Daniel Moreno małePewne zwycięstwo we Fleche Wallone oraz wierna praca na rzecz Joaquima Rodrigueza w ostatnich latach spowodowała, że Daniel Moreno stał się w oczach szefa drużyny Katusha – Viatcheslava Ekimova, potencjalnym liderem ekipy na Giro d`Italia.

“Nadal z nim o tym rozmawiam”, powiedział Ekimov dla Biciciclismo, odnosząc się do pytania o to, czy Hiszpan będzie liderem rosyjskiego teamu na wyścig dookoła Włoch.

Moreno kilka razy plasował się w okolicach najlepszej dwudziestki Giro d`Italia, jednak za każdym razem był nierozłączny z Joaquimem Rodriguezem i przez cały wyścig pracował na rzecz swojego lidera. Ekimov planuje rozdzielić dwóch zawodników z Półwyspu Iberyjskiego i mniej znanego Moreno obsadzić w roli kapitana na Giro, podczas gdy “Purito” planuje szczyt formy na Tour de France.

Myślę, że zwycięstwo w Flèche Wallonne jest bardzo ważne dla Daniela. On jest zawodnikiem z najwyższej półki, ale on sam nie do końca zdawał sobie z tego sprawę. Teraz uwierzył w siebie. Próbuję mu teraz to wyjaśnić i przekonać, by skierował się na inną ścieżkę niż Joaquim Rodriguez”, powiedział Ekimov.

Oczywiście, Rodríguez jest liderem drużyny, ale jego kariera może się skończyć za rok lub dwa, a Moreno ma trochę dłuższą przyszłość przed sobą. Dlatego w końcu musi dostrzec swój potencjał. Zwycięstwo w Strzale było dla niego bardzo ważne”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej