van garderenTejay van Garderen (BMC) wygrał jazdę indywidualną na czas wyścigu Amgen Tour of California. Amerykanin pokonał Lieuwe Westra (Vacansoleil – DCM) i Rohana Dennisa (Garmin – Sharp). Van Garderen umocnił się na pozycji lidera.

Szósty dzień zmagań w Amgen Tour of California to indywidualna jazda na czas wokół San Jose. Kolarze mieli do pokonania dystans 31,6 km. Ostatnie 2,6 km czasówki to podjazd o średnim nachyleniu ponad 10 %. Po tym etapie zapewne uszczupli się liczba zawodników walczących o końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.

Bardzo długo liderem był Rohan Dennis (Garmin – Sharp), który wykręcił czas 49 minut i 20 sekund. Nie wyprzedzili go tacy zawodnicy jak Thomas De Gendt (Vacansoleil – DCM), Marco Pinotti (BMC) czy Sylvain Chavanel (Omega Pharma – Quick Step). Wynik Macieja Bodnara (Cannondale) – 56 minut i 50 sekund pozostawał wiele do życzenia.

Tuż przed czasówką upadek zaliczył David Zabriskie (Garmin – Sharp) i jeden z faworytów etapu nie przystąpił dziś do rywalizacji. Według pobieżnych informacji Zabriskie wylądował w szpitalu z obolałym lewym barkiem. Nieźle pojechał Peter Sagan (Cannondale), który stracił do Dennisa 3 minuty i 46 sekund. Wczorajszy bohater – Jens Voigt (RadioShack – Leopard) nie wykręcił nadzwyczajnego czasu, ale przekraczał metę…zygzakiem. Ot cały Jens.

Wynik Dennisa pobił wreszcie o 4 sekundy mistrz Holandii w tej specjalności, Lieuwe Westra (Vacansoleil – DCM). Bartosz Huzarski (Team NetApp – Endura), który przed podjazdem zmienił rower czasowy na szosowy przekroczył linię mety z czasem 52 minuty i 34 sekundy. Dobrze zaprezentował się kolega “Huzara” z ekipy, Leopold Konig, który stracił do Westry tylko minutę i 20 sekund.

Ostatecznie zwycięzcą został główny faworyt czasówki i całego wyścigu, Tejay van Garderen (BMC). Drugie miejsce dla Westry, a trzecie dla Dennisa. Ponad minutę stracił Michael Rogers (Saxo – Tinkoff) i uplasował się tuż za podium. Van Garderen powiększył przewagę nad konkurentami w generalce.

Wyniki:

1 31 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 00:48:52.370

2 78 Lieuwe WESTRA Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:00:23

3 12 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 00:00:28

4 61 Michael ROGERS Team Saxo -Tinkoff 00:01:05

5 37 Marco PINOTTI BMC Racing Team 00:01:08

6 47 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 00:01:28

7 5 Bob JUNGELS Radioshack Leopard 00:01:29

8 101 Leopold KÖNIG Team NetApp-Endura 00:01:43

9 33 Mathias FRANK BMC Racing Team 00:01:46

10 21 Sylvain CHAVANEL Omega Pharma-QuickStep 00:01:48

11 57 Kristijan KOREN Cannondale 00:02:06

12 103 David DE LA CRUZ MELGAREJO Team NetApp-Endura 00:02:09

13 71 Thomas DE GENDT Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:02:17

14 73 Juan Antonio FLECHA GIANNONI Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:02:23

15 2 Matthew BUSCHE Radioshack Leopard 00:02:29

16 151 Francisco MANCEBO PEREZ 5 Hour Energy 00:02:33

17 48 Travis MEYER Orica GreenEDGE 00:02:39

18 131 Janier Alexis ACEVEDO CALLE Jamis – Hagens Berman 00:02:41

19 142 Lawson CRADDOCK Bontrager Cycling Team 00:02:42

20 121 Chad HAGA Team Optum By Kelly Benefit Strategies 00:02:59

21 128 Scott ZWIZANSKI Team Optum By Kelly Benefit Strategies 00:03:08

22 81 Marc DE MAAR Unitedhealthcare Pro Cycling Team 00:03:10

23 152 Nathaniel ENGLISH 5 Hour Energy 00:03:31

24 82 Philip DEIGNAN Unitedhealthcare Pro Cycling Team 00:03:35

25 157 Robert SWEETING 5 Hour Energy 00:03:41

26 141 Nathan BROWN Bontrager Cycling Team 00:03:41

27 105 Bartosz HUZARSKI Team NetApp-Endura 00:03:42

28 46 Michael MATTHEWS Orica GreenEDGE 00:03:44

29 118 Jeremy VENNELL Bissell Pro Cycling 00:03:47

30 7 Andy SCHLECK Radioshack Leopard 00:03:53

31 26 Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep 00:03:55

32 8 Haimar ZUBELDIA AGIRRE Radioshack Leopard 00:03:58

33 146 James ORAM Bontrager Cycling Team 00:03:59

34 4 Markel IRIZAR ARRANBURU Radioshack Leopard 00:04:00

35 58 Brian VANDBORG Cannondale 00:04:11

36 51 Peter SAGAN Cannondale 00:04:14

37 38 Michael SCHAR BMC Racing Team 00:04:16

38 32 Brent BOOKWALTER BMC Racing Team 00:04:17

39 115 Jason MCCARTNEY Bissell Pro Cycling 00:04:19

40 114 Michael TORCKLER Bissell Pro Cycling 00:04:19

41 3 Laurent DIDIER Radioshack Leopard 00:04:19

42 28 Carlos VERONA QUINTANILLA Omega Pharma-QuickStep 00:04:24

43 67 Matteo TOSATTO Team Saxo -Tinkoff 00:04:30

44 36 Amael MOINARD BMC Racing Team 00:04:31

45 66 Michael MORKOV Team Saxo -Tinkoff 00:04:42

46 106 José Joao MENDES Team NetApp-Endura 00:04:47

47 24 Gianni MEERSMAN Omega Pharma-QuickStep 00:04:47

48 22 Kevin DE WEERT Omega Pharma-QuickStep 00:04:49

49 17 Jacob RATHE Garmin-Sharp 00:04:52

50 83 Lucas EUSER Unitedhealthcare Pro Cycling Team 00:04:57

51 95 Gregor GAZVODA Champion System Pro Cycling Team 00:05:06

52 41 Wesley SULZBERGER Orica GreenEDGE 00:05:07

53 143 Antoine DUCHESNE Bontrager Cycling Team 00:05:15

54 113 Carter JONES Bissell Pro Cycling 00:05:19

55 137 Luis ROMERO AMARAN Jamis – Hagens Berman 00:05:25

56 122 Jesse ANTHONY Team Optum By Kelly Benefit Strategies 00:05:26

57 77 Boy VAN POPPEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:05:31

58 18 Johan VAN SUMMEREN Garmin-Sharp 00:05:31

59 147 Tanner PUTT Bontrager Cycling Team 00:05:38

60 96 Ryan ROTH Champion System Pro Cycling Team 00:05:38

61 134 Ben JACQUES-MAYNES Jamis – Hagens Berman 00:05:40

62 68 Olivier ZAUGG Team Saxo -Tinkoff 00:05:41

63 156 James STEMPER 5 Hour Energy 00:05:43

64 85 Christopher JONES Unitedhealthcare Pro Cycling Team 00:05:51

65 145 Gavin MANNION Bontrager Cycling Team 00:06:01

66 13 Caleb FAIRLY Garmin-Sharp 00:06:04

67 88 John MURPHY Unitedhealthcare Pro Cycling Team 00:06:08

68 138 Tyler WREN Jamis – Hagens Berman 00:06:17

69 108 Paul VOSS Team NetApp-Endura 00:06:19

70 154 Shawn MILNE 5 Hour Energy 00:06:21

71 124 Marsh COOPER Team Optum By Kelly Benefit Strategies 00:06:34

72 56 Edward KING Cannondale 00:06:35

73 74 Wesley KREDER Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:06:37

74 65 Jay MCCARTHY Team Saxo -Tinkoff 00:06:37

75 16 Lachlan David MORTON Garmin-Sharp 00:06:49

76 35 Thor HUSHOVD BMC Racing Team 00:06:52

77 148 Jasper STUYVEN Bontrager Cycling Team 00:06:53

78 91 Chad BEYER Champion System Pro Cycling Team 00:06:56

79 132 James DRISCOLL Jamis – Hagens Berman 00:07:04

80 1 Jens VOIGT Radioshack Leopard 00:07:06

81 92 Matt BRAMMEIER Champion System Pro Cycling Team 00:07:07

82 86 Jacob KEOUGH Unitedhealthcare Pro Cycling Team 00:07:09

83 116 Jonathan Patrick MCCARTY Bissell Pro Cycling 00:07:12

84 84 Aldo Ino ILESIC Unitedhealthcare Pro Cycling Team 00:07:20

85 53 Guillaume BOIVIN Cannondale 00:07:20

86 111 Christopher BALDWIN Bissell Pro Cycling 00:07:23

87 123 Alex CANDELARIO Team Optum By Kelly Benefit Strategies 00:07:25

88 14 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 00:07:37

89 104 Zakkari DEMPSTER Team NetApp-Endura 00:07:39

90 93 Christopher BUTLER Champion System Pro Cycling Team 00:07:40

91 72 Kris BOECKMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:07:44

92 117 Frank PIPP Bissell Pro Cycling 00:07:45

93 107 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 00:07:45

94 52 Maciej BODNAR Cannondale 00:07:58

95 153 Max JENKINS 5 Hour Energy 00:08:00

96 15 Alex HOWES Garmin-Sharp 00:08:02

97 55 Lucas Sebastian HAEDO Cannondale 00:08:06

98 43 Baden COOKE Orica GreenEDGE 00:08:13

99 97 Bobbie TRAKSEL Champion System Pro Cycling Team 00:08:20

100 125 Ken HANSON Team Optum By Kelly Benefit Strategies 00:08:36

101 75 Bert-jan LINDEMAN Vacansoleil – DCM Procycling Team 00:08:40

102 98 Kin San WU Champion System Pro Cycling Team 00:08:43

103 87 Jeffry LOUDER Unitedhealthcare Pro Cycling Team 00:08:44

104 158 David WILLIAMS 5 Hour Energy 00:08:47

105 135 Carson MILLER Jamis – Hagens Berman 00:08:50

106 64 Jonas JORGENSEN Team Saxo -Tinkoff 00:09:07

107 126 Thomas SOLADAY Team Optum By Kelly Benefit Strategies 00:09:20

108 44 Mitchell DOCKER Orica GreenEDGE 00:09:28

109 144 Ryan EASTMAN Bontrager Cycling Team 00:09:37

110 63 Timothy DUGGAN Team Saxo -Tinkoff 00:09:56

111 102 Cesare BENEDETTI Team NetApp-Endura 00:11:30

94 Chun Kai FENG Champion System Pro Cycling Team Hors Délais

11 David ZABRISKIE Garmin-Sharp Non Partant

 

Klasyfikacja generalna:

1 Tejay VAN GARDEREN BMC Racing Team 22:44:24

2 Michael ROGERS Team Saxo -Tinkoff 0:01:47

3 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 0:02:57

4 Mathias FRANK BMC Racing Team 0:03:21

5 Janier Alexis ACEVEDO CALLE Jamis – Hagens Berman 0:03:31

6 Matthew BUSCHE Radioshack Leopard 0:03:33

7 Francisco MANCEBO PEREZ 5 Hour Energy 0:04:26

8 Philip DEIGNAN Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:04:52

9 Chad HAGA Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:05:02

10 Lawson CRADDOCK Bontrager Cycling Team 0:05:04

11 Marc DE MAAR Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:05:56

12 Leopold KÖNIG Team NetApp-Endura 0:06:15

13 Nathaniel ENGLISH 5 Hour Energy 0:06:57

14 David DE LA CRUZ MELGAREJO Team NetApp-Endura 0:07:32

15 Lucas EUSER Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:08:14

16 Laurent DIDIER Radioshack Leopard 0:09:11

17 Brian VANDBORG Cannondale 0:10:08

18 Lieuwe WESTRA Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:10:32

19 Haimar ZUBELDIA AGIRRE Radioshack Leopard 0:10:54

20 Edward KING Cannondale 0:11:42

21 Tanner PUTT Bontrager Cycling Team 0:12:16

22 Bartosz HUZARSKI Team NetApp-Endura 0:12:19

23 Andy SCHLECK Radioshack Leopard 0:14:04

24 Chad BEYER Champion System Pro Cycling Team 0:14:18

25 Michael SCHAR BMC Racing Team 0:15:36

26 Brent BOOKWALTER BMC Racing Team 0:16:01

27 Juan Antonio FLECHA GIANNONI Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:16:03

28 Jeremy VENNELL Bissell Pro Cycling 0:17:04

29 Jacob RATHE Garmin-Sharp 0:18:10

30 Amael MOINARD BMC Racing Team 0:18:17

31 Alex CANDELARIO Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:18:50

32 Gavin MANNION Bontrager Cycling Team 0:19:35

33 Gianni MEERSMAN Omega Pharma-QuickStep 0:21:01

34 Jens VOIGT Radioshack Leopard 0:21:43

35 Luis ROMERO AMARAN Jamis – Hagens Berman 0:21:59

36 Paul VOSS Team NetApp-Endura 0:22:25

37 Peter SAGAN Cannondale 0:23:37

38 Ryan ROTH Champion System Pro Cycling Team 0:23:38

39 Nathan BROWN Bontrager Cycling Team 0:23:41

40 Jasper STUYVEN Bontrager Cycling Team 0:24:19

41 Mitchell DOCKER Orica GreenEDGE 0:24:24

42 Sylvain CHAVANEL Omega Pharma-QuickStep 0:24:32

43 José Joao MENDES Team NetApp-Endura 0:25:05

44 Bob JUNGELS Radioshack Leopard 0:25:14

45 Max JENKINS 5 Hour Energy 0:25:26

46 Christopher BALDWIN Bissell Pro Cycling 0:25:37

47 Markel IRIZAR ARRANBURU Radioshack Leopard 0:25:45

48 Olivier ZAUGG Team Saxo -Tinkoff 0:25:52

49 Michael TORCKLER Bissell Pro Cycling 0:26:31

50 Baden COOKE Orica GreenEDGE 0:27:10

51 Rohan DENNIS Garmin-Sharp 0:27:13

52 Marco PINOTTI BMC Racing Team 0:27:52

53 Wesley SULZBERGER Orica GreenEDGE 0:27:55

54 Michael MORKOV Team Saxo -Tinkoff 0:28:11

55 Lachlan David MORTON Garmin-Sharp 0:28:28

56 Michael MATTHEWS Orica GreenEDGE 0:29:03

57 Jay MCCARTHY Team Saxo -Tinkoff 0:29:28

58 Caleb FAIRLY Garmin-Sharp 0:29:30

59 Tyler FARRAR Garmin-Sharp 0:29:45

60 Christopher BUTLER Champion System Pro Cycling Team 0:30:05

61 Carter JONES Bissell Pro Cycling 0:30:25

62 Ben JACQUES-MAYNES Jamis – Hagens Berman 0:30:46

63 Boy VAN POPPEL Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:31:29

64 Antoine DUCHESNE Bontrager Cycling Team 0:31:39

65 Kristijan KOREN Cannondale 0:31:49

66 Kevin DE WEERT Omega Pharma-QuickStep 0:32:02

67 Guillaume VAN KEIRSBULCK Omega Pharma-QuickStep 0:32:44

68 Thomas DE GENDT Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:32:47

69 James STEMPER 5 Hour Energy 0:33:05

70 Alex HOWES Garmin-Sharp 0:33:29

71 Ken HANSON Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:35:06

72 Matt BRAMMEIER Champion System Pro Cycling Team 0:36:15

73 Matteo TOSATTO Team Saxo -Tinkoff 0:37:00

74 Jonas JORGENSEN Team Saxo -Tinkoff 0:37:06

75 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 0:37:08

76 Robert SWEETING 5 Hour Energy 0:37:20

77 Travis MEYER Orica GreenEDGE 0:37:51

78 Lucas Sebastian HAEDO Cannondale 0:38:56

79 Jeffry LOUDER Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:39:03

80 Ryan EASTMAN Bontrager Cycling Team 0:39:23

81 Jonathan Patrick MCCARTY Bissell Pro Cycling 0:39:36

82 Christopher JONES Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:39:50

83 Maciej BODNAR Cannondale 0:41:16

84 David WILLIAMS 5 Hour Energy 0:42:07

85 Bert-jan LINDEMAN Vacansoleil – DCM Procycling Team 0:42:44

86 Carlos VERONA QUINTANILLA Omega Pharma-QuickStep 0:45:05

87 Zakkari DEMPSTER Team NetApp-Endura 0:45:47

88 Guillaume BOIVIN Cannondale 0:46:32

89 Thor HUSHOVD BMC Racing Team 0:46:37

90 Jesse ANTHONY Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:46:53

91 Tyler WREN Jamis – Hagens Berman 0:48:17

92 John MURPHY Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:48:53

93 Shawn MILNE 5 Hour Energy 0:48:55

94 Timothy DUGGAN Team Saxo -Tinkoff 0:49:45

95 Jacob KEOUGH Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:49:51

96 Scott ZWIZANSKI Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:50:26

97 Frank PIPP Bissell Pro Cycling 0:51:47

98 Aldo Ino ILESIC Unitedhealthcare Pro Cycling Team 0:54:16

99 Kin San WU Champion System Pro Cycling Team 0:54:24

100 Cesare BENEDETTI Team NetApp-Endura 0:55:25

101 Thomas SOLADAY Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:55:42

102 Marsh COOPER Team Optum By Kelly Benefit Strategies 0:56:37

103 James ORAM Bontrager Cycling Team 0:59:34

104 Gregor GAZVODA Champion System Pro Cycling Team 1:00:22

105 Jason MCCARTNEY Bissell Pro Cycling 1:03:07

106 James DRISCOLL Jamis – Hagens Berman 1:03:08

107 Kris BOECKMANS Vacansoleil – DCM Procycling Team 1:04:31

108 Johan VAN SUMMEREN Garmin-Sharp 1:06:30

109 Wesley KREDER Vacansoleil – DCM Procycling Team 1:07:01

110 Bobbie TRAKSEL Champion System Pro Cycling Team 1:09:08

111 Carson MILLER Jamis – Hagens Berman 1:14:33

 

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga