lavenuCzarne chmury zbierają się nad ekipą Ag2r La Mondiale. Na skutek wpadki dopingowej Sylvaina Georgesa drużyna może nie mieć możliwości występu w czerwcowym Critérium du Dauphiné.

Próbka Sylvaina Georgesa pobrana 10 maja dała wynik pozytywny na obecność heptaminolu. Poprzednim kolarzem Ag2r, który wpadł na dopingu był Steve Houanard. Zespół należy do Ruchu na Rzecz Wiarygodnego Kolarstwa (MPCC). Jak wynika z przepisów tej organizacji, w przypadku dwóch wpadek dopingowych w ciągu roku, zespół jest wykluczony na osiem dni, od czasu następnego wyścigu WorldTour.

“Jeśli próbka B Georgesa da wynik pozytywny, to zabraknie nas na starcie Critérium du Dauphiné. Nie wiem jakie będą konsekwencje, ale zaczynam się martwić o przyszłość zespołu. Zakładam, że Sylvain mówi prawdę i był to jego nieświadomy błąd. Twierdzi, że brał medykament zawierający niedozwolony środek i nie skontaktował się z lekarzem ekipy w tej sprawie. Takie zaniedbanie może sporo kosztować kolarza, a także cały zespół” mówi rozgoryczony manager, Vincent Lavenu.

Do całej sytuacji nie odniosła się jeszcze Międzynarodowa Unia Kolarska.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga