Finałowy etap jubileuszowego, 50. CCC Tour – Grody Piastowskie dla Sylwestra Janiszewskiego z drużyny Wibatech Fuji Żory. Cały wyścig, dzięki zwycięstwo na królewskim etapie dla Pawła Bernasa z Active Jet Team!

Ostatni etap wyścigu to 90 kilometrów po ulicach Legnicy podzielonych na 12 rund, a każda po 7,5 km. Niewielkie różnice w klasyfikacji generalnej zwiastowały walkę na trzech lotnych finiszach po bonifikaty czasowe.

etap4

Już na pierwszej rundzie ruszyły ataki. Pierwsi spróbowali Patrik Tybor (Dukla Trencin) oraz Jacek Morajko (Wibatech). Po kilku kilometrach doskoczył do nich kolejny zawodnik Dukli – Martin Mahdar, a także Charucki (Domin Sport) i Tomasz Kiendyś (CCC Sprandi). Piątka dojechała do pierwszej lotnej premii, którą wygrał Kiendyś przed Mahdarem i Morajką. Gonitwę w peletonie rozpoczęła drużyna CCC i przed drugą premią dogonili uciekinierów.

Z peletonu finisz po 3 sekundy bonifikaty wygrał Taciak (CCC) przed Janiszewskim (Wibatech). Trzeci był lider Paweł Bernas. Na kolejnych okrążeniach odskoczyła trójka zawodników – Adrian Honkisz (CCC), Lukas Baum (Rad-Net) i Josef Hosek (Whirpool). Zyskali nawet minutę przewagi i rozegrali między sobą trzeci lotny finisz. Tam bonifikatę zgarnął Honkisz przed Hoskiem i Baumem. Harcowników goniła drużyna lidera, a więc Active Jet i przy wjeździe na ostatnie okrążenie peleton miał ucieczkę na wyciągnięcie ręki.

Sprint z peletonu najlepiej rozegrał Sylwester Janiszewski z Wibatech Fuji Żory.Drugi był Pascal Ackermann z Rad – Net Rose Team, a trzecie miejsce zajął Paweł Franczak. Cały wyścig padł łupem Pawła Bernasa i drużyny Active Jet!

Z Legnicy – Kuba Szymański.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments