Mauro SantambrogioWłoch Mauro Santambrogio (Vini Fantini) po wspinaczce na Jafferau wygrał czternasty etap Giro d’Italia. Drugi dziś Vincenzo Nibali (Astana) pozostał liderem wyścigu. Pięknie pojechali Polacy!

Kolarze w sobotę mieli do pokonania 180 kilometrów, choć wcześniej organizatorzy zaplanowali 156. Jednak ze względu na zalegający śnieg w wyższych partiach gór, musieli dokonać korekty trasy. Deszczowa aura nie pomagała zawodnikom, na trasie było sporo kraks.

W ucieczce dnia znaleźli się Sonny Colbrelli (Bardiani Valvole), Luca Paolini (Katusha), Matteo Trentin (Omega Pharma) i Daniele Pietropolli (Lampre). Ich przewaga po stu kilometrach wynosiła 9 minut.

Finałowa wspinaczka pod Jafferau czołówka rozpoczęła bez Trentina. Z każdym kilometrem skład ucieczki się pomniejszał, a z tyłu czujnie jechali czołowi kolarze wyścigu, a wśród nich Rafał Majka (Saxo-Tinkoff) i Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

Na ostatnich kilometrach zaatakował Nibali, do którego doskoczył Mauro Santambrogio oraz Carlos Betancur (Ag2r), jednak ten drugi nie utrzymał koła czołówki.

Prowadząca dwójka minęła ostatniego kolarza z ucieczki – Paoliniego i pomiędzy sobą rozegrała finisz. Lepszy okazał się Santambrogio. Bardzo ładnie pojechali Polacy, Rafał Majka był dziś jedenasty, a Przemek Niemiec piętnasty.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Nibali. Na szóste miejsce przesunął się Niemiec, zaś na ósmą Majka! Brawo Polacy!

Wyniki 14 etapu:

1 SANTAMBROGIO Mauro Vini Fantini 16 80 4:42:55
2 NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 8 50 ,,
3 BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 4 35 0:09
4 SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi 2 25 0:26
5 URAN Rigoberto Sky Procycling 1 18 0:30
6 EVANS Cadel BMC Racing Team 15 0:33
7 POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 12 ,,
8 KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 10 ,,
9 COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 8 0:55
10 CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 6 0:58
11 MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 5 0:59
12 TROFIMOV Yuri Katusha Team 4 ,,
13 PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 3 1:04
14 ROSA Diego Androni – Venezuela 2 1:08
15 NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida 1 ,,
16 DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 1:15
17 INTXAUSTI Benat Movistar Team 1:24
18 SCARPONI Michele Lampre – Merida 1:28
19 PAOLINI Luca Katusha Team 1:41
20 HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling 1:48
21 KANGERT Tanel Astana Pro Team 2:16
22 DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 2:32
23 DI LUCA Danilo Vini Fantini 2:40
24 PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 2:53
25 PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 3:21
26 ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia ,,
27 CAPECCHI Eros Movistar Team ,,
28 DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 3:25
29 FELLINE Fabio Androni – Venezuela 3:39
30 MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi 4:01
31 SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida 4:05
32 GARATE Juan Manuel Blanco Pro Cycling Team 4:16
33 KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team ,,
34 KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team ,,
35 GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team ,,
36 MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ ,,
37 STETINA Peter Garmin – Sharp ,,
38 DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano ,,
39 MACHADO Tiago RadioShack – Leopard ,,
40 HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team ,,
41 DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 4:30
42 AGNOLI Valerio Astana Pro Team 4:58
43 ARU Fabio Astana Pro Team ,,
44 PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 5:18
45 RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 5:43
46 VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM ,,
47 CATALDO Dario Sky Procycling 5:50
48 AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi ,,
49 SELLA Emanuele Androni – Venezuela 6:18
50 GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 6:24
51 LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ ,,
52 KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team 6:56
53 RABOTTINI Matteo Vini Fantini ,,
54 CARUSO Giampaolo Katusha Team ,,
55 CLEMENT Stef Blanco Pro Cycling Team 7:06
56 MORABITO Steve BMC Racing Team ,,
57 GUSEV Vladimir Katusha Team 7:42
58 SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 7:54
59 IGNATENKO Petr Katusha Team ,,
60 WEENING Pieter Orica GreenEDGE 7:57
61 VISCONTI Giovanni Movistar Team 9:11
62 SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team 10:08
63 ROLLIN Dominique Equipe Cycliste FDJ ,,
64 HANSEN Adam Lotto Belisol Team ,,
65 BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team ,,
66 WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team ,,
67 DURASEK Kristijan Lampre – Merida ,,
68 KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team ,,
69 CUMMINGS Stephen BMC Racing Team ,,
70 GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano ,,
71 WYSS Danilo BMC Racing Team ,,
72 DE KORT Koen Team Argos – Shimano ,,
73 TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step 10:17
74 BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 11:14
75 KNEES Christian Sky Procycling 11:23
76 SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 11:27
77 PRONI Alessandro Vini Fantini 12:05
78 VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 12:17
79 ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 12:28
80 VRECER Robert Euskaltel – Euskadi 12:59
81 STORTONI Simone Lampre – Merida 13:02
82 SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 13:31
83 MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi ,,
84 OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard ,,
85 CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 13:35
86 OSS Daniel BMC Racing Team 14:22
87 BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale ,,
88 DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team ,,
89 PUCCIO Salvatore Sky Procycling ,,
90 PATE Danny Sky Procycling ,,
91 MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 14:28
92 BELKOV Maxim Katusha Team 14:50
93 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 14:53
94 RODRIGUEZ Jackson Androni – Venezuela 15:00
95 SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team 15:03
96 VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 15:09
97 GATTO Oscar Vini Fantini 16:05
98 SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 16:57
99 MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff ,,
100 SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team 17:48
101 MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 18:17
102 PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ 20:32
103 TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team ,,
104 POZZATO Filippo Lampre – Merida ,,
105 VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team ,,
106 DOCKX Gert Lotto Belisol Team ,,
107 DEKKER Thomas Garmin – Sharp ,,
108 KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE ,,
109 REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team ,,
110 COBO ACEBO Juan Jose Movistar Team ,,
111 HUNTER Robert Garmin – Sharp ,,
112 MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team ,,
113 BOLE Grega Vacansoleil – DCM ,,
114 KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM ,,
115 LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team ,,
116 VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi ,,
117 TIMMER Albert Team Argos – Shimano ,,
118 LANCASTER Brett Orica GreenEDGE ,,
119 BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale ,,
120 BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team ,,
121 MEIER Christian Orica GreenEDGE ,,
122 GOSS Matthew Orica GreenEDGE ,,
123 CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff ,,
124 DURBRIDGE Luke Orica GreenEDGE ,,
125 TUFT Svein Orica GreenEDGE ,,
126 LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano ,,
127 ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling ,,
128 DOWSETT Alex Movistar Team ,,
129 WYNANTS Maarten Blanco Pro Cycling Team ,,
130 KARPETS Vladimir Movistar Team ,,
131 RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela ,,
132 BRUTT Pavel Katusha Team ,,
133 BULGAC Brian Lotto Belisol Team ,,
134 MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi ,,
135 WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team ,,
136 VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM ,,
137 TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi ,,
138 NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard ,,
139 PHINNEY Taylor BMC Racing Team ,,
140 LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team ,,
141 GARZELLI Stefano Vini Fantini ,,
142 ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini ,,
143 LOCATELLI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
144 DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia ,,
145 HONDO Danilo RadioShack – Leopard ,,
146 MEZGEC Luka Team Argos – Shimano ,,
147 DE BACKER Bert Team Argos – Shimano ,,
148 WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM ,,
149 BENNETT George RadioShack – Leopard ,,
150 ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ ,,
151 MOURIS Jens Orica GreenEDGE ,,
152 FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ ,,
153 BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 21:18
154 MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox 21:28
155 PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 21:31
156 ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 21:33
157 DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 21:35
158 TIRALONGO Paolo Astana Pro Team 22:26
159 PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step ,,
160 BLYTHE Adam BMC Racing Team ,,
161 PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 22:31
162 VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step ,,
163 CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step ,,
164 BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step ,,
165 GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step ,,
166 KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step ,,
167 FERRARI Roberto Lampre – Merida ,,
168 APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 22:36
169 POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 22:58
170 BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox 23:32
171 NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp 23:45
172 ERMETI Giairo Androni – Venezuela 24:13
173 AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 24:45
174 MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia ,,
175 CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox ,,
176 ZEITS Andrey Astana Pro Team 25:03
177 LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 25:05
178 LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM ,,
179 GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 25:17
180 HAAS Nathan Garmin – Sharp 25:24
DNF MILLAR David Garmin – Sharp
DNF BATTAGLIN Enrico Bardiani Valvole – CSF Inox
DNF VANOTTI Alessandro Astana Pro Team
DNS BENNATI Daniele Team Saxo-Tinkoff
DNS STEEGMANS Gert Omega Pharma – Quick-Step
DNS BOBRIDGE Jack Blanco Pro Cycling Team
DNS KROON Karsten Team Saxo-Tinkoff

Klasyfikacja generalna po 14 etapie:

1 (1) NIBALI Vincenzo Astana Pro Team 57:20:52
2 (2) EVANS Cadel BMC Racing Team 1:26
3 (3) URAN Rigoberto Sky Procycling 2:46
4 (6) SANTAMBROGIO Mauro Vini Fantini 2:47
5 (5) SCARPONI Michele Lampre – Merida 3:53
6 (7) NIEMIEC Przemyslaw Lampre – Merida 4:55
7 (9) POZZOVIVO Domenico AG2R La Mondiale 5:12
8 (10) MAJKA Rafal Team Saxo-Tinkoff 5:32
9 (13) BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R La Mondiale 5:39
10 (8) INTXAUSTI Benat Movistar Team 5:51
11 (4) GESINK Robert Blanco Pro Cycling Team 6:40
12 (14) KISERLOVSKI Robert RadioShack – Leopard 6:42
13 (11) HENAO MONTOYA Sergio Luis Sky Procycling 7:06
14 (15) TROFIMOV Yuri Katusha Team 7:19
15 (12) KANGERT Tanel Astana Pro Team 7:36
16 (16) PELLIZOTTI Franco Androni – Venezuela 8:11
17 (17) SANCHEZ GONZALEZ Samuel Euskaltel – Euskadi 8:24
18 (19) CARUSO Damiano Cannondale Pro Cycling Team 9:53
19 (20) KELDERMAN Wilco Blanco Pro Cycling Team 13:23
20 (22) DI LUCA Danilo Vini Fantini 14:29
21 (21) PETROV Evgeni Team Saxo-Tinkoff 14:36
22 (18) VALLS FERRI Rafael Vacansoleil – DCM ,,
23 (24) ATAPUMA HURTADO John Darwin Team Colombia 16:25
24 (23) DE GREEF Francis Lotto Belisol Team 16:44
25 (25) SERPA PEREZ Jose Rodolfo Lampre – Merida 19:37
26 (26) KRUIJSWIJK Steven Blanco Pro Cycling Team 21:49
27 (27) MARTINEZ DE ESTEBAN Egoi Euskaltel – Euskadi 22:25
28 (28) MOUREY Francis Equipe Cycliste FDJ 22:44
29 (30) MACHADO Tiago RadioShack – Leopard 28:01
30 (33) ROSA Diego Androni – Venezuela 29:50
31 (29) CARUSO Giampaolo Katusha Team 30:01
32 (31) HERRADA LOPEZ Jose Movistar Team 32:01
33 (34) DUARTE AREVALO Fabio Andres Team Colombia 34:02
34 (35) GARATE Juan Manuel Blanco Pro Cycling Team 38:35
35 (32) SANTAROMITA Ivan BMC Racing Team 39:20
36 (37) DANIELSON Thomas Garmin – Sharp 40:26
37 (36) DUPONT Hubert AG2R La Mondiale 40:41
38 (38) AZANZA SOTO Jorge Euskaltel – Euskadi 43:56
39 (39) SIUTSOU Kanstantsin Sky Procycling 46:21
40 (43) MORABITO Steve BMC Racing Team 46:28
41 (41) IGNATENKO Petr Katusha Team 46:56
42 (42) WEENING Pieter Orica GreenEDGE 47:06
43 (50) PAOLINI Luca Katusha Team 49:18
44 (46) PANTANO GOMEZ Jarlinson Team Colombia 49:50
45 (47) VISCONTI Giovanni Movistar Team 53:55
46 (53) AGNOLI Valerio Astana Pro Team 56:24
47 (55) FELLINE Fabio Androni – Venezuela 58:03
48 (48) RODRIGUEZ Jackson Androni – Venezuela 1:00:41
49 (40) GOLAS Michal Omega Pharma – Quick-Step 1:01:10
50 (56) SELLA Emanuele Androni – Venezuela 1:01:12
51 (44) PIRAZZI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 1:01:54
52 (45) KARPETS Vladimir Movistar Team 1:02:04
53 (54) VENTOSO ALBERDI Francisco José Movistar Team 1:04:19
54 (62) STETINA Peter Garmin – Sharp 1:05:22
55 (61) RABOTTINI Matteo Vini Fantini 1:07:54
56 (58) STORTONI Simone Lampre – Merida 1:08:07
57 (51) RUBIANO CHAVEZ Miguel Angel Androni – Venezuela 1:08:24
58 (52) KEUKELEIRE Jens Orica GreenEDGE 1:08:36
59 (63) GASTAUER Ben AG2R La Mondiale 1:09:43
60 (70) ARU Fabio Astana Pro Team 1:14:42
61 (57) DUQUE Leonardo Fabio Team Colombia 1:15:27
62 (68) DURASEK Kristijan Lampre – Merida 1:15:33
63 (71) RUIJGH Rob Vacansoleil – DCM 1:16:17
64 (74) DAMUSEAU Thomas Team Argos – Shimano 1:17:55
65 (59) PAUWELS Serge Omega Pharma – Quick-Step 1:18:44
66 (60) LONGHO BORGHINI Paolo Cannondale Pro Cycling Team 1:20:02
67 (66) MANUEL SILVA PIRES Bruno Team Saxo-Tinkoff 1:21:31
68 (65) MARCATO Marco Vacansoleil – DCM 1:22:42
69 (69) SUTHERLAND Rory Team Saxo-Tinkoff 1:24:28
70 (64) MARTENS Paul Blanco Pro Cycling Team 1:24:52
71 (80) CLEMENT Stef Blanco Pro Cycling Team 1:24:56
72 (67) BONGIORNO Francesco Manuel Bardiani Valvole – CSF Inox 1:26:00
73 (72) OLIVEIRA Nelson RadioShack – Leopard 1:26:05
74 (77) HANSEN Adam Lotto Belisol Team 1:27:17
75 (92) PIETROPOLLI Daniele Lampre – Merida 1:27:53
76 (85) CATALDO Dario Sky Procycling 1:28:52
77 (76) SARMIENTO TUNARROSA Jose Cayetano Cannondale Pro Cycling Team 1:29:47
78 (83) DE KORT Koen Team Argos – Shimano 1:31:45
79 (79) PUCCIO Salvatore Sky Procycling 1:31:50
80 (75) SALERNO Cristiano Cannondale Pro Cycling Team 1:32:03
81 (88) GUSEV Vladimir Katusha Team 1:32:34
82 (73) VEUCHELEN Frederik Vacansoleil – DCM 1:33:11
83 (95) KESSIAKOFF Fredrik Astana Pro Team 1:33:44
84 (90) ROLLIN Dominique Equipe Cycliste FDJ 1:35:06
85 (107) CAPECCHI Eros Movistar Team 1:37:18
86 (86) CHALAPUD GOMEZ Robinson Eduardo Team Colombia 1:37:51
87 (89) VRECER Robert Euskaltel – Euskadi 1:37:54
88 (98) WYSS Danilo BMC Racing Team 1:38:41
89 (78) NAVARDAUSKAS Ramunas Garmin – Sharp 1:40:54
90 (81) VERDUGO MARCOTEGUI Gorka Euskaltel – Euskadi 1:40:56
91 (118) COLBRELLI Sonny Bardiani Valvole – CSF Inox 1:42:09
92 (104) KNEES Christian Sky Procycling 1:43:23
93 (97) GATTO Oscar Vini Fantini 1:44:23
94 (108) SABATINI Fabio Cannondale Pro Cycling Team 1:44:24
95 (87) ROUX Anthony Equipe Cycliste FDJ 1:44:58
96 (91) BONNAFOND Guillaume AG2R La Mondiale 1:45:54
97 (93) HONDO Danilo RadioShack – Leopard 1:45:56
98 (94) LOCATELLI Stefano Bardiani Valvole – CSF Inox 1:47:01
99 (84) ZEITS Andrey Astana Pro Team 1:47:09
100 (110) GRETSCH Patrick Team Argos – Shimano 1:47:17
101 (96) LASTRAS GARCIA Pablo Movistar Team 1:48:19
102 (99) KEIZER Martijn Vacansoleil – DCM 1:50:03
103 (100) REYNES MIMO Vicente Lotto Belisol Team ,,
104 (101) GARZELLI Stefano Vini Fantini 1:51:09
105 (102) COBO ACEBO Juan Jose Movistar Team 1:51:44
106 (103) DOCKX Gert Lotto Belisol Team 1:51:49
107 (117) BOARO Manuele Team Saxo-Tinkoff 1:52:24
108 (124) BAK Lars Ytting Lotto Belisol Team 1:53:04
109 (116) PRONI Alessandro Vini Fantini 1:53:10
110 (106) VIVIANI Elia Cannondale Pro Cycling Team 1:53:11
111 (114) DALL’ANTONIA Tiziano Cannondale Pro Cycling Team 1:53:37
112 (125) TRENTIN Matteo Omega Pharma – Quick-Step 1:55:07
113 (109) CHRISTENSEN Mads Team Saxo-Tinkoff 1:56:50
114 (123) VANDE VELDE Christian Garmin – Sharp 1:57:45
115 (111) BRUTT Pavel Katusha Team 1:58:22
116 (113) BELLEMAKERS Dirk Lotto Belisol Team 1:59:13
117 (112) TIRALONGO Paolo Astana Pro Team 2:00:59
118 (128) MARANGONI Alan Cannondale Pro Cycling Team 2:01:28
119 (131) ROULSTON Hayden RadioShack – Leopard 2:02:17
120 (119) LANCASTER Brett Orica GreenEDGE 2:02:23
121 (120) TJALLINGII Maarten Blanco Pro Cycling Team 2:02:28
122 (137) KOZONTCHUK Dmitry Katusha Team 2:02:37
123 (121) ZANDIO ECHAIDE Xabier Sky Procycling 2:02:55
124 (122) POZZATO Filippo Lampre – Merida 2:03:06
125 (144) LE BON Johan Equipe Cycliste FDJ 2:03:08
126 (115) BRAMBILLA Gianluca Omega Pharma – Quick-Step 2:03:22
127 (139) WILLEMS Frederik Lotto Belisol Team 2:04:04
128 (126) MEZGEC Luka Team Argos – Shimano 2:06:03
129 (127) PINEAU Jérome Omega Pharma – Quick-Step 2:08:24
130 (129) NIZZOLO Giacomo RadioShack – Leopard 2:08:53
131 (130) LUDVIGSSON Tobias Team Argos – Shimano 2:09:00
132 (132) BENNETT George RadioShack – Leopard 2:11:27
133 (136) BOLE Grega Vacansoleil – DCM 2:12:58
134 (133) CAVENDISH Mark Omega Pharma – Quick-Step 2:13:42
135 (135) VERMOTE Julien Omega Pharma – Quick-Step 2:14:31
136 (140) TIMMER Albert Team Argos – Shimano 2:14:32
137 (134) BOEM Nicola Bardiani Valvole – CSF Inox 2:15:16
138 (138) POPOVYCH Yaroslav RadioShack – Leopard 2:15:59
139 (149) PATE Danny Sky Procycling 2:16:24
140 (150) OSS Daniel BMC Racing Team 2:16:44
141 (141) MODOLO Sacha Bardiani Valvole – CSF Inox 2:16:48
142 (142) ZARDINI Edoardo Bardiani Valvole – CSF Inox 2:17:53
143 (145) WURF Cameron Cannondale Pro Cycling Team 2:18:22
144 (146) MEIER Christian Orica GreenEDGE 2:18:37
145 (153) BELLETTI Manuel AG2R La Mondiale 2:19:50
146 (147) DURBRIDGE Luke Orica GreenEDGE 2:20:35
147 (143) CANOLA Marco Bardiani Valvole – CSF Inox 2:21:28
148 (155) BELKOV Maxim Katusha Team 2:21:49
149 (148) FISCHER Murilo Antonio Equipe Cycliste FDJ 2:22:14
150 (152) HUNTER Robert Garmin – Sharp 2:23:43
151 (151) FERRARI Roberto Lampre – Merida 2:25:38
152 (154) GOSS Matthew Orica GreenEDGE 2:26:43
153 (164) MESTRE Ricardo Euskaltel – Euskadi 2:28:10
154 (166) SERGENT Jesse RadioShack – Leopard 2:28:24
155 (157) DOWSETT Alex Movistar Team 2:28:31
156 (165) GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 2:29:37
157 (168) CUMMINGS Stephen BMC Racing Team 2:30:00
158 (158) DEKKER Thomas Garmin – Sharp 2:31:32
159 (159) WYNANTS Maarten Blanco Pro Cycling Team 2:31:59
160 (160) TUFT Svein Orica GreenEDGE 2:32:48
161 (161) PHINNEY Taylor BMC Racing Team 2:33:54
162 (162) TAMOURIDIS Ioannis Euskaltel – Euskadi 2:33:55
163 (167) ERMETI Giairo Androni – Venezuela 2:39:13
164 (163) LAMMERTINK Maurits Vacansoleil – DCM 2:39:35
165 (170) MOURIS Jens Orica GreenEDGE 2:41:24
166 (172) BULGAC Brian Lotto Belisol Team 2:42:07
167 (169) KEISSE Iljo Omega Pharma – Quick-Step 2:43:01
168 (173) WAUTERS Willem Vacansoleil – DCM 2:43:51
169 (174) DE BACKER Bert Team Argos – Shimano 2:44:06
170 (176) DEHAES Kenny Lotto Belisol Team 2:49:00
171 (175) LIGTHART Pim Vacansoleil – DCM 2:52:00
172 (178) HAAS Nathan Garmin – Sharp 2:56:45
173 (180) PICHON Laurent Equipe Cycliste FDJ 3:00:31
174 (179) BLYTHE Adam BMC Racing Team 3:01:52
175 (183) MINGUEZ Miguel Euskaltel – Euskadi 3:02:37
176 (181) APPOLLONIO Davide AG2R La Mondiale 3:03:14
177 (185) ANDRIATO DE MATTAS Rafael Vini Fantini 3:04:34
178 (182) MARENTES TORRES Wilson Alexander Team Colombia 3:06:15
179 (184) AVILA VANEGAS Edwin Alcibiades Team Colombia 3:07:11
180 (187) GAVAZZI Mattia Androni – Venezuela 3:24:38