAND POL 312
12 11 UNITED STATES USA 294
13 12 SLOVENIA SLO 266
14 13 IRELAND IRL 247
15 15 CZECH REPUBLIC CZE 120
16 16 NORWAY NOR 98
17 17 PORTUGAL POR 94
18 18 GERMANY GER 80
19 28 RUSSIA RUS 42
20 23 LITHUANIA LTU 32
21 ESTONIA EST 30
22 19 CANADA CAN 30
23 20 COSTA RICA CRC 24
24 21 AUSTRIA AUT 18
25 26 CROATIA CRO 18
26 22 UKRAINE UKR 6
27 24 SOUTH AFRICA RSA 6
28 25 FINLAND FIN 4
29 27 KAZAKHSTAN KAZ 4
30 SWEDEN SWE 2
31 29 DENMARK DEN 1

 

Klasyfikacja drużynowa:

1 1 SKY PROCYCLING (SKY) GBR 865
2 2 KATUSHA (KAT) RUS 681
3 3 MOVISTAR TEAM (MOV) ESP 602
4 4 RADIOSHACK LEOPARD (RLT) LUX 481
5 6 OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM (OPQ) BEL 478
6 11 ASTANA PRO TEAM (AST) KAZ 473
7 5 GARMIN SHARP (GRS) USA 463
8 7 BMC RACING TEAM (BMC) USA 437
9 10 AG2R LA MONDIALE (ALM) FRA 418
10 12 LAMPRE-MERIDA (LAM) ITA 392
11 9 CANNONDALE PRO CYCLING (CAN) ITA 355
12 8 BLANCO PRO CYCLING TEAM (BLA) NED 344
13 14 TEAM SAXO-TINKOFF (TST) DEN 269
14 13 ORICA GREENEDGE (OGE) AUS 212
15 15 LOTTO BELISOL (LTB) BEL 148
16 16 EUSKALTEL EUSKADI (EUS) ESP 146
17 17 FDJ (FDJ) FRA 121
18 18 VACANSOLEIL-DCM PRO CYCLING TEAM (VCD) NED 107
19 19 TEAM ARGOS – SHIMANO (ARG) NED 56