fot. CCC Tour - Grody Piastowskie

Wszystko wskazuje na to, że polski wyścig nie odbędzie się w planowanym terminie. Organizatorzy próbują przesunąć go na sierpień.

CCC Tour-Grody Piastowskie (wcześniej Szlakiem Grodów Piastowskich) to wyścig, który od 1966 roku jest jedną z największych kolarskich imprez na Dolnym Śląsku. W przeszłości wygrywali go m.in. Zenon Jaskuła, Piotr Wadecki, Marek Rutkiewicz czy Kamil Małecki. Szósty kolarz ostatniego Tour de Pologne jest ostatnim jak na razie zwycięzcą tego wyścigu, ponieważ w zeszłym roku jego organizacja została zawieszona z powodu pandemii.

W 2021 wyścig miał wrócić w tradycyjnym majowym terminie (konkretniej 7-9 maja), jednak kilka dni temu zniknął z kalendarza UCI. Jak dowiedziała się nasza redakcja, organizatorzy zwrócili się do władz Międzynarodowej Unii Kolarskiej z prośbą o przeniesienie wyścigu na alternatywny termin, między 20, a 22 sierpnia. Zostały już przesłane odpowiednie dokumenty, a więc o tym, jakie ostatecznie będą losy tegorocznego wyścigu, powinniśmy się dowiedzieć już niedługo.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments