ebhagenEdvald Boasson Hagen (Sky) został triumfatorem czwartego etapu i nowym liderem Glava Tour of Norway. Drugie miejsce zajął jego współtowarzysz z ucieczki Sergio Paulinho (Saxo – Tinkoff). Trzeci był Bauke Mollema (Blanco).

Czwarty etap wyścigu Glava Tour of Norway liczył 195 km i prowadził z Brumunddal do Lillehammer. Profil był dość pagórkowaty i mógł być przeszkodą przed kolejną sprinterską rozgrywką. Na atak zdecydowali się dziś: Rüdiger Selig (Katusha), Nicolas Vogondy (Accent.jobs – Wanty), Johann Van Zyl (MTN Qhubeka), Magnus Cort Nielsen (Cult Energy), Edvin Wilsson (Joker – Merida), Kristian Dyrnes (Oster Hus – Ridley) i Sander Cordeel (Lotto – Belisol).

80 km przed metą harcownicy mieli prawie 6 minut przewagi nad peletonem. Dziś pracę w dużej grupie wykonywali kolarze Blanco, mający w składzie dwóch zawodników mogących powalczyć na końcowych wzniesieniach. Lars Petter Nordhaug i Bauke Mollema tuż przed wyścigiem zastrzegali, że będą chcieli liczyć się w końcowej klasyfikacji generalnej. 30 km przed metą ucieczka została złapana przez około 40 osobowy peleton.

Na atak z pozostałej grupki zdecydowało się dwóch zawodników: Edvald Boasson Hagen (Sky) i Sergio Paulinho (Saxo – Tinkoff). Atak tej dwójki okazał się skuteczny. Pierwszy linię mety przekroczył Hagen, który został nowym liderem imprezy. Drugi był Paulinho, a trzeci Mollema.

Wyniki:

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 5:01:31

2 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:00:11

3 Bauke Mollema (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:29

4 Sondre H Enger (Nor) Team Plussbank

5 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling

6 Toms Skujins (Lat) Rietumu-Delfin

7 Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol

8 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling

9 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling

10 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA

11 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun

12 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA

13 Jesper Hansen (Den) Team Cult Energy

14 Laurens Ten Dam (Ned) Blanco Pro Cycling Team

15 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 0:02:12

16 Huub Duyn (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks

17 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling

18 Michael Olsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling

19 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

20 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty

21 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka

22 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling

23 Stian Remme (Nor) Joker-Merida

24 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement

25 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Seche Environnement

26 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA

27 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol

28 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka

29 Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling 0:07:03

30 Rudiger Selig (Ger) Katusha 0:07:17

31 Fridtjof Røinås (Nor) Team Plussbank

32 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs-Wanty

33 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty

34 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

35 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Oster Hus-Ridley

36 Max Emil Boholm Korner (Nor) Ringeriks-Kraft Look 0:07:20

37 Sindre Eid Hermansen (Nor) Ringeriks-Kraft Look

38 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka

39 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank

40 Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka

41 Sep Vanmarcke (Bel) Blanco Pro Cycling Team

42 August Jensen (Nor) Team Oster Hus-Ridley

43 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Plussbank

44 Marius Hafsas (Nor) Ringeriks-Kraft Look

45 Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement

46 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Joker-Merida

47 Rémi Pauriol (Fra) Sojasun

48 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling

49 Erik Nyqvist (Swe) Ringeriks-Kraft Look

50 Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Wanty

51 Rémi Cusin (Fra) IAM Cycling

52 Sergei Chernetckii (Rus) Katusha

53 Peeter Pruus (Est) Rietumu-Delfin

54 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement

55 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff

56 Michael Reihs (Den) Team Cult Energy

57 Gatis Smukulis (Lat) Katusha

58 Gabriel Rasch (Nor) Sky Procycling

59 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks

60 Ben Swift (GBr) Sky Procycling

61 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha

62 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Cyclingteam De Rijke-Shanks 0:07:32

63 Lars Petter Nordhaug (Nor) Blanco Pro Cycling Team

64 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Cult Energy 0:08:18

65 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:11:57

66 Ian Boswell (USA) Sky Procycling

67 Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun

68 Julien Simon (Fra) Sojasun

69 Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs-Wanty

70 André Steensen (Den) Team Cult Energy

71 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural-Seguros RGA

72 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

73 Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Caja Rural-Seguros RGA

74 Kristoffer Wormsen (Nor) Ringeriks-Kraft Look

75 Edwin Wilson (Swe) Joker-Merida 0:12:46

76 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:15:24

77 Alexander Porsev (Rus) Katusha

78 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:15:35

79 Kristian Dyrnes (Nor) Team Oster Hus-Ridley

80 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN-Qhubeka

81 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:15:50

82 Lorents Ola Aasvold (Nor) Team Plussbank

83 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling

84 Oystein Fiska (Nor) Ringeriks-Kraft Look

85 Bob Schoonbroodt (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks

86 Marko Kump (Slo) Team Saxo-Tinkoff

87 Jérémie Galland (Fra) Sojasun

88 Ivars Prokofjevs (Lat) Rietumu-Delfin

89 Haavard Blikra (Nor) Team Oster Hus-Ridley

90 Rony Martias (Fra) Sojasun

91 Jean-Lou Paiani (Fra) Sojasun

92 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

93 Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley

94 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

95 Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff

96 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff

97 Lars Boom (Ned) Blanco Pro Cycling Team

98 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural-Seguros RGA

99 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA

100 Troels Ronning Vinther (Den) Team Cult Energy

101 Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida

102 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Merida

103 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

104 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

105 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol

106 Rick Ottema (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks

107 Vegard Breen (Nor) Joker-Merida

108 Nicholas Hammersland (Nor) Team Oster Hus-Ridley

109 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement

110 Marco Haller (Aut) Katusha

111 Tim De Troyer (Bel) Accent Jobs-Wanty

112 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha

113 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka

114 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol

115 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka 0:16:17

116 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff 0:20:33

117 Robert Pölder (Swe) Team People4You-Unaas Cycling

118 Petter Schmidt (Nor) Team Plussbank

119 Hakon Frengstad Berger (Nor) Ringeriks-Kraft Look

120 Armands Becis (Lat) Rietumu-Delfin

121 Jonas Orset (Nor) Team People4You-Unaas Cycling

122 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol

123 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne-Seche Environnement

124 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling

125 Kasper Linde Jorgensen (Den) Team Cult Energy

126 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team

127 Patrick Clausen (Den) Team Cult Energy

128 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank

129 Roy Jans (Bel) Accent Jobs-Wanty

130 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team

131 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks

132 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling

133 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team

134 Dimitriy Sorokin (Lat) Rietumu-Delfin

135 Adrian Gjolberg (Nor) Joker-Merida

136 Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Seche Environnement

137 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol

138 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:22:28

139 Andreas Erland (Nor) Team Plussbank

140 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling

141 Oscar Landa (Nor) Team Oster Hus-Ridley

142 Martin Olsen (Nor) Joker-Merida

143 Fredrik S Galta (Nor) Team Oster Hus-Ridley

144 Thomas Nesset Brahushi (Nor) Ringeriks-Kraft Look

145 Danilo Napolitano (Ita) Accent Jobs-Wanty

DNS Francesco Lasca (Ita) Caja Rural-Seguros RGA

DNF Andreas Stauff (Ger) MTN-Qhubeka

DNF Lars Pria (Rom) Rietumu-Delfin

DNF Andris Vosekalns (Lat) Rietumu-Delfin

DNF Christian Bertilsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling

HD Linus Dahlberg (Swe) Team People4You-Unaas Cycling

 


Klasyfikacja generalna:

1 Edvald Boasson Hagen (Nor) Sky Procycling 17:56:42

2 Sergio Miguel Moreira Paulinho (Por) Team Saxo-Tinkoff 0:00:27

3 Bauke Mollema (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:00:44

4 Sondre H Enger (Nor) Team Plussbank 0:00:47

5 Gaetan Bille (Bel) Lotto Belisol 0:00:49

6 Andre Fernando S. Martins Cardoso (Por) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:50

7 Jesper Hansen (Den) Team Cult Energy 0:00:51

8 Laurens Ten Dam (Ned) Blanco Pro Cycling Team

9 Johann Tschopp (Swi) IAM Cycling

10 Toms Skujins (Lat) Rietumu-Delfin 0:01:51

11 Reto Hollenstein (Swi) IAM Cycling

12 Anthony Delaplace (Fra) Sojasun

13 Sébastien Reichenbach (Swi) IAM Cycling

14 Fabricio Ferrari Barcelo (Uru) Caja Rural-Seguros RGA

15 Alexander Kristoff (Nor) Katusha 0:02:08

16 Tim Wellens (Bel) Lotto Belisol 0:02:32

17 Vegard Stake Laengen (Nor) Bretagne-Seche Environnement 0:02:34

18 Fredrik Ludvigsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling

19 Stian Remme (Nor) Joker-Merida

20 Eduardo Sepulveda (Arg) Bretagne-Seche Environnement

21 Gustav Larsson (Swe) IAM Cycling

22 Amets Txurruka (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:29

23 Michael Olsson (Swe) Team People4You-Unaas Cycling 0:03:34

24 Pieter Jacobs (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

25 Huub Duyn (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks 0:03:49

26 Louis Meintjes (RSA) MTN-Qhubeka 0:04:05

27 Sven Erik Bystrøm (Nor) Team Oster Hus-Ridley 0:07:33

28 Michael Reihs (Den) Team Cult Energy 0:07:37

29 Sébastien Hinault (Fra) IAM Cycling 0:07:38

30 Jean-Pierre Drucker (Lux) Accent Jobs-Wanty 0:07:39

31 Stefan Van Dijk (Ned) Accent Jobs-Wanty

32 Sergei Chernetckii (Rus) Katusha 0:07:42

33 Geoffroy Lequatre (Fra) Bretagne-Seche Environnement

34 Gael Malacarne (Fra) Bretagne-Seche Environnement

35 Gabriel Rasch (Nor) Sky Procycling

36 Reidar Bohlin Borgersen (Nor) Joker-Merida

37 Lars Petter Nordhaug (Nor) Blanco Pro Cycling Team 0:07:54

38 Fridtjof Røinås (Nor) Team Plussbank

39 Sep Vanmarcke (Bel) Blanco Pro Cycling Team 0:08:03

40 Benjamin Noval Gonzalez (Spa) Team Saxo-Tinkoff 0:08:07

41 Ben Swift (GBr) Sky Procycling 0:08:32

42 Joshua Edmondson (GBr) Sky Procycling 0:08:40

43 Rémi Cusin (Fra) IAM Cycling 0:08:42

44 Sindre Eid Hermansen (Nor) Ringeriks-Kraft Look 0:08:57

45 Sjoerd Kouwenhoven (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks

46 Arthur Vanoverberghe (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:09:00

47 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) MTN-Qhubeka 0:09:07

48 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Team Plussbank 0:09:32

49 Magnus Cort Nielsen (Den) Team Cult Energy 0:09:55

50 Rudiger Selig (Ger) Katusha 0:10:06

51 August Jensen (Nor) Team Oster Hus-Ridley 0:10:17

52 Dennis Van Niekerk (RSA) MTN-Qhubeka 0:10:20

53 Kristian Sbaragli (Ita) MTN-Qhubeka 0:10:22

54 Laurens De Vreese (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:12:16

55 Evaldas Siskevicius (Ltu) Sojasun 0:12:19

56 Edwin Wilson (Swe) Joker-Merida 0:13:06

57 Luke Rowe (GBr) Sky Procycling 0:13:19

58 Julien Simon (Fra) Sojasun 0:13:51

59 Rémi Pauriol (Fra) Sojasun 0:14:10

60 Marius Hafsas (Nor) Ringeriks-Kraft Look 0:14:53

61 Bjørn Tore Nilsen Hoem (Nor) Team Plussbank 0:15:10

62 Max Emil Boholm Korner (Nor) Ringeriks-Kraft Look

63 Kristian Dyrnes (Nor) Team Oster Hus-Ridley 0:15:54

64 Nicki Sörensen (Den) Team Saxo-Tinkoff 0:15:57

65 Adrian Palomares Villaplana (Spa) Cyclingteam De Rijke-Shanks 0:16:03

66 Tom Van Asbroeck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:16:12

67 Sven Vandousselaere (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise

68 Haavard Blikra (Nor) Team Oster Hus-Ridley

69 Anders Lund (Den) Team Saxo-Tinkoff

70 Christopher Juul Jensen (Den) Team Saxo-Tinkoff

71 Jean-Lou Paiani (Fra) Sojasun

72 Ian Boswell (USA) Sky Procycling

73 Stijn Neirynck (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:16:23

74 Alexander Porsev (Rus) Katusha 0:16:33

75 Marcel Aregger (Swi) IAM Cycling 0:17:12

76 Bob Schoonbroodt (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks 0:17:15

77 Jonathan Hivert (Fra) Sojasun 0:17:18

78 Erik Nyqvist (Swe) Ringeriks-Kraft Look 0:17:22

79 Benoit Jarrier (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:17:27

80 Troels Ronning Vinther (Den) Team Cult Energy 0:17:32

81 Thomas Degand (Bel) Accent Jobs-Wanty 0:17:35

82 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:17:43

83 Jérémie Galland (Fra) Sojasun 0:17:44

84 Jacobus Venter (RSA) MTN-Qhubeka 0:17:57

85 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker-Merida 0:18:02

86 Lorents Ola Aasvold (Nor) Team Plussbank 0:18:24

87 Peeter Pruus (Est) Rietumu-Delfin 0:18:57

88 Lars Boom (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:19:32

89 Kristoffer Wormsen (Nor) Ringeriks-Kraft Look 0:19:33

90 Marko Kump (Slo) Team Saxo-Tinkoff 0:19:38

91 Marco Haller (Aut) Katusha 0:20:13

92 Tsgabu Gebremaryam Grmay (Eth) MTN-Qhubeka 0:21:04

93 Javier Francisco Aramendia Lorente (Spa) Caja Rural-Seguros RGA

94 Gatis Smukulis (Lat) Katusha 0:21:19

95 Vegard Robinson Bugge (Nor) Joker-Merida 0:21:28

96 Mathew Hayman (Aus) Sky Procycling 0:21:52

97 André Steensen (Den) Team Cult Energy 0:21:57

98 Theo Bos (Ned) Blanco Pro Cycling Team 0:22:05

99 Armands Becis (Lat) Rietumu-Delfin 0:22:10

100 Filip Eidsheim (Nor) Team Oster Hus-Ridley 0:22:19

101 Maarten Neyens (Bel) Lotto Belisol 0:22:23

102 Takashi Miyazawa (Jpn) Team Saxo-Tinkoff 0:22:42

103 Matteo Pelucchi (Ita) IAM Cycling 0:22:46

104 Vegard Breen (Nor) Joker-Merida 0:22:48

105 Benjamin Le Montagner (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:22:50

106 Frederique Robert (Bel) Lotto Belisol 0:23:01

107 Sander Cordeel (Bel) Lotto Belisol

108 Graeme Brown (Aus) Blanco Pro Cycling Team 0:23:42

109 Jos Van Emden (Ned) Blanco Pro Cycling Team

110 Gregory Habeaux (Bel) Accent Jobs-Wanty 0:24:09

111 Vladimir Isaychev (Rus) Katusha 0:24:20

112 Danail Andonov Petrov (Bul) Caja Rural-Seguros RGA 0:24:29

113 Yoeri Havik (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks 0:24:31

114 Nicholas Hammersland (Nor) Team Oster Hus-Ridley 0:24:55

115 Rony Martias (Fra) Sojasun 0:24:59

116 Nicolas Vogondy (Fra) Accent Jobs-Wanty 0:25:08

117 Fredrik S Galta (Nor) Team Oster Hus-Ridley 0:26:07

118 Bernhard Eisel (Aut) Sky Procycling 0:26:17

119 Francisco Javier Moreno Allue (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:27:23

120 Adrian Gjolberg (Nor) Joker-Merida 0:27:47

121 Hakon Frengstad Berger (Nor) Ringeriks-Kraft Look 0:28:23

122 Amund Grøndahl Jansen (Nor) Team Plussbank 0:28:39

123 Timofey Kritskiy (Rus) Katusha 0:29:23

124 Jean-Luc Delpech (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:29:35

125 Johann Van Zyl (RSA) MTN-Qhubeka 0:30:10

126 Robert Pölder (Swe) Team People4You-Unaas Cycling 0:30:35

127 Tim De Troyer (Bel) Accent Jobs-Wanty 0:30:37

128 Roy Jans (Bel) Accent Jobs-Wanty 0:30:38

129 Oscar Landa (Nor) Team Oster Hus-Ridley 0:30:47

130 Oystein Fiska (Nor) Ringeriks-Kraft Look 0:31:13

131 Ivars Prokofjevs (Lat) Rietumu-Delfin

132 Rick Ottema (Ned) Cyclingteam De Rijke-Shanks

133 Karol Domagalski (Pol) Caja Rural-Seguros RGA 0:31:39

134 Jonas Orset (Nor) Team People4You-Unaas Cycling 0:32:20

135 Patrick Clausen (Den) Team Cult Energy 0:32:28

136 Martin Olsen (Nor) Joker-Merida 0:32:30

137 Erwann Corbel (Fra) Bretagne-Seche Environnement 0:33:44

138 Andreas Erland (Nor) Team Plussbank 0:35:16

139 Kasper Linde Jorgensen (Den) Team Cult Energy 0:35:17

140 Sander Armee (Bel) Topsport Vlaanderen-Baloise 0:35:33

141 Olivier Kaisen (Bel) Lotto Belisol 0:35:59

142 Danilo Napolitano (Ita) Accent Jobs-Wanty 0:37:58

143 Thomas Nesset Brahushi (Nor) Ringeriks-Kraft Look 0:40:09

144 Petter Schmidt (Nor) Team Plussbank 0:42:36

145 Dimitriy Sorokin (Lat) Rietumu-Delfin 0:51:10

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga