DSC_1082Thomel (Team NSP Ghost) wygrał 3. etap Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich z metą w Polkowicach.

Trzeci etap Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich to popołudniowy odcinek w okolicach Polkowic. Zarówno start jak i meta znajdowała się na rynku tej jednej z najbogatszym w Polsce gmin. Kolarze w sumie pokonali trzy duże okrążenia po 25,9 km każde oraz trzy małe.

Od samego startu bardzo aktywny był Bartłomiej Matysiak (CCC Polsat Polkowice). Popularny „Matys” wygrał premię górską 2. kategorii w Grodowcu. Lider klasyfikacji górskiej pokonał tam Cesare Benedettiego (NetApp Endura) oraz Kornela Sójkę (Las Vegas Power Energy Drink).

Na drugiej rundzie od grupy oderwała się dwójka: Tomasz Kiendyś (CCC Polsat Polkowice) oraz Łukasz Wiśniowski (Etixx-Ihned). Wkrótce w pogoń za nimi rzucili się: Marcin Wolski (Wibatech Brzeg), Wojciech Skarżyński (Las Vegas Power Energy Drink), Marcin Sapa (BDC MarcPol), Mariusz Witecki oraz Jure Bitenc (Sava).

W ciągu pierwszej godziny rywalizacji, zawodnicy przejechali 46 kilometrów i wkrótce zameldowali się na lotnej premii kończącej drugie okrążenie. Bonifikatę zgarnął Wiśniowski, Kiendyś oraz Sapa. W międzyczasie za grupą z powodu defektu został Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Od 55 kilometra na czele mieliśmy siódemkę, gdyż grupki uciekinierów połączyły się. Przewaga wtedy wynosiła 35. sekund. Wjeżdżając na ostatnie trzy rundy o długości 6 km każda, różnica stopniała do 30 sekund. Najdłużej na czele utrzymał się Wiśniowski, jednak na 5 km. przed kreską peleton jechał razem.

O wszystkim zadecydował więc finałowy sprint. Wygrał go Tino Thomel (Team NSP-Ghost). Niemiec pokonał Daniela Hoelgaarda (Etixx-Ihned) oraz Ralfa Matzkę (NetApp Endura).

Liderem pozostał Jan Barta (NetApp Endura).