greipelAndre Greipel (Lotto – Belisol) wygrał po raz drugi z rzędu etap Baloise Belgium Tour. “Gorilla” na kresce pokonał Danny’ego van Poppela (Vacansoleil – DCM) i Toma Boonena (OPQS). Niemiecki sprinter utrzymał koszulkę lidera.

Drugi etap Baloise Belgium Tour liczył 181 km i prowadził z Knokke-Heist do Ninove. Profil był dość pofałdowany, ale także dziś zapowiadała się sprinterska końcówka. Musieli oni rywalizować w niskiej temperaturze i przy padającym deszczu, a zważając na kilka brukowanych odcinków, nie była to przyjemna sprawa.

Na początku etapu z peletonu urwała się piątka kolarzy: Arman Kamyshev (Astana), Mikhail Ignatyev (Katusha), Stijn Steels (Crelan – Euphony), Alexandre Pichot i Sébastien Turgot (obaj Europcar). Uciekająca piątka bardzo dobrze współpracowała między sobą ,ale ekipy sprinterskie nie pozwalały im na wiele. Ostatni z harcowników, Mikhail Ignatyev został złapany na 17 km przed metą.

Na 12 km przed metą swoich sił spróbował mistrz świata, Philippe Gilbert (BMC), a wraz z nim pojechali Francesco Gavazzi (Astana) i Niki Terpstra (OPQS). Niestety koledzy nie bardzo chcieli współpracować z Gilbertem i cała trójka została skasowana na ostatnim kilometrze.

Finisz po raz kolejny padł łupem Andre Greipela (Lotto – Belisol). Drugi był Danny van Poppel (Vacansoleil-DCM), a trzeci Tom Boonen (Omega Pharma-Quick Step). Greipel utrzymał koszulkę lidera.

Wyniki:

1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 4:11:29

2 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

3 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step

4 Alexander Porsev (Rus) Katusha

5 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits

6 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team

7 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha

8 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team

9 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step

10 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano

11 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar

12 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

13 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

14 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team

15 Maxime Vantomme (Bel) Crelan-Euphony

16 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Blanco Pro Cycling Team

17 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team

18 Sep Vanmarcke (Bel) Blanco Pro Cycling Team

19 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step

20 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano

21 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

22 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha

23 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team

24 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits

25 Laurent Evrard (Bel) Wallonie-Bruxelles

26 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard

27 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol

28 Viktor Manakov (Rus) RusVelo

29 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

30 Florent Barle (Fra) Cofidis, Solutions Credits

31 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits

32 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol

33 Justin Van Hoecke (Bel) Wallonie-Bruxelles

34 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard

35 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team

36 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano

37 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step

38 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team

39 Mark McNally (GBr) An Post-Chainreaction

40 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar

41 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

42 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick Step

43 Nikita Novikov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

44 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team

45 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

46 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

47 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step

48 David Veilleux (Can) Team Europcar

49 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Wanty

50 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard

51 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan-Euphony

52 Eduard Vorganov (Rus) Katusha

53 Stijn Devolder (Bel) RadioShack Leopard

54 Sven Nys (Bel) Crelan-Euphony

55 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Solutions Credits

56 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol

57 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha

58 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:00:10

59 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:00:18

60 Artur Ershov (Rus) RusVelo 0:01:25

61 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs-Wanty 0:02:00

62 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:03:02

63 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:03:11

64 Alphonse Vermote (Bel) An Post-Chainreaction

65 Benjamin Verraes (Bel) Accent Jobs-Wanty

66 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team

67 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano

68 Stijn Steels (Bel) Crelan-Euphony

69 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

70 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo 0:03:14

71 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step

72 Jérôme Baugnies (Bel) To Win-Josan Cycling Team 0:04:00

73 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:04:02

74 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan-Euphony

75 Lars Boom (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:04:28

76 Lubomir Petrus (Cze) BKCP-Powerplus

77 William Clarke (Aus) Team Argos-Shimano

78 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty 0:06:27

79 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie-Bruxelles 0:06:38

80 Tom Jelte Slagter (Ned) Blanco Pro Cycling Team

81 Thomas Leezer (Ned) Blanco Pro Cycling Team

82 Corne Van Kessel (Ned) Telenet-Fidea

83 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha

84 Evgeny Kovalev (Rus) RusVelo

85 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol

86 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty

87 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits

88 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team

89 Moreno Hofland (Ned) Blanco Pro Cycling Team

90 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol

91 Roman Maikin (Rus) RusVelo

92 Boris Dron (Bel) Wallonie-Bruxelles

93 Alexander Mironov (Rus) RusVelo

94 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie-Bruxelles

95 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard

96 Sean Van De Waeter (Bel) To Win-Josan Cycling Team

97 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack Leopard

98 Garrit Broeders (Bel) To Win-Josan Cycling Team

99 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team

100 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team

101 Dieter Uyttersprot (Bel) To Win-Josan Cycling Team

102 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie-Bruxelles

103 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard

104 Christophe Premont (Bel) Crelan-Euphony

105 Frédéric Amorison (Bel) Crelan-Euphony

106 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Wanty

107 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team

108 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team

109 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Crelan-Euphony

110 Jonathan De Witte (Bel) Wallonie-Bruxelles

111 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs-Wanty

112 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team

113 Marcel Meisen (Ger) BKCP-Powerplus

114 Joeri Adams (Bel) Telenet-Fidea

115 Tony Hurel (Fra) Team Europcar

116 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha

117 Simon Spilak (Slo) Katusha

118 Matti Stiens (Bel) To Win-Josan Cycling Team

119 Wout Franssen (Bel) An Post-Chainreaction

120 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

121 Niels Albert (Bel) BKCP-Powerplus

122 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team

123 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar

124 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar

125 Aaron Gate (NZl) An Post-Chainreaction

126 Glenn O’Shea (Aus) An Post-Chainreaction

127 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step

128 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post-Chainreaction

129 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team

130 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

131 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano

132 Yann Huguet (Fra) Team Argos-Shimano

133 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

134 Thijs Al (Ned) Telenet-Fidea 0:07:01

135 Jens Vandekinderen (Bel) Telenet-Fidea

136 Alexander Serov (Rus) RusVelo

137 Steven Doms (Bel) To Win-Josan Cycling Team

138 Dirk Finders (Ger) To Win-Josan Cycling Team

139 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus

140 David van der Poel (Ned) BKCP-Powerplus 0:07:06

141 Tom Meeusen (Bel) Telenet-Fidea

142 Bart Wellens (Bel) Telenet-Fidea

143 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits

144 Thomas Op T Eynde (Bel) To Win-Josan Cycling Team

145 Rob Peeters (Bel) Telenet-Fidea

146 Leonid Krasnov (Rus) RusVelo

147 Danilo Napolitano (Ita) Accent Jobs-Wanty

148 Steven Van Vooren (Bel) An Post-Chainreaction

149 Wout Van Aert (Bel) Telenet-Fidea

150 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie-Bruxelles

151 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:07:10

152 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:11:00

153 Dieter Vanthourenhout (Bel) BKCP-Powerplus 0:12:39

154 Michael Vanthourenhout (Bel) BKCP-Powerplus

DNF Romain Lemarchand (Fra) Cofidis, Solutions Credits

DNF Niko Eeckhout (Bel) An Post-Chainreaction

DNF Quentin Jauregui (Fra) BKCP-Powerplus

DNS Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

 

 

Klasyfikacja generalna:

1 André Greipel (Ger) Lotto Belisol 8:46:02

2 Tom Boonen (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:10

3 Danny van Poppel (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team 0:00:14

4 Ramon Sinkeldam (Ned) Team Argos-Shimano 0:00:16

5 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:17

6 Jurgen Roelandts (Bel) Lotto Belisol

7 Niki Terpstra (Ned) Omega Pharma-Quick Step 0:00:18

8 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

9 Nikolas Maes (Bel) Omega Pharma-Quick Step 0:00:19

10 Francesco Gavazzi (Ita) Astana Pro Team

11 Adrien Petit (Fra) Cofidis, Solutions Credits 0:00:20

12 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

13 Simone Ponzi (Ita) Astana Pro Team

14 Alexey Tsatevich (Rus) Katusha

15 Maxime Vantomme (Bel) Crelan-Euphony

16 Sébastien Chavanel (Fra) Team Europcar

17 Alexander Porsev (Rus) Katusha

18 Luis Leon Sanchez Gil (Spa) Blanco Pro Cycling Team

19 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Team Argos-Shimano

20 Sep Vanmarcke (Bel) Blanco Pro Cycling Team

21 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team

22 Yukiya Arashiro (Jpn) Team Europcar

23 Greg Henderson (NZl) Lotto Belisol

24 Tony Martin (Ger) Omega Pharma-Quick Step

25 Viktor Manakov (Rus) RusVelo

26 Maxime Monfort (Bel) RadioShack Leopard

27 Manuel Quinziato (Ita) BMC Racing Team

28 Romain Zingle (Bel) Cofidis, Solutions Credits

29 Mikhail Ignatyev (Rus) Katusha

30 Justin Van Hoecke (Bel) Wallonie-Bruxelles

31 Yves Lampaert (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

32 Laurent Evrard (Bel) Wallonie-Bruxelles

33 Florent Barle (Fra) Cofidis, Solutions Credits

34 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

35 Tom Dumoulin (Ned) Team Argos-Shimano

36 Grégory Rast (Swi) RadioShack Leopard

37 Marcus Burghardt (Ger) BMC Racing Team

38 Mirko Selvaggi (Ita) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

39 Sébastien Delfosse (Bel) Crelan-Euphony

40 Nikita Novikov (Rus) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

41 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team

42 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

43 Nico Sijmens (Bel) Cofidis, Solutions Credits

44 David Veilleux (Can) Team Europcar

45 Kristof Vandewalle (Bel) Omega Pharma-Quick Step

46 Johnny Hoogerland (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

47 Frantisek Rabon (Cze) Omega Pharma-Quick Step

48 Jurgen Van Goolen (Bel) Accent Jobs-Wanty

49 Eduard Vorganov (Rus) Katusha

50 Mark McNally (GBr) An Post-Chainreaction

51 Stijn Devolder (Bel) RadioShack Leopard

52 Arnaud Labbe (Fra) Cofidis, Solutions Credits

53 Andreas Klöden (Ger) RadioShack Leopard

54 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team 0:00:44

55 Sven Nys (Bel) Crelan-Euphony

56 Aliaksandr Kuchynski (Blr) Katusha

57 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Belisol

58 Jens Debusschere (Bel) Lotto Belisol 0:00:54

59 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Belisol 0:01:02

60 Artur Ershov (Rus) RusVelo 0:01:45

61 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs-Wanty 0:02:20

62 Benjamin Verraes (Bel) Accent Jobs-Wanty 0:03:31

63 Dominik Nerz (Ger) BMC Racing Team

64 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

65 Sergey Lagutin (Uzb) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

66 Roy Curvers (Ned) Team Argos-Shimano

67 Stijn Steels (Bel) Crelan-Euphony

68 Artem Ovechkin (Rus) RusVelo 0:03:34

69 Martin Velits (Svk) Omega Pharma-Quick Step

70 Sébastien Turgot (Fra) Team Europcar 0:03:46

71 Alphonse Vermote (Bel) An Post-Chainreaction 0:03:55

72 Jérôme Baugnies (Bel) To Win-Josan Cycling Team 0:04:20

73 Michael Van Staeyen (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:04:22

74 Sven Vanthourenhout (Bel) Crelan-Euphony

75 Lars Boom (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:04:48

76 Lubomir Petrus (Cze) BKCP-Powerplus

77 William Clarke (Aus) Team Argos-Shimano

78 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty 0:06:47

79 Moreno Hofland (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:06:58

80 Antoine Demoitie (Bel) Wallonie-Bruxelles

81 Corne Van Kessel (Ned) Telenet-Fidea

82 Sebastian Lander (Den) BMC Racing Team

83 Marcel Meisen (Ger) BKCP-Powerplus

84 Ben Hermans (Bel) RadioShack Leopard

85 Roman Maikin (Rus) RusVelo

86 Edwig Cammaerts (Bel) Cofidis, Solutions Credits

87 Andrea Guardini (Ita) Astana Pro Team

88 Egidijus Juodvalkis (Ltu) Crelan-Euphony

89 Christophe Premont (Bel) Crelan-Euphony

90 Tom Veelers (Ned) Team Argos-Shimano

91 Steven Caethoven (Bel) Accent Jobs-Wanty

92 James Vanlandschoot (Bel) Accent Jobs-Wanty

93 Boris Dron (Bel) Wallonie-Bruxelles

94 Tom Jelte Slagter (Ned) Blanco Pro Cycling Team

95 Olivier Chevalier (Bel) Wallonie-Bruxelles

96 Xavier Florencio Cabre (Spa) Katusha

97 Thomas Leezer (Ned) Blanco Pro Cycling Team

98 Björn Leukemans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

99 Thomas Rohregger (Aut) RadioShack Leopard

100 Aaron Gate (NZl) An Post-Chainreaction

101 Maxime Anciaux (Bel) Wallonie-Bruxelles

102 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty

103 Martin Kohler (Swi) BMC Racing Team

104 Alexandr Kolobnev (Rus) Katusha

105 Lawrence Warbasse (USA) BMC Racing Team

106 Kris Boeckmans (Bel) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

107 Arman Kamyshev (Kaz) Astana Pro Team

108 Niels Albert (Bel) BKCP-Powerplus

109 Marc Goos (Ned) Blanco Pro Cycling Team

110 Wout Franssen (Bel) An Post-Chainreaction

111 Wouter Poels (Ned) Vacansoleil-DCM Pro Cycling Team

112 Steven Doms (Bel) To Win-Josan Cycling Team 0:07:21

113 Alexander Serov (Rus) RusVelo

114 Alexander Mironov (Rus) RusVelo 0:07:22

115 Sean Van De Waeter (Bel) To Win-Josan Cycling Team

116 Evgeny Kovalev (Rus) RusVelo

117 Maxim Iglinskiy (Kaz) Astana Pro Team

118 Frédéric Amorison (Bel) Crelan-Euphony

119 Tony Hurel (Fra) Team Europcar

120 Fabian Cancellara (Swi) RadioShack Leopard

121 Dieter Uyttersprot (Bel) To Win-Josan Cycling Team

122 Matti Stiens (Bel) To Win-Josan Cycling Team

123 Simon Spilak (Slo) Katusha

124 Jonathan De Witte (Bel) Wallonie-Bruxelles

125 Pieter Ghyllebert (Bel) An Post-Chainreaction

126 Damien Gaudin (Fra) Team Europcar

127 Joeri Adams (Bel) Telenet-Fidea

128 Alexandre Pichot (Fra) Team Europcar

129 Evan Huffman (USA) Astana Pro Team

130 Glenn O’Shea (Aus) An Post-Chainreaction

131 David van der Poel (Ned) BKCP-Powerplus 0:07:26

132 Stéphane Poulhies (Fra) Cofidis, Solutions Credits

133 Tom Meeusen (Bel) Telenet-Fidea

134 Bart Wellens (Bel) Telenet-Fidea

135 Leonid Krasnov (Rus) RusVelo

136 Steven Van Vooren (Bel) An Post-Chainreaction

137 Quentin Bertholet (Bel) Wallonie-Bruxelles

138 Andrew Fenn (GBr) Omega Pharma-Quick Step 0:07:30

139 Philipp Walsleben (Ger) BKCP-Powerplus 0:07:45

140 Dirk Finders (Ger) To Win-Josan Cycling Team

141 Jens Vandekinderen (Bel) Telenet-Fidea

142 Thijs Al (Ned) Telenet-Fidea

143 Danilo Napolitano (Ita) Accent Jobs-Wanty 0:07:46

144 Rob Peeters (Bel) Telenet-Fidea 0:07:50

145 Wout Van Aert (Bel) Telenet-Fidea

146 Thomas Op T Eynde (Bel) To Win-Josan Cycling Team 0:08:16

147 Yann Huguet (Fra) Team Argos-Shimano 0:08:20

148 Garrit Broeders (Bel) To Win-Josan Cycling Team 0:08:29

149 Dennis Vanendert (Bel) Lotto Belisol 0:09:38

150 Jurgen Van De Walle (Bel) Lotto Belisol

151 Borut Bozic (Slo) Astana Pro Team 0:10:10

152 Dieter Vanthourenhout (Bel) BKCP-Powerplus 0:12:59

153 Michael Vanthourenhout (Bel) BKCP-Powerplus 0:13:23

154 Thomas Voeckler (Fra) Team Europcar 0:29:31

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga