Vincenzo NibaliŚwieżo upieczony triumfator Giro d`Italia – Vincenzo Nibali, zapowiedział swój start w tegorocznej odsłonie Tour de Pologne. Swój przyjazd do Polski anonsował także Luis Leon Sanchez.

Na oficjalnym Twitterze naszego narodowego Touru można przeczytać wpis, który potwierdza chęć udziału Włocha w 70. odsłonie Tour de Pologne. Przypomnijmy, że w tym sezonie impreza organizowana przez Czesława Langa rozpoczyna się w Tyrdencie. Pierwsze dwa, górskie odcinki prowadzą z miejscowości Roverento do Madonna di Campiglio oraz z Val di Sole do Val di Fassa i odbędą się w dniach 27 i 28 lipca.

Lider Astany opowiadał także na łamach Gazetta dello Sport o planach na drugą część 2013 roku. Nibalego interesują zwłaszcza dwa starty. Są to hiszpańska Vuelta oraz Mistrzostwa Świata we Florencji.

Z kolei zwycięzca ostatniego etapu wyścigu Dookoła Belgii – Luis Leon Sanchez (Blanco), także zapowiedział przyjazd do Włoch i Polski. Za nim to nastąpi, popularny “LuLu” pojedzie Tour de Suisse i Mistrzostwa Hiszpanii. W dalszej części sezonu wystartuje w Vuelta a Espana.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej