fot. Giro d'Italia

Po 10 latach przerwy peleton Giro d’Italia ponownie zawita na Tre Cime di Lavaredo. Dokładniej rzecz ujmując meta zostanie zlokalizowana przy schronisku Rifugio Auronzo zlokalizowanym niedaleko tego szczytu. Zanim to jednak nastąpi to wieczór wcześniej odbędzie się tam ciekawa ceremonia – honorowym obywatelem położonego u podnóża miasta Auronzo di Cadore zostanie Vincenzo Nibali.

Ktoś mądry spyta – dlaczego to właśnie ten Włoch otrzyma taki tytuł? Sprawa jest banalnie prosta, albowiem gdy ostatni raz kolorowa karawana Giro d’Italia witała na Tre Cime di Lavaredo to właśnie Rekin z Mesyny wygrywał tam wówczas 20. etap wjeżdżając na solo w strugach padającego obficie śniegu na szczyt w różowej koszulce, którą wówczas wywalczył po raz pierwszy w karierze.

Bohater epickiego wyczynu, 25 maja 2013 roku wraz z przybyciem na Tre Cime di Lavaredo zapisał się wśród zwycięzców jednego z najbardziej kultowych podjazdów Giro d’Italia. Przyczynił się do szerzenia lojalności, nieustępliwości, odwagi i wytrwałości na całym świecie jako prawdziwych wartości, które może przekazać jazda na rowerze

— napisano w oświadczeniu uzasadniając przyznanie takiego tytułu.

Cała ceremonia zapowiada się na zorganizowaną z wielką pompą. Nadanie honorowego obywatelstwa odbędzie się wieczorem w czwartek 25 maja o godzinie 21.30 w sali obrad ratusza Auronzo, a wśród zaproszonych gości jest m.in. jedna z największych gwiazd światowego biathlonu, 4-krotna medalistka mistrzostw świata Liza Vittozzi. Można się zatem spodziewać ciekawych osób podczas na podium podczas ceremonii wręczania nagród po 19. etapie tegorocznego Giro d’Italia.

Poprzedni artykułRemco Evenepoel: „Wycofanie się z Giro jest jedną z największych porażek w mojej karierze”
Następny artykułORLEN Wyścig Narodów 2023: Nikolaj Mengel wygrywa, Michał Żelazowski drugi!
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments