teamkatushaalpecin.com

W hiszpańskim Benidorm rosyjska drużyna Katusha zaprezentowała nowy wzór strojów, na których pojawiło się logo nowego sponsora tytularnego, producenta szamponów Alpecin. Pokazano także rowery Canyon, na których ścigać się będą kolarze w 2017 roku. W trakcie wydarzenia Jose Azevedo, generalny menadżer team-u oficjalnie przywitał nowych członków zespołu.  

Kolarze drużyny Katusha – Alpecin przebywający aktualnie na zgrupowaniu w Calpe zrobili sobie krótka przerwę, aby wraz z dyrektorami sportowymi zaprezentować się przed zgromadzonymi na uroczystości sponsorami, dziennikarzami oraz rodzinami. W trakcie spotkania ustępujący ze stanowiska generalnego menadżera Viacheslav Ekimov podsumował mijający sezon, który uznał za udany z uwagi na 25 odniesionych zwycięstw.

Zawodnicy zostali przedstawieni w grupach z podziałem na specjalizacje w jeździe: czasowcy, sprinterzy, górale oraz wszechstronni. Szczególna uwagę poświęcono kapitanom drużyny, wskazując cele jakie mają do osiągnięcia na  przestrzeni kolejnego sezonu. Mistrz świata Tony Martin ma walczyć o zwycięstwo w prologu otwierającym Tour de France, a jeśli się to powiedzie to będzie miał za zadanie jak najdłużej utrzymać „maillot jaune”. Dodatkową motywacją do zwycięstwa dla Niemca będzie fakt, że start Wielkiej Pętli nastąpi na jego rodzinnej ziemi. W wiosennej kampanii główna uwagę skupi na  Ronde van Vlaanderen i Paris-Roubaix, a w drugiej części sezonu będzie chciał powtórzyć sukces odniesiony w Katarze i po raz piaty założyć tęczową koszulkę najlepszego czasowca.  Ilnur Zakarin, największa nadzieja zespołu na trzytygodniowe wyścigi powalczy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Giro d’Italia i  Vuelta a España. Najlepszy sprinter drużyny Katusha – Alpecin, Alexander Kristoff będzie szukał szans na wygraną w serii wiosennych klasyków, chcąc powtórzyć triumf w Milano-Sanremo (2014) lub Ronde van Vlaanderen (2015) a także w wyścigach, których nie ma jeszcze w swoim Palmares  – E3 Harelbeke czy Gent Wevelgem.

W najbliższym sezonie nową siłę w Katiusha – Alpecin będą stanowić: Tony Martin
(Etixx-Quickstep), Baptiste Planckaert (Wallonie-Bruxelles), Rick Zabel (BMC), Robert Kišerlovski (Tinkoff), Maurits Lammertink (Roompot), Reto Hollenstein (IAM Cycling), José Gonçalves (Caja Rural) oraz neo-profi Jenthe Biermans, Mads Würtz Schmidt i Marco Mathis.

Oto co powiedział Jose Azevedo na temat atmosfery w grupie po minionym tygodniu obozu w Calpe:

„Wszystko układa się szybciej, niż się spodziewałem, zwłaszcza jeśli chodzi wszystkich nowych członków zespołu. Mamy 40% nowych ludzi w zespole, dotyczy to kolarzy a także obsługi. Integracja nowych osób do naszego systemu działania i zrozumienie tego w jaki sposób działamy może zająć im trochę czasu . Ale od razu po naszym pierwszym, krótkim październikowym obozie we Włoszech, jak tylko dotarłem do domu miałem bardzo pozytywne odczucia w stosunku do tego co widziałem. W ciągu zaledwie czterech dni mogłem widzieć jak ludzie rozwijają dobre więzi. Teraz w Calpe mieliśmy kolejny tydzień, aby wspólnie popracować i chcę powiedzieć, że każdy już teraz czuje się częścią grupy. Jest to dla mnie bardzo ważne. Atmosfera i mentalność w grupie jest dobra. „

Zmiany jakie zaszły w składzie drużyny bardzo pozytywnie nastawiają Azevedo u progu nowego sezonu. Upatruje w nich wiele nowych szans na odnoszenie kolejnych zwycięstw przez swoich podopiecznych. Szczególnie wierzy w talent Tony Martina:

„Mamy wyznaczone cele dla każdego nowego zawodnika. Oczywiście kiedy podpisaliśmy kontrakt z takim kolarzem jak Tony Martin, który jest czterokrotnym mistrzem świata, ma tyle wygranych wyścigów w swoim Palmares i jest jednym z najlepszych zawodników na świecie, to jesteśmy bardzo zadowoleni, że przychodzi do naszego zespołu. Mamy dla niego wyznaczone cele a on ma świadomość, że wierzymy w niego. Ostatni sezon nie był niego najlepszy, ale wiemy, że ma jeszcze dużo do pokazania. Myślę że zmiana drużyny będzie dla niego bardzo motywująca.”

Zasilenie drużyny przez rokujących nadzieje sprinterów, stanowi dla drużyny dużą szansę na zwycięstwa w wyścigach, w których nie będzie startował lub z jakichś powodów nie uda się być wśród walczących na finiszu Aleksandrowi Kristoffowi. Wtedy drużyna może wytoczyć swoje „drugie działo”.

„Baptiste Planckaert jest bardzo szybkim zawodnikiem. Będzie miał swój kalendarz wyścigów i w wielu startach będzie naszym liderem w walce sprinterskiej. Mamy nadzieję, że przyniesie nam dobre rezultaty.”

– kontynuuje Azavedo.

Na zakończenie wieczoru Azevedo podzielił się swoją wizję zespołu, mówiąc:

„Chcę, abyśmy wspólnie pracowali na tożsamość drużyny Katiusha – Alpecin. Wysyłamy wiadomość do światem, że pracujemy z pasją, że każdy tutaj uwielbia kolarstwo i  że będziemy walczyć aby wygrywać wyścigi.”

Skład drużyny na 2017 rok:

Maxim Belkov, Jenthe Biermans, Sven Erik Bystrøm, José Gonçalves, Marco Haller, Reto Hollenstein, Robert Kišerlovski, Pavel Kochetkov, Alexander Kristoff,  Viacheslav Kuznetsov, Maurits Lammertink, Alberto Losada, Tiago Machado, Matvey Mamykin, Tony Martin, Marco Mathis, Michael Mørkøv, Baptiste Planckaert, Nils Politt, Jhonatan Restrepo, Simon Špilak, Rein Taaramäe, Angel Vicioso, Mads Würtz Schmidt, Rick Zabel, Ilnur Zakarin.

Poprzedni artykułWieści z Akademii Copernicus Michała Kwiatkowskiego
Następny artykułPozzovivo: „2016 to rok do zapomnienia”
Na co dzień pracuje w firmie produkcyjnej i zajmuje się planowaniem transportu. Kolarskiego bakcyla połknął ćwierć wieku temu rozpoczynając kilkuletnią przygodę z kolarstwem szosowym. Mimo długiego rozbratu z rowerem, fascynacja nie minęła, a wręcz przerodziła się w życiową pasje.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments