Andre Greipel (Lotto-Belisol) po finiszu z mniejszej grupy wygrał czwarty etap Tour of Turkey. Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step) zajął piąte miejsce!

Andre Greipel

Czwarty odcinek Tour of Turkey to mocno pofałdowany etap z Göcek do Marmaris o długości 164km. Najpoważniejszy podjazd, kończył się na około 15 kilometrów przed końcem.

W ucieczce dnia początkowo kręciło trzynastu zawodników. W czołówce aż dwóch przedstawicieli mieli kolarze CCC Polsat Polkowice. Byli to Adrian Kurek oraz Nikolay Mihaylov. Oprócz nich uciekali także m.in: Gerald Ciolek (MTN-Qhubeka), Pieropaolo De Negri (Vini Fantini), Mikhail Ignatiev (Katusha), Michael Hepburn (Orica GreenEdge), Anthony Delaplace (Sojasun), Adam Hansen (Lotto-Belisol), Sergiy Grechyn (Torku Seker Spor).

Harcownicy nie mogli jednak uzyskać sporej przewagi nad peletonem, gdyż w ich szeregach byli Kurek i Hansen, którzy mieli stosunkowe małe straty w klasyfikacji generalnej. W efekcie grupa “trzymała” ich na około dwie minuty przed sobą.

Na 40 kilometrów przed kreską czołówka zaczęła się rwać. Do przodu wyrwał Delaplace, a chwilę później doskoczył do niego Ignatiev. Gonić próbował ich jeszcze Ukrainiec Grechyn, jednak ta sztuka mu się nie udała i m.in wraz z kolarzami CCC Polsat Polkowice został skasowany przez peleton.

23 kilometry przed metą, na czele kręcił już tylko Ignatiev. Były mistrz świata juniorów i młodzieżowców w jeździe indywidualnej na czas, pokonując podjazd miał trochę ponad minutę w zapasie, ale różnica szybko zmalała i wkrótce wszyscy uciekinierzy byli schwytani.

Na ostatnim podjeździe atakowali zawodnicy z czołówki klasyfikacji generalnej. Byli to m.in Mustafa Sayar (Torku Seker Spor) oraz Kevin Seeldrayers (Astana). Dzielnie trzymał się lider – Natnael Berhane (Europcar), który stracił kontakt z czołówką.

Na zjazdach wykrystalizowała się około 40. osobowa grupka, gdzie kręcił m.in Michał Gołaś (Omega Pharma – Quick Step) i to właśnie finisz z tej grupy zadecydował o losach tego odcinka. Mistrz Polski siedział na kole Andre Greipela, jednak Niemiec był znacznie szybszy i pewnie pokonał naszego rodaka i resztę rywali. Drugi był Nikias Arndt (Argos-Shimano), a trzeci Moreno Hofland (Blanco Pro Cycling). Na czwartym miejscu dojechał Filippo Pozzato (Lampre-Merida), a tuż za nim był “Goły”. Greipel zadedykował swoje zwycięstwo zmarłej kilka dni temu babci.

Liderem pozostał Natnael Berhane (Europcar).

Wyniki:

1 41 André GREIPEL Lotto-Belisol Team 03:38:47
2 72 Nikias ARNDT Team Argos-Shimano 00:00:00
3 15 Moreno HOFLAND Blanco Pro Cycling Team 00:00:00
4 34 Filippo POZZATO Lampre-Merida 00:00:00
5 52 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
6 126 Francesco LASCA Caja Rural – Seguros RGA 00:00:00
7 117 Geoffroy LEQUATRE Bretagne Séché Environnement 00:00:00
8 143 Nicolas EDET Cofidis, Solutions Crédits 00:00:00
9 183 Jonathan HIVERT Sojasun 00:00:00
10 55 Serge PAUWELS Omega Pharma-QuickStep 00:00:00
11 248 Mustafa SAYAR Torku Sekerspor 00:00:00
12 118 Gaël MALACARNE Bretagne Séché Environnement 00:00:00
13 73 Warren BARGUIL Team Argos-Shimano 00:00:00
14 146 Rudy MOLARD Cofidis, Solutions Crédits 00:00:00
15 215 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 00:00:00
16 125 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 00:00:00
17 177 Jacobus VENTER MTN Qhubeka 00:00:00
18 197 Bjorn THURAU Team Europcar 00:00:00
19 102 Sonny COLBRELLI Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:00
20 5 Andrey KASHECHKIN Astana Pro Team 00:00:00
21 121 Danail ANDONOV PETROV Caja Rural – Seguros RGA 00:00:00
22 236 Luca MAZZANTI Vini Fantini-Selle Italia 00:00:00
23 222 Marc DE MAAR Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:00:00
24 185 Maxime MEDEREL Sojasun 00:00:00
25 22 Maxim BELKOV Katusha Team 00:00:00
26 6 Kevin SEELDRAYERS Astana Pro Team 00:00:00
27 141 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits 00:00:00
28 181 Brice FEILLU Sojasun 00:00:00
29 61 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 00:00:00
30 152 Darwin ATAPUMA Colombia 00:00:00
31 235 Mauro FINETTO Vini Fantini-Selle Italia 00:00:00
32 111 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 00:00:00
33 243 David DE LA FUENTE RASILLA Torku Sekerspor 00:00:00
34 191 Natnael BERHANE Team Europcar 00:00:00
35 88 Rory SUTHERLAND Team Saxo -Tinkoff 00:00:00
36 155 Robinson Eduardo CHALAPUD Colombia 00:00:00
37 107 Angelo PAGANI Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:00
38 241 Andrey MIZOUROV Torku Sekerspor 00:00:00
39 43 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 00:00:12
40 78 Albert TIMMER Team Argos-Shimano 00:00:14
41 232 Rafael ANDRIATO Vini Fantini-Selle Italia 00:00:26
42 247 Ahmet ORKEN Torku Sekerspor 00:00:26
43 94 Stefan VAN DIJK Accent Jobs – Wanty 00:00:26
44 133 Piotr GAWRONSKI CCC Polsat Polkowice 00:00:26
45 206 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 00:00:26
46 166 Baptiste PLANCKAERT Crelan – Euphony 00:00:28
47 174 Kristian SBARAGLI MTN Qhubeka 00:00:28
48 76 Koen DE KORT Team Argos-Shimano 00:00:28
49 28 Alexei TSATEVICH Katusha Team 00:00:28
50 96 James VAN LANDSCHOOT Accent Jobs – Wanty 00:00:28
51 131 Jaroslaw MARYCZ CCC Polsat Polkowice 00:00:28
52 214 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 00:00:28
53 35 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 00:00:28
54 87 Bruno PIRES Team Saxo -Tinkoff 00:00:28
55 51 Andrew FENN Omega Pharma-QuickStep 00:00:28
56 208 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 00:00:28
57 46 Vicente REYNES MIMO Lotto-Belisol Team 00:00:28
58 114 Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 00:00:28
59 104 Christian DELLE STELLE Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:28
60 113 Sébastien DURET Bretagne Séché Environnement 00:00:28
61 37 Davide VIGANO Lampre-Merida 00:00:28
62 95 Jurgen VAN GOOLEN Accent Jobs – Wanty 00:00:28
63 156 Wilson Alexender MARENETES TORRES Colombia 00:00:28
64 187 Yannick TALABARDON Sojasun 00:00:28
65 56 Frantisek RABON Omega Pharma-QuickStep 00:00:28
66 103 Marco COLEDAN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:28
67 58 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 00:00:28
68 54 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 00:00:28
69 176 Dennis VAN NIEKERK MTN Qhubeka 00:00:28
70 228 Daniel SUMMERHILL Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:00:28
71 145 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 00:00:28
72 242 Nazim BAKIRCI Torku Sekerspor 00:00:28
73 44 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 00:00:28
74 153 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS Colombia 00:00:28
75 172 Ignatas KONOVALOVAS MTN Qhubeka 00:00:28
76 67 Tomas VAITKUS Orica GreenEDGE 00:00:28
77 151 Juan Sebastian ARANGO Colombia 00:00:28
78 193 Sébastien CHAVANEL Team Europcar 00:00:28
79 42 Sander CORDEEL Lotto-Belisol Team 00:00:28
80 204 José Joao PIMANTA COSTA MENDES Team NetApp-Endura 00:00:00
81 225 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:01:11
82 178 Martin WESEMANN MTN Qhubeka 00:01:11
83 57 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 00:01:11
84 175 Andreas STAUFF MTN Qhubeka 00:01:26
85 27 Alexander PORSEV Katusha Team 00:01:26
86 194 Bryan COQUARD Team Europcar 00:01:26
87 7 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 00:01:42
88 17 Jos VAN EMDEN Blanco Pro Cycling Team 00:01:42
89 127 Francisco Javier MORENO ALLUE Caja Rural – Seguros RGA 00:01:42
90 211 Fabio CALABRIA Team Novo Nordisk 00:01:42
91 36 Miguel UBETO APONTE Lampre-Merida 00:01:42
92 213 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 00:01:42
93 132 Pawel CHARUCKI CCC Polsat Polkowice 00:01:42
94 165 kevin PEETERS Crelan – Euphony 00:01:42
95 245 Mirac KAL Torku Sekerspor 00:01:42
96 134 Tomasz KIENDYS CCC Polsat Polkowice 00:01:42
97 53 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 00:01:42
98 186 Rémi PAURIOL Sojasun 00:01:42
99 207 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 00:01:42
100 147 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 00:01:42
101 92 Grégory HABEAUX Accent Jobs – Wanty 00:01:42
102 115 Benoit JARRIER Bretagne Séché Environnement 00:02:02
103 101 Sacha MODOLO Bardiani Valvole-CSF Inox 00:02:42
104 138 Grzegorz STEPNIAK CCC Polsat Polkowice 00:02:44
105 85 Jay MCCARTHY Team Saxo -Tinkoff 00:02:44
106 81 Jonathan CANTWELL Team Saxo -Tinkoff 00:02:44
107 33 Andrea PALINI Lampre-Merida 00:02:44
108 237 Junya SANO Vini Fantini-Selle Italia 00:02:44
109 65 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 00:04:41
110 2 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 00:04:41
111 18 Robert WAGNER Blanco Pro Cycling Team 00:04:41
112 66 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE 00:04:41
113 201 Markus EICHLER Team NetApp-Endura 00:04:41
114 3 Evan HUFFMAN Astana Pro Team 00:04:41
115 4 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 00:04:41
116 26 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 00:04:41
117 205 Erick ROWSELL Team NetApp-Endura 00:04:41
118 167 Joeri STALLAERT Crelan – Euphony 00:04:41
119 77 Cheng JI Team Argos-Shimano 00:04:41
120 226 Jacob KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:04:41
121 223 Davide FRATTINI Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:04:41
122 144 Gert JOEAAR Cofidis, Solutions Crédits 00:04:41
123 227 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:04:41
124 224 Aldo Ino ILESIC Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:04:41
125 246 Yuri METLUSHENKO Torku Sekerspor 00:04:41
126 123 Manuel Antonio Leal CARDOSO Caja Rural – Seguros RGA 00:04:41
127 158 Juan Pablo VALENCIA GONZALES Colombia 00:04:41
128 154 Julio Alexis CAMACHO BERNAL Colombia 00:04:41
129 84 Marko KUMP Team Saxo -Tinkoff 00:04:41
130 202 Blaz JARC Team NetApp-Endura 00:06:11
131 112 Renaud DION Bretagne Séché Environnement 00:06:39
132 64 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 00:07:11
133 13 Graeme BROWN Blanco Pro Cycling Team 00:07:11
134 63 Allan DAVIS Orica GreenEDGE 00:07:11
135 12 Jetse BOL Blanco Pro Cycling Team 00:07:11
136 97 Benjamin VERRAES Accent Jobs – Wanty 00:07:11
137 86 Takashi MIYAZAWA Team Saxo -Tinkoff 00:07:11
138 93 Roy JANS Accent Jobs – Wanty 00:07:11
139 71 Marcel KITTEL Team Argos-Shimano 00:07:11
140 75 Bert DE BACKER Team Argos-Shimano 00:07:11
141 217 Thomas RAEYMAEKERS Team Novo Nordisk 00:07:11
142 212 Kevin DE MESMAEKER Team Novo Nordisk 00:07:11
143 203 Roger KLUGE Team NetApp-Endura 00:07:11
144 216 Andrea PERON Team Novo Nordisk 00:07:11
145 1 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 00:07:11
146 218 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 00:07:11
147 231 Francesco CHICCHI Vini Fantini-Selle Italia 00:07:11
148 25 Timofey KRITSKIY Katusha Team 00:07:11
149 108 Andrea PASQUALON Bardiani Valvole-CSF Inox 00:07:11
150 106 Filippo FORTIN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:07:11
151 14 Rick FLENS Blanco Pro Cycling Team 00:07:11
152 32 Massimo GRAZIATO Lampre-Merida 00:07:11
153 157 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA Colombia 00:07:11
154 105 Andrea DI CORRADO Bardiani Valvole-CSF Inox 00:07:11
155 182 Anthony DELAPLACE Sojasun 00:07:11
156 74 Thomas DAMUSEAU Team Argos-Shimano 00:07:11
157 23 Marco HALLER Katusha Team 00:07:11
158 234 Roberto DE PATRE Vini Fantini-Selle Italia 00:07:11
159 31 Elia FAVILLI Lampre-Merida 00:07:11
160 148 Nico SIJMENS Cofidis, Solutions Crédits 00:07:11
161 83 Christopher JUUL JENSEN Team Saxo -Tinkoff 00:07:11
162 135 Adrian KUREK CCC Polsat Polkowice 00:07:11
163 173 Bradley POTGIETER MTN Qhubeka 00:07:11
164 136 Nikolay MIHAYLOV CCC Polsat Polkowice 00:07:11
165 24 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 00:07:11
166 244 Serguei GRETCHYN Torku Sekerspor 00:07:11
167 82 Timothy DUGGAN Team Saxo -Tinkoff 00:07:11
168 233 Pier Paolo DE NEGRI Vini Fantini-Selle Italia 00:07:11
169 171 Gerald CIOLEK MTN Qhubeka 00:07:18
170 38 Luca WACKERMANN Lampre-Merida 00:07:18
171 161 Frédéric AMORISON Crelan – Euphony 00:07:18
172 162 Koen BARBE Crelan – Euphony 00:07:18
173 163 Jonathan BREYNE Crelan – Euphony 00:07:18
174 184 Jean-Marc MARINO Sojasun 00:07:18
175 47 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 00:07:18
176 21 Luca PAOLINI Katusha Team 00:07:18
177 195 Damien GAUDIN Team Europcar 00:11:01
178 192 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 00:16:41
179 196 Tony HUREL Team Europcar 00:16:41
122 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE Caja Rural – Seguros RGA Hors Course
62 Fumiyuki BEPPU Orica GreenEDGE Abandon
116 Clément KORETZKY Bretagne Séché Environnement Abandon
142 Jérémy BESCOND Cofidis, Solutions Crédits Abandon
164 Kevin CLAEYS Crelan – Euphony Abandon
45 Olivier KAISEN Lotto-Belisol Team Abandon
221 Alessandro BAZZANA Unitedhealthcare Presented By Maxxis Non Partant

Klasyfikacja generalna:

1 191 Natnael BERHANE Team Europcar 14:27:14
2 6 Kevin SEELDRAYERS Astana Pro Team 00:00:10
3 248 Mustafa SAYAR Torku Sekerspor 00:00:12
4 185 Maxime MEDEREL Sojasun 00:00:26
5 88 Rory SUTHERLAND Team Saxo -Tinkoff 00:00:34
6 141 Yoann BAGOT Cofidis, Solutions Crédits 00:00:34
7 61 Cameron MEYER Orica GreenEDGE 00:00:34
8 111 Florian GUILLOU Bretagne Séché Environnement 00:00:38
9 152 Darwin ATAPUMA Colombia 00:00:40
10 143 Nicolas EDET Cofidis, Solutions Crédits 00:00:43
11 121 Danail ANDONOV PETROV Caja Rural – Seguros RGA 00:00:47
12 204 José Joao PIMANTA COSTA MENDES Team NetApp-Endura 00:00:49
13 107 Angelo PAGANI Bardiani Valvole-CSF Inox 00:00:53
14 125 Fabricio FERRARI Caja Rural – Seguros RGA 00:01:06
15 55 Serge PAUWELS Omega Pharma-QuickStep 00:01:12
16 5 Andrey KASHECHKIN Astana Pro Team 00:01:13
17 236 Luca MAZZANTI Vini Fantini-Selle Italia 00:01:20
18 181 Brice FEILLU Sojasun 00:01:20
19 73 Warren BARGUIL Team Argos-Shimano 00:01:25
20 222 Marc DE MAAR Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:01:36
21 241 Andrey MIZOUROV Torku Sekerspor 00:01:49
22 44 Adam HANSEN Lotto-Belisol Team 00:02:14
23 155 Robinson Eduardo CHALAPUD Colombia 00:02:29
24 22 Maxim BELKOV Katusha Team 00:02:41
25 146 Rudy MOLARD Cofidis, Solutions Crédits 00:03:00
26 243 David DE LA FUENTE RASILLA Torku Sekerspor 00:03:00
27 87 Bruno PIRES Team Saxo -Tinkoff 00:03:02
28 117 Geoffroy LEQUATRE Bretagne Séché Environnement 00:03:19
29 95 Jurgen VAN GOOLEN Accent Jobs – Wanty 00:03:38
30 156 Wilson Alexender MARENETES TORRES Colombia 00:04:00
31 242 Nazim BAKIRCI Torku Sekerspor 00:04:17
32 113 Sébastien DURET Bretagne Séché Environnement 00:04:38
33 52 Michal GOLAS Omega Pharma-QuickStep 00:05:03
34 186 Rémi PAURIOL Sojasun 00:05:31
35 176 Dennis VAN NIEKERK MTN Qhubeka 00:06:12
36 215 Javier MEGIAS LEAL Team Novo Nordisk 00:06:13
37 151 Juan Sebastian ARANGO Colombia 00:07:09
38 205 Erick ROWSELL Team NetApp-Endura 00:07:15
39 41 André GREIPEL Lotto-Belisol Team 00:07:26
40 214 David LOZANO RIBA Team Novo Nordisk 00:07:26
41 197 Bjorn THURAU Team Europcar 00:07:28
42 85 Jay MCCARTHY Team Saxo -Tinkoff 00:07:35
43 228 Daniel SUMMERHILL Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:07:46
44 96 James VAN LANDSCHOOT Accent Jobs – Wanty 00:08:01
45 46 Vicente REYNES MIMO Lotto-Belisol Team 00:08:14
46 43 Gert DOCKX Lotto-Belisol Team 00:08:27
47 56 Frantisek RABON Omega Pharma-QuickStep 00:08:43
48 36 Miguel UBETO APONTE Lampre-Merida 00:09:08
49 245 Mirac KAL Torku Sekerspor 00:09:10
50 223 Davide FRATTINI Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:09:39
51 183 Jonathan HIVERT Sojasun 00:09:46
52 187 Yannick TALABARDON Sojasun 00:09:51
53 208 Scott THWAITES Team NetApp-Endura 00:10:04
54 34 Filippo POZZATO Lampre-Merida 00:10:14
55 134 Tomasz KIENDYS CCC Polsat Polkowice 00:10:15
56 42 Sander CORDEEL Lotto-Belisol Team 00:10:32
57 72 Nikias ARNDT Team Argos-Shimano 00:10:40
58 94 Stefan VAN DIJK Accent Jobs – Wanty 00:10:40
59 114 Armindo FONSECA Bretagne Séché Environnement 00:10:42
60 172 Ignatas KONOVALOVAS MTN Qhubeka 00:10:42
61 206 Andreas SCHILLINGER Team NetApp-Endura 00:10:45
62 232 Rafael ANDRIATO Vini Fantini-Selle Italia 00:11:12
63 74 Thomas DAMUSEAU Team Argos-Shimano 00:11:12
64 7 Ruslan TLEUBAYEV Astana Pro Team 00:11:43
65 235 Mauro FINETTO Vini Fantini-Selle Italia 00:12:08
66 135 Adrian KUREK CCC Polsat Polkowice 00:12:14
67 118 Gaël MALACARNE Bretagne Séché Environnement 00:13:04
68 76 Koen DE KORT Team Argos-Shimano 00:13:32
69 174 Kristian SBARAGLI MTN Qhubeka 00:13:43
70 28 Alexei TSATEVICH Katusha Team 00:13:47
71 247 Ahmet ORKEN Torku Sekerspor 00:13:49
72 131 Jaroslaw MARYCZ CCC Polsat Polkowice 00:13:51
73 78 Albert TIMMER Team Argos-Shimano 00:13:54
74 54 Nikolas MAES Omega Pharma-QuickStep 00:13:59
75 51 Andrew FENN Omega Pharma-QuickStep 00:14:01
76 193 Sébastien CHAVANEL Team Europcar 00:14:01
77 145 Guillaume LEVARLET Cofidis, Solutions Crédits 00:14:01
78 136 Nikolay MIHAYLOV CCC Polsat Polkowice 00:14:07
79 57 Gert STEEGMANS Omega Pharma-QuickStep 00:14:15
80 177 Jacobus VENTER MTN Qhubeka 00:14:18
81 225 Christopher JONES Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:14:30
82 178 Martin WESEMANN MTN Qhubeka 00:14:34
83 194 Bryan COQUARD Team Europcar 00:14:40
84 67 Tomas VAITKUS Orica GreenEDGE 00:14:46
85 175 Andreas STAUFF MTN Qhubeka 00:14:49
86 37 Davide VIGANO Lampre-Merida 00:15:01
87 211 Fabio CALABRIA Team Novo Nordisk 00:15:15
88 207 Daniel SCHORN Team NetApp-Endura 00:15:15
89 4 Arman KAMYSHEV Astana Pro Team 00:15:22
90 115 Benoit JARRIER Bretagne Séché Environnement 00:15:25
91 244 Serguei GRETCHYN Torku Sekerspor 00:15:26
92 148 Nico SIJMENS Cofidis, Solutions Crédits 00:15:30
93 147 Stéphane POULHIES Cofidis, Solutions Crédits 00:15:38
94 26 Viacheslav KUZNETSOV Katusha Team 00:15:42
95 33 Andrea PALINI Lampre-Merida 00:15:59
96 237 Junya SANO Vini Fantini-Selle Italia 00:16:07
97 165 kevin PEETERS Crelan – Euphony 00:16:12
98 27 Alexander PORSEV Katusha Team 00:16:16
99 17 Jos VAN EMDEN Blanco Pro Cycling Team 00:16:19
100 182 Anthony DELAPLACE Sojasun 00:16:34
101 233 Pier Paolo DE NEGRI Vini Fantini-Selle Italia 00:16:37
102 15 Moreno HOFLAND Blanco Pro Cycling Team 00:16:49
103 138 Grzegorz STEPNIAK CCC Polsat Polkowice 00:16:53
104 53 Iljo KEISSE Omega Pharma-QuickStep 00:16:58
105 81 Jonathan CANTWELL Team Saxo -Tinkoff 00:17:05
106 108 Andrea PASQUALON Bardiani Valvole-CSF Inox 00:17:25
107 127 Francisco Javier MORENO ALLUE Caja Rural – Seguros RGA 00:17:34
108 65 Leigh HOWARD Orica GreenEDGE 00:17:45
109 144 Gert JOEAAR Cofidis, Solutions Crédits 00:17:45
110 84 Marko KUMP Team Saxo -Tinkoff 00:17:45
111 66 Aidis KRUOPIS Orica GreenEDGE 00:17:50
112 213 Joonas HENTTALA Team Novo Nordisk 00:17:51
113 158 Juan Pablo VALENCIA GONZALES Colombia 00:18:04
114 3 Evan HUFFMAN Astana Pro Team 00:18:04
115 2 Jacopo GUARNIERI Astana Pro Team 00:18:14
116 123 Manuel Antonio Leal CARDOSO Caja Rural – Seguros RGA 00:18:20
117 92 Grégory HABEAUX Accent Jobs – Wanty 00:18:28
118 226 Jacob KEOUGH Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:18:52
119 246 Yuri METLUSHENKO Torku Sekerspor 00:19:15
120 77 Cheng JI Team Argos-Shimano 00:19:16
121 112 Renaud DION Bretagne Séché Environnement 00:19:43
122 71 Marcel KITTEL Team Argos-Shimano 00:20:03
123 58 Matteo TRENTIN Omega Pharma-QuickStep 00:20:08
124 126 Francesco LASCA Caja Rural – Seguros RGA 00:20:18
125 24 Mikhail IGNATYEV Katusha Team 00:20:30
126 64 Michael HEPBURN Orica GreenEDGE 00:20:30
127 75 Bert DE BACKER Team Argos-Shimano 00:20:30
128 83 Christopher JUUL JENSEN Team Saxo -Tinkoff 00:20:34
129 184 Jean-Marc MARINO Sojasun 00:20:37
130 171 Gerald CIOLEK MTN Qhubeka 00:20:41
131 212 Kevin DE MESMAEKER Team Novo Nordisk 00:20:44
132 35 Maximiliano RICHEZE ARIEL Lampre-Merida 00:20:46
133 102 Sonny COLBRELLI Bardiani Valvole-CSF Inox 00:20:47
134 103 Marco COLEDAN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:20:51
135 153 Edwin Alcibiades AVILA VANEGAS Colombia 00:20:55
136 133 Piotr GAWRONSKI CCC Polsat Polkowice 00:21:05
137 86 Takashi MIYAZAWA Team Saxo -Tinkoff 00:21:05
138 38 Luca WACKERMANN Lampre-Merida 00:21:07
139 104 Christian DELLE STELLE Bardiani Valvole-CSF Inox 00:21:19
140 231 Francesco CHICCHI Vini Fantini-Selle Italia 00:21:29
141 47 Frederique ROBERT Lotto-Belisol Team 00:21:30
142 234 Roberto DE PATRE Vini Fantini-Selle Italia 00:22:04
143 166 Baptiste PLANCKAERT Crelan – Euphony 00:22:08
144 21 Luca PAOLINI Katusha Team 00:22:08
145 132 Pawel CHARUCKI CCC Polsat Polkowice 00:22:32
146 203 Roger KLUGE Team NetApp-Endura 00:22:48
147 101 Sacha MODOLO Bardiani Valvole-CSF Inox 00:23:16
148 105 Andrea DI CORRADO Bardiani Valvole-CSF Inox 00:23:21
149 18 Robert WAGNER Blanco Pro Cycling Team 00:23:32
150 195 Damien GAUDIN Team Europcar 00:24:57
151 173 Bradley POTGIETER MTN Qhubeka 00:25:07
152 201 Markus EICHLER Team NetApp-Endura 00:25:08
153 154 Julio Alexis CAMACHO BERNAL Colombia 00:25:10
154 224 Aldo Ino ILESIC Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:25:16
155 1 Andrea GUARDINI Astana Pro Team 00:25:24
156 32 Massimo GRAZIATO Lampre-Merida 00:26:09
157 202 Blaz JARC Team NetApp-Endura 00:26:31
158 227 John MURPHY Unitedhealthcare Presented By Maxxis 00:26:54
159 23 Marco HALLER Katusha Team 00:27:35
160 106 Filippo FORTIN Bardiani Valvole-CSF Inox 00:27:38
161 13 Graeme BROWN Blanco Pro Cycling Team 00:27:42
162 31 Elia FAVILLI Lampre-Merida 00:27:46
163 14 Rick FLENS Blanco Pro Cycling Team 00:28:14
164 25 Timofey KRITSKIY Katusha Team 00:28:17
165 196 Tony HUREL Team Europcar 00:30:14
166 192 Giovanni BERNAUDEAU Team Europcar 00:30:37
167 157 Duber Armando QUINTERO ARTUNDUAGA Colombia 00:30:53
168 167 Joeri STALLAERT Crelan – Euphony 00:31:09
169 82 Timothy DUGGAN Team Saxo -Tinkoff 00:31:32
170 12 Jetse BOL Blanco Pro Cycling Team 00:31:54
171 161 Frédéric AMORISON Crelan – Euphony 00:32:22
172 93 Roy JANS Accent Jobs – Wanty 00:33:34
173 97 Benjamin VERRAES Accent Jobs – Wanty 00:33:36
174 162 Koen BARBE Crelan – Euphony 00:33:53
175 163 Jonathan BREYNE Crelan – Euphony 00:33:59
176 216 Andrea PERON Team Novo Nordisk 00:34:29
177 218 Martijn VERSCHOOR Team Novo Nordisk 00:36:32
178 63 Allan DAVIS Orica GreenEDGE 00:38:46
179 217 Thomas RAEYMAEKERS Team Novo Nordisk 00:39:38

 

Foto: Artur Machnik (naszosie.pl)

Andrzej