impeyDaryl Impey (Orica – GreenEDGE) wygrał drugi etap wyścigu Bayern – Rundfarth. Drugi finiszował Gerald Ciolek (MTN Qhubeka), a trzeci Adriano Malori (Lampre – Merida). Impey został nowym liderem imprezy.

Drugi etap wyścigu Bayern-Rundfahrt prowadził z Mühldorf do Viechtach i liczył 192,6 km. Kolarze mieli do pokonania dwie górskie premie: pierwszej i drugiej kategorii.

Na początku dnia mieliśmy na czele 9 zawodników: Blel Kadri (Ag2r La Mondiale), Davide Cimolai (Lampre -Merida), Nikias Arndt (Argos -Shimano), Stefan Denifl (IAM Cycling), Jerome Cousin (Europcar), Russell Downing (Team NetApp Endura), Jan-Niklas Droste (Heizomat), Tobias Dohlus (Nutrixxion ABUS) i  Jean Marc Marino (Sojasun).

W czasie podjazdu pod St. Englmar grupka się uszczupliła i na czele mieliśmy pięciu kolarzy: Denifl, Cousin, Arndt, Kadri i Cimolai. Na obu górskich premiach TOP 3 było takie samo: Denifl, Cousin, Kadri. Mimo ambitnej postawy ucieczka została skasowana 37 km przed metą.

Bardzo mocna grupa zaatakowała około 20 km przed metą: Geraint Thomas (Sky), Ian Stannard (SKY), Peter Kennaugh (Sky), Maxime Bouet (ALM), John Gadret (ALM), Damiano Cunego (LAM), Adriano Malori (LAM), Warren Barguil (ARG), Marcel Wyys (IAM), Pierre Roland (EUC), David Tanner (BLA) , Thibaut Pinot (FDJ), Simon Clarke (OGE), Simon Gerrans (OGE).

Ostatecznie mieliśmy finisz pod górkę z większej grupy. Wygrał Daryl Impey (Orica – GreenEDGE), przed Geraldem Ciolkiem (MTN Qhubeka) i Adriano Malorim (Lampre – Merida).

Wyniki:

1 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 4:41:30

2 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka

3 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida

4 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida

5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale

6 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp

7 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling

8 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling

9 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

10 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale

11 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano

12 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale

13 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling

14 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting

15 Cédric Pineau (Fra) FDJ

16 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

17 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano

18 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge

19 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka

20 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling

21 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team

22 David Lelay (Fra) Sojasun

23 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura

24 Jérémy Roy (Fra) FDJ

25 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar

26 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling

27 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar

28 Ben Swift (GBr) Sky Procycling

29 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar 0:00:11

30 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling

31 Thibaut Pinot (Fra) FDJ

32 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling

33 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

34 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling 0:00:15

35 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling

36 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun

37 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:00:22

38 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura 0:00:23

39 Brice Feillu (Fra) Sojasun 0:00:26

40 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:00:41

41 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale

42 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:00:50

43 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

44 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:00:56

45 Nikodemus Holler (Ger) Thüringer Energie Team 0:02:13

46 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:02:49

47 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:00

48 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:10:28

49 Yoann Offredo (Fra) FDJ 0:12:38

50 Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka

51 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge

52 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka

53 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka

54 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura

55 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge

56 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi

57 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge

58 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida

59 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi

60 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk

61 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano

62 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp

63 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk

64 Johannes Weber (Ger) Team Heizomat

65 Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano

66 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano

67 Maximilian Werda (Ger) Team Stölting

68 Max Walsleben (Ger) Nutrixxion Abus

69 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling

70 Laurent Mangel (Fra) FDJ

71 William Bonnet (Fra) FDJ

72 Arnaud Demare (Fra) FDJ

73 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling

74 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge

75 David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team

76 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun

77 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar

78 Christophe Kern (Fra) Team Europcar

79 Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka 0:19:30

80 Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team

81 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 0:23:00

82 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskaltel-Euskadi

83 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka

84 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus

85 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team

86 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat

87 Lucas Liss (Ger) Rad-Net Rose Team

88 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat

89 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp

90 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge

91 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team

92 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk

93 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team

94 Jan Dieteren (Ger) Team Stölting

95 Thomas Koep (Ger) Team Stölting

96 Luke Roberts (Aus) Team Stölting

97 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting

98 Jure Kocjan (Slo) Euskaltel-Euskadi

99 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team

100 Maxime Daniel (Fra) Sojasun

101 Tobias Dohlus (Ger) Nutrixxion Abus

102 Alexander Krieger (Ger) Rad-Net Rose Team

103 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura

104 Florian Scheit (Ger) Rad-Net Rose Team

105 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura

106 Yohann Gene (Fra) Team Europcar

107 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun

108 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team

109 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:27:00

110 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling

111 Jan Brockhoff (Ger) Thüringer Energie Team

112 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale

113 Manuel Straub (Ger) Team Heizomat

114 Jan Wälzlein (Ger) Team Heizomat

115 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus

116 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura

117 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk

118 Max Merk (Ger) Team Heizomat

119 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk

120 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp

121 Jack Cummings (Aus) Thüringer Energie Team

122 Moritz Schaffner (Ger) Thüringer Energie Team

123 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team

124 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk

125 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus

126 Dennis Van Winden (Ned) Blanco Pro Cycling Team

127 Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi

128 André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi

129 Christopher Muche (Ger) Rad-Net Rose Team

130 Andrea Ciacchini (Ita) Team Novo Nordisk

131 Maximilian Schachmann (Ger) Thüringer Energie Team

132 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus

133 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team

134 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura

135 Jimmy Engoulvent (Fra) Sojasun

136 Rick Ampler (Ger) Nutrixxion Abus

137 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat

 

Klasyfikacja generalna:

1 Daryl Impey (RSA) Orica-GreenEdge 9:15:25

2 Adriano Malori (Ita) Lampre-Merida 0:00:03

3 Gerald Ciolek (Ger) MTN-Qhubeka 0:00:04

4 Ben Swift (GBr) Sky Procycling

5 Geraint Thomas (GBr) Sky Procycling 0:00:07

6 Christophe Riblon (Fra) AG2R La Mondiale

7 Maxime Bouet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:08

8 Marcel Wyss (Swi) IAM Cycling 0:00:09

9 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 0:00:10

10 Michel Kreder (Ned) Garmin-Sharp

11 Warren Barguil (Fra) Team Argos-Shimano

12 Simon Clarke (Aus) Orica-GreenEdge

13 Diego Ulissi (Ita) Lampre-Merida

14 Heinrich Haussler (Aus) IAM Cycling

15 Martin Elmiger (Swi) IAM Cycling

16 John Gadret (Fra) AG2R La Mondiale

17 Bram Tankink (Ned) Blanco Pro Cycling Team

18 Silvio Herklotz (Ger) Team Stölting

19 Mikel Nieve Ituralde (Spa) Euskaltel-Euskadi

20 Jérémy Roy (Fra) FDJ

21 Sergio Pardilla Bellon (Spa) MTN-Qhubeka

22 Jan Barta (Cze) Team NetApp-Endura

23 Dominic Klemme (Ger) IAM Cycling

24 David Lelay (Fra) Sojasun

25 Pierre Rolland (Fra) Team Europcar

26 Simon Geschke (Ger) Team Argos-Shimano

27 Davide Malacarne (Ita) Team Europcar

28 Cédric Pineau (Fra) FDJ

29 Stefan Denifl (Aut) IAM Cycling 0:00:21

30 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale

31 Patrick Schelling (Swi) IAM Cycling

32 Bjorn Thurau (Ger) Team Europcar

33 Thibaut Pinot (Fra) FDJ

34 Thomas Lövkvist (Swe) IAM Cycling 0:00:25

35 Ian Stannard (GBr) Sky Procycling

36 Yannick Talabardon (Fra) Sojasun

37 Manuele Mori (Ita) Lampre-Merida 0:00:32

38 Andreas Schillinger (Ger) Team NetApp-Endura 0:00:33

39 Daniel Martin (Irl) Garmin-Sharp 0:00:51

40 Blel Kadri (Fra) AG2R La Mondiale

41 Damiano Cunego (Ita) Lampre-Merida 0:01:00

42 Matteo Bono (Ita) Lampre-Merida

43 Peter Kennaugh (GBr) Sky Procycling 0:01:06

44 Nikodemus Holler (Ger) Thüringer Energie Team 0:02:23

45 Cyril Gautier (Fra) Team Europcar 0:02:59

46 Nikias Arndt (Ger) Team Argos-Shimano 0:04:08

47 Jack Bauer (NZl) Garmin-Sharp 0:10:38

48 Juan Jose Lobato Del Valle (Spa) Euskaltel-Euskadi 0:12:44

49 Davide Cimolai (Ita) Lampre-Merida 0:12:45

50 Martin Reimer (Ger) MTN-Qhubeka 0:12:47

51 Javier Megias Leal (Spa) Team Novo Nordisk

52 Johannes Weber (Ger) Team Heizomat 0:12:48

53 Yoann Offredo (Fra) FDJ

54 Fabian Wegmann (Ger) Garmin-Sharp

55 Arnaud Demare (Fra) FDJ

56 David Tanner (Aus) Blanco Pro Cycling Team

57 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Argos-Shimano

58 Ignatas Konovalovas (Ltu) MTN-Qhubeka

59 Ruben Perez Moreno (Spa) Euskaltel-Euskadi

60 Sam Bewley (NZl) Orica-GreenEdge

61 Alexander Wetterhall (Swe) Team NetApp-Endura

62 Sebastian Langeveld (Ned) Orica-GreenEdge

63 Maximilian Werda (Ger) Team Stölting

64 Laurent Mangel (Fra) FDJ

65 Simon Gerrans (Aus) Orica-GreenEdge

66 William Bonnet (Fra) FDJ

67 Jonas Ahlstrand (Swe) Team Argos-Shimano

68 Joseph Lloyd Dombrowski (USA) Sky Procycling

69 Stuart O’Grady (Aus) Orica-GreenEdge

70 Cyril Lemoine (Fra) Sojasun

71 Jerome Cousin (Fra) Team Europcar

72 Francois Parisien (Can) Team Argos-Shimano

73 Brice Feillu (Fra) Sojasun 0:13:12

74 Jasha Sütterlin (Ger) Thüringer Energie Team 0:19:40

75 Alex Rasmussen (Den) Garmin-Sharp 0:23:00

76 Grischa Janorschke (Ger) Nutrixxion Abus 0:23:04

77 Jan-Niklas Droste (Ger) Team Heizomat 0:23:09

78 Raymond Kreder (Ned) Garmin-Sharp 0:23:10

79 Aidis Kruopis (Ltu) Orica-GreenEdge

80 Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka

81 Robert Wagner (Ger) Blanco Pro Cycling Team

82 Theo Reinhardt (Ger) Rad-Net Rose Team

83 Michael Schwarzmann (Ger) Team NetApp-Endura

84 Roger Kluge (Ger) Team NetApp-Endura

85 Jan Dieteren (Ger) Team Stölting

86 Fabian Schormair (Ger) Team Heizomat

87 Thomas Koep (Ger) Team Stölting

88 Jure Kocjan (Slo) Euskaltel-Euskadi

89 Florian Scheit (Ger) Rad-Net Rose Team

90 Lucas Liss (Ger) Rad-Net Rose Team

91 Yohann Gene (Fra) Team Europcar

92 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskaltel-Euskadi

93 Alexander Krieger (Ger) Rad-Net Rose Team

94 Jetse Bol (Ned) Blanco Pro Cycling Team

95 Tobias Dohlus (Ger) Nutrixxion Abus

96 David Lozano Riba (Spa) Team Novo Nordisk 0:25:24

97 Max Walsleben (Ger) Nutrixxion Abus

98 Jonathan Tiernan-Locke (GBr) Sky Procycling

99 Christophe Kern (Fra) Team Europcar

100 Alexander Grad (Ger) Team Heizomat 0:27:08

101 Yauheni Hutarovich (Blr) AG2R La Mondiale 0:27:10

102 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling

103 Russell Downing (GBr) Team NetApp-Endura

104 Jan Brockhoff (Ger) Thüringer Energie Team

105 Martijn Verschoor (Ned) Team Novo Nordisk

106 Sebastian Körber (Ger) Nutrixxion Abus

107 Max Merk (Ger) Team Heizomat

108 Moritz Schaffner (Ger) Thüringer Energie Team

109 Alexander Schmitt (Ger) Nutrixxion Abus

110 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team

111 Benjamin Sydlik (Ger) Nutrixxion Abus

112 Steffen Radochla (Ger) Euskaltel-Euskadi

113 Maximilian Schachmann (Ger) Thüringer Energie Team

114 Blaz Jarc (Slo) Team NetApp-Endura

115 Dennis Van Winden (Ned) Blanco Pro Cycling Team

116 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team

117 Meron Russom (Eri) MTN-Qhubeka 0:27:41

118 André Schulze (Ger) Euskaltel-Euskadi 0:29:43

119 Henning Bommel (Ger) Rad-Net Rose Team 0:30:04

120 Steele Von Hoff (Aus) Garmin-Sharp 0:31:20

121 Jay Robert Thomson (RSA) MTN-Qhubeka 0:32:16

122 Rick Ampler (Ger) Nutrixxion Abus 0:34:12

123 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk 0:35:46

124 Luke Roberts (Aus) Team Stölting

125 Maxime Daniel (Fra) Sojasun

126 Jan Oelerich (Ger) Team Stölting

127 Jean-Marc Marino (Fra) Sojasun

128 Christopher Muche (Ger) Rad-Net Rose Team 0:39:46

129 Kevin De Mesmaeker (Bel) Team Novo Nordisk

130 Jimmy Engoulvent (Fra) Sojasun

131 Jack Cummings (Aus) Thüringer Energie Team 0:42:09

132 Manuel Straub (Ger) Team Heizomat 0:42:12

133 Jan Wälzlein (Ger) Team Heizomat

134 Kersten Thiele (Ger) Rad-Net Rose Team

135 Alex Frame (NZl) Thüringer Energie Team 0:43:03

136 Stephen Clancy (Irl) Team Novo Nordisk 0:47:12

137 Andrea Ciacchini (Ita) Team Novo Nordisk 0:47:23

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga