Juan Jose LobatoPo sprincie z peletonu – Juanjo Lobato (Euskaltel-Euskadi) wygrał 2. etap Vuelta a Castilla y Leon. Bask pokonał Francesco Lascę (Caja Rural), który został nowym liderem imprezy.

Drugi dzień ścigania w Vuelta a Castilla y Leon, to 164 kilometrowy odcinek z  Villa del Libro de Urueńa do miejscowości Palencia. Profil tego etapu był lekko pofałdowany.

W ucieczce dnia mieliśmy dziewięciu kolarzy. Byli to: Wilson Marentes (Columbia), Antonio Piedra (Caja Rural), Moises Duenas (Burgos BH), Haritz Orbe (Euskadi), Shawn Milne (5 Hour Energy), Dmitry Sokolov (Lokosphinx), Camilo Suarez (Columbia), Marsh Coooper (Optum Kelly) oraz Victor De La Parte (SP Tableware).

Czołówka nie była jednak w stanie oderwać się od reszty stawki na więcej niż dwie minuty i została skasowana 10 km przed kreską.

O wszystkim zadecydował sprint z peletonu. Wygrał go Juanjo Lobato (Euskaltel-Euskadi), który pokonał nowego lidera wyścigu – Francesco Lascę (Caja Rural) oraz Kena Hansona (Optum Kelly). Sylwester Szmyd (Movistar) był 102.

Wyniki:

1º 12 LOBATO, Juan Jose ESP EUSKALTEL EUSKADI 3:33:09 10″
2º 32 LASCA, Francesco ITA CAJA RURAL mt. 6″
3º 141 HANSON, Ken USA OPTUM P/B KELLY BENE mt. 4″
4º 4 ROJAS, Jose J. ESP MOVISTAR TEAM mt.
5º 6 SANZ, Enrique ESP MOVISTAR TEAM mt.
6º 81 BARBERO, Carlos ESP EUSKADI mt.
7º 56 PERON, Andrea ITA TEAM NOVO NORDISK mt.
8º 154 SOBRINO, Joaquin ESP SP TABLEWARE mt.
9º 58 VERSCHOOR, Martijn NED TEAM NOVO NORDISK mt.
10º 126 SHPILEVSKY, Boris RUS LOKOSPHINX mt.
11º 63 BOEV, Igor RUS RUSVELO mt.
12º 107 SENTJENS, Roy BEL CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
13º 76 MAS, Luis ESP BURGOS BH – CASTILLA mt.
14º 108 TRUSOV, Nikolay RUS CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
15º 124 SHALUNOV, Evgeny RUS LOKOSPHINX mt.
16º 96 CARDOSO, Filipe D. POR EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
17º 16 URTASUN, Pablo ESP EUSKALTEL EUSKADI mt.
18º 64 KOCHETKOV, Pavel RUS RUSVELO mt.
19º 74 BEKAERT, Steve BEL BURGOS BH – CASTILLA mt.
20º 34 CARDOSO, Andre POR CAJA RURAL mt.
21º 111 MANCEBO, Francisco ESP 5 HOUR ENERGY mt.
22º 116 SHELDON, Taylor USA 5 HOUR ENERGY mt.
23º 43 EL FARES, Julien FRA SOJASUN mt.
24º 95 SOUSA, Sergio F. POR EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
25º 152 KARATZIOS, Georgios GRE SP TABLEWARE mt.
26º 134 SUAREZ, Camilo A. COL 472 – COLOMBIA mt.
27º 25 OSPINA, Dalivier COL COLOMBIA mt.
28º 42 JEANDESBOZ, Fabrice FRA SOJASUN mt.
29º 38 FERNANDEZ, Ruben ESP CAJA RURAL mt.
30º 21 ARANGO, Juan E. COL COLOMBIA mt.
31º 135 CALDERON, Edson COL 472 – COLOMBIA mt.
32º 28 SUAREZ, Juan P. COL COLOMBIA mt.
33º 2 GUTIERREZ, José I. ESP MOVISTAR TEAM mt.
34º 86 IPARRAGIRRE, Unai ESP EUSKADI mt.
35º 31 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL mt.
36º 1 MORENO, Javier ESP MOVISTAR TEAM mt.
37º 84 BAGUES, Aritz ESP EUSKADI mt.
38º 92 FONTE, César POR EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
39º 65 POMOSHNIKOV, Sergei RUS RUSVELO mt.
40º 105 KOUWENHOVEN, Sjoerd NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
41º 121 ANTONOV, Mikhail RUS LOKOSPHINX mt.
42º 24 MARENTES, Wilson A. COL COLOMBIA mt.
43º 33 GARCIA, Marcos ESP CAJA RURAL mt.
44º 72 BELDA, David ESP BURGOS BH – CASTILLA mt.
45º 132 CHAMORRO, Juan COL 472 – COLOMBIA mt.
46º 122 ARGUELYES, Arkimedes RUS LOKOSPHINX mt.
47º 48 VUILLERMOZ, Alexis FRA SOJASUN mt.
48º 102 PFINGSTEN, Christoph GER CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
49º 41 FEILLU, Brice FRA SOJASUN mt.
50º 45 GALLAND, Jérémie FRA SOJASUN mt.
51º 127 SOKOLOV, Dmitry RUS LOKOSPHINX mt.
52º 145 YOUNG, Eric USA OPTUM P/B KELLY BENE mt.
53º 61 FIRSANOV, Sergey RUS RUSVELO mt.
54º 133 SALAZAR, Hugo S. COL 472 – COLOMBIA mt.
55º 158 SAKELLARIDIS, Neofytos GRE SP TABLEWARE mt.
56º 66 KLIMOV, Sergey RUS RUSVELO mt.
57º 3 PLAZA, Ruben ESP MOVISTAR TEAM mt.
58º 17 VERDUGO, Gorka ESP EUSKALTEL EUSKADI mt.
59º 14 AZANZA, Jorge ES EUSKALTEL EUSKADI mt.
60º 8 TERUEL, Eloy ESP MOVISTAR TEAM mt.
61º 54 LOZANO, David ESP TEAM NOVO NORDISK mt.
62º 147 CANDELARIO, Alexander USA OPTUM P/B KELLY BENE mt.
63º 51 CALABRIA, Fabio AUS TEAM NOVO NORDISK mt.
64º 118 STEMPER, James USA 5 HOUR ENERGY mt.
65º 112 SWEETING, Robert USA 5 HOUR ENERGY mt.
66º 52 DE MESMAEKER, Kevin BEL TEAM NOVO NORDISK mt.
67º 23 CHALAPUD, Robinson E. COL COLOMBIA mt.
68º 125 SHILOV, Sergey RUS LOKOSPHINX mt.
69º 128 SVESHNIKOV, Kirill RUS LOKOSPHINX mt.
70º 103 DUYN, Huub NED CYCLINGTEAM DE RIJKE mt.
71º 98 BROCO, Hernani POR EFAPEL – GLASSDRIVE mt.
72º 117 JENKINS, Max USA 5 HOUR ENERGY a 15
73º 22 CAMACHO, Julio A. COL COLOMBIA a 15
74º 71 DUEÑAS, Moises ESP BURGOS BH – CASTILLA a 15
75º 5 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR TEAM a 15
76º 47 POUX, Paul FRA SOJASUN a 15
77º 78 HERNÁNDEZ, Darío ESP BURGOS BH – CASTILLA a 15
78º 11 NIEVE, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 15
79º 44 MEDEREL, Maxime FRA SOJASUN a 15
80º 131 VILLEGAS, Juan COL 472 – COLOMBIA a 15
81º 93 RIBEIRO, Nuno POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 15
82º 88 LARRINAGA, Juan C. ESP EUSKADI a 15
83º 155 VAN DIJK, Petrus NED SP TABLEWARE a 15
84º 77 TORRES, Pablo ESP BURGOS BH – CASTILLA a 15
85º 153 DE LA PARTE, Victor ESP SP TABLEWARE a 15
86º 97 VILELA, Ricardo POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 15
87º 62 OVECHKIN, Artem RUS RUSVELO a 15
88º 101 PALOMARES, Adrian ESP CYCLINGTEAM DE RIJKE a 15
89º 123 RYBALKIN, Aleksey RUS LOKOSPHINX a 15
90º 85 ITURRIA, Mikel ESP EUSKADI a 15
91º 75 DEL PINO, Jesus ESP BURGOS BH – CASTILLA a 24
92º 115 WILLIAMS, David USA 5 HOUR ENERGY a 26
93º 87 BIZCARRA, Mikel ESP EUSKADI a 26
94º 91 SILVA, Jóni POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 26
95º 82 MERINO, Igor ESP EUSKADI a 26
96º 113 ENGLISH, Nathaniel USA 5 HOUR ENERGY a 32
97º 46 LELAY, David FRA SOJASUN a 32
98º 137 URAN, Carlos A. COL 472 – COLOMBIA a 32
99º 67 TATARINOV, Gennadiy RUS RUSVELO a 43
100º 18 VRECER, Robert SLO EUSKALTEL EUSKADI a 43
101º 148 ANTHONY, Jesse USA OPTUM P/B KELLY BENE a 45
102º 7 SZMYD, Sylvester POL MOVISTAR TEAM a 45 
103º 144 COOPER, Marsh CAN OPTUM P/B KELLY BENE a 45
104º 55 MEGIAS, Javier ESP TEAM NOVO NORDISK a 45
105º 37 GOMEZ, Yelko PAN CAJA RURAL a 45
106º 146 FRIEDMAN, Michael USA OPTUM P/B KELLY BENE a 45
107º 35 FRAILE, Omar ESP CAJA RURAL a 52
108º 36 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL a 52
109º 27 VALENCIA, Juan Pablo COL COLOMBIA a 56
110º 138 RIVERA, Ever A. COL 472 – COLOMBIA a 56
111º 94 SILVA, Sandro Filipe POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 56
112º 136 CASTAÑO, Jesus COL 472 – COLOMBIA a 56
113º 106 GROENEWEGEN, Dylan NED CYCLINGTEAM DE RIJKE a 56
114º 142 SOLADAY, Thomas USA OPTUM P/B KELLY BENE a 01:13
115º 156 CHATZAKIS, Panagiotis GRE SP TABLEWARE a 02:18
116º 114 MILNE, Shawn USA 5 HOUR ENERGY a 02:18
117º 143 SALAS, Sebastian CAN OPTUM P/B KELLY BENE a 02:18
118º 151 SIMANTIRAKIS, Vasileio GRE SP TABLEWARE a 04:04
119º 13 MESTRE, Ricardo POR EUSKALTEL EUSKADI a 04:04
120º 68 ZAKARIN, Ilnur RUS RUSVELO a 04:04
121º 26 QUINTERO, Duber A. COL COLOMBIA a 04:04
122º 83 ORBE, Haritz ESP EUSKADI a 04:04
123º 15 ABERASTURI, Jon ESP EUSKALTEL EUSKADI a 04:04
124º 73 CARAZO, Efren ESP BURGOS BH – CASTILLA a 04:07

Klasyfikacja generalna:

1º 32 LASCA, Francesco ITA CAJA RURAL 08:04:25
2º 12 LOBATO, Juan Jose ESP EUSKALTEL EUSKADI a 02
3º 16 URTASUN, Pablo ESP EUSKALTEL EUSKADI a 02
4º 6 SANZ, Enrique ESP MOVISTAR TEAM a 08
5º 141 HANSON, Ken USA OPTUM P/B KELLY BENE a 08
6º 4 ROJAS, Jose J. ESP MOVISTAR TEAM a 12
7º 81 BARBERO, Carlos ESP EUSKADI a 12
8º 124 SHALUNOV, Evgeny RUS LOKOSPHINX a 12
9º 34 CARDOSO, Andre POR CAJA RURAL a 12
10º 107 SENTJENS, Roy BEL CYCLINGTEAM DE RIJKE a 12
11º 111 MANCEBO, Francisco ESP 5 HOUR ENERGY a 12
12º 42 JEANDESBOZ, Fabrice FRA SOJASUN a 12
13º 74 BEKAERT, Steve BEL BURGOS BH – CASTILLA a 12
14º 1 MORENO, Javier ESP MOVISTAR TEAM a 12
15º 28 SUAREZ, Juan P. COL COLOMBIA a 12
16º 108 TRUSOV, Nikolay RUS CYCLINGTEAM DE RIJKE a 12
17º 96 CARDOSO, Filipe D. POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 12
18º 95 SOUSA, Sergio F. POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 12
19º 24 MARENTES, Wilson A. COL COLOMBIA a 12
20º 135 CALDERON, Edson COL 472 – COLOMBIA a 12
21º 31 TXURRUKA, Amets ESP CAJA RURAL a 12
22º 45 GALLAND, Jérémie FRA SOJASUN a 12
23º 102 PFINGSTEN, Christoph GER CYCLINGTEAM DE RIJKE a 12
24º 116 SHELDON, Taylor USA 5 HOUR ENERGY a 12
25º 2 GUTIERREZ, José I. ESP MOVISTAR TEAM a 12
26º 132 CHAMORRO, Juan COL 472 – COLOMBIA a 12
27º 92 FONTE, César POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 12
28º 72 BELDA, David ESP BURGOS BH – CASTILLA a 12
29º 121 ANTONOV, Mikhail RUS LOKOSPHINX a 12
30º 65 POMOSHNIKOV, Sergei RUS RUSVELO a 12
31º 48 VUILLERMOZ, Alexis FRA SOJASUN a 12
32º 61 FIRSANOV, Sergey RUS RUSVELO a 12
33º 23 CHALAPUD, Robinson E. COL COLOMBIA a 12
34º 84 BAGUES, Aritz ESP EUSKADI a 12
35º 17 VERDUGO, Gorka ESP EUSKALTEL EUSKADI a 12
36º 41 FEILLU, Brice FRA SOJASUN a 12
37º 14 AZANZA, Jorge ES EUSKALTEL EUSKADI a 12
38º 103 DUYN, Huub NED CYCLINGTEAM DE RIJKE a 12
39º 133 SALAZAR, Hugo S. COL 472 – COLOMBIA a 12
40º 127 SOKOLOV, Dmitry RUS LOKOSPHINX a 12
41º 3 PLAZA, Ruben ESP MOVISTAR TEAM a 12
42º 76 MAS, Luis ESP BURGOS BH – CASTILLA a 27
43º 25 OSPINA, Dalivier COL COLOMBIA a 27
44º 105 KOUWENHOVEN, Sjoerd NED CYCLINGTEAM DE RIJKE a 27
45º 71 DUEÑAS, Moises ESP BURGOS BH – CASTILLA a 27
46º 22 CAMACHO, Julio A. COL COLOMBIA a 27
47º 93 RIBEIRO, Nuno POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 27
48º 11 NIEVE, Mikel ESP EUSKALTEL EUSKADI a 27
49º 131 VILLEGAS, Juan COL 472 – COLOMBIA a 27
50º 153 DE LA PARTE, Victor ESP SP TABLEWARE a 27
51º 112 SWEETING, Robert USA 5 HOUR ENERGY a 33
52º 64 KOCHETKOV, Pavel RUS RUSVELO a 35
53º 63 BOEV, Igor RUS RUSVELO a 38
54º 56 PERON, Andrea ITA TEAM NOVO NORDISK a 41
55º 154 SOBRINO, Joaquin ESP SP TABLEWARE a 41
56º 118 STEMPER, James USA 5 HOUR ENERGY a 46
57º 8 TERUEL, Eloy ESP MOVISTAR TEAM a 52
58º 147 CANDELARIO, Alexander USA OPTUM P/B KELLY BENE a 52
59º 67 TATARINOV, Gennadiy RUS RUSVELO a 55
60º 85 ITURRIA, Mikel ESP EUSKADI a 55
61º 128 SVESHNIKOV, Kirill RUS LOKOSPHINX a 57
62º 134 SUAREZ, Camilo A. COL 472 – COLOMBIA a 59
63º 77 TORRES, Pablo ESP BURGOS BH – CASTILLA a 01:03
64º 5 KARPETS, Vladimir RUS MOVISTAR TEAM a 01:07
65º 138 RIVERA, Ever A. COL 472 – COLOMBIA a 01:08
66º 122 ARGUELYES, Arkimedes RUS LOKOSPHINX a 01:58
67º 98 BROCO, Hernani POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 01:58
68º 155 VAN DIJK, Petrus NED SP TABLEWARE a 02:13
69º 18 VRECER, Robert SLO EUSKALTEL EUSKADI a 02:41
70º 7 SZMYD, Sylvester POL MOVISTAR TEAM a 02:56
71º 43 EL FARES, Julien FRA SOJASUN a 03:01
72º 33 GARCIA, Marcos ESP CAJA RURAL a 03:01
73º 51 CALABRIA, Fabio AUS TEAM NOVO NORDISK a 03:01
74º 97 VILELA, Ricardo POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 03:16
75º 36 PIEDRA, Antonio ESP CAJA RURAL a 03:53
76º 21 ARANGO, Juan E. COL COLOMBIA a 04:19
77º 86 IPARRAGIRRE, Unai ESP EUSKADI a 04:19
78º 145 YOUNG, Eric USA OPTUM P/B KELLY BENE a 04:19
79º 52 DE MESMAEKER, Kevin BEL TEAM NOVO NORDISK a 04:23
80º 117 JENKINS, Max USA 5 HOUR ENERGY a 04:34
81º 144 COOPER, Marsh CAN OPTUM P/B KELLY BENE a 05:04
82º 106 GROENEWEGEN, Dylan NED CYCLINGTEAM DE RIJKE a 05:15
83º 83 ORBE, Haritz ESP EUSKADI a 06:02
84º 126 SHPILEVSKY, Boris RUS LOKOSPHINX a 06:18
85º 58 VERSCHOOR, Martijn NED TEAM NOVO NORDISK a 06:18
86º 152 KARATZIOS, Georgios GRE SP TABLEWARE a 06:18
87º 38 FERNANDEZ, Ruben ESP CAJA RURAL a 06:18
88º 66 KLIMOV, Sergey RUS RUSVELO a 06:18
89º 54 LOZANO, David ESP TEAM NOVO NORDISK a 06:18
90º 158 SAKELLARIDIS, Neofytos GRE SP TABLEWARE a 06:18
91º 125 SHILOV, Sergey RUS LOKOSPHINX a 06:18
92º 47 POUX, Paul FRA SOJASUN a 06:33
93º 123 RYBALKIN, Aleksey RUS LOKOSPHINX a 06:33
94º 44 MEDEREL, Maxime FRA SOJASUN a 06:33
95º 101 PALOMARES, Adrian ESP CYCLINGTEAM DE RIJKE a 06:33
96º 75 DEL PINO, Jesus ESP BURGOS BH – CASTILLA a 06:42
97º 82 MERINO, Igor ESP EUSKADI a 06:44
98º 113 ENGLISH, Nathaniel USA 5 HOUR ENERGY a 06:50
99º 148 ANTHONY, Jesse USA OPTUM P/B KELLY BENE a 07:03
100º 55 MEGIAS, Javier ESP TEAM NOVO NORDISK a 07:03
101º 146 FRIEDMAN, Michael USA OPTUM P/B KELLY BENE a 07:03
102º 13 MESTRE, Ricardo POR EUSKALTEL EUSKADI a 07:05
103º 68 ZAKARIN, Ilnur RUS RUSVELO a 07:05
104º 136 CASTAÑO, Jesus COL 472 – COLOMBIA a 07:14
105º 78 HERNÁNDEZ, Darío ESP BURGOS BH – CASTILLA a 07:27
106º 142 SOLADAY, Thomas USA OPTUM P/B KELLY BENE a 07:31
107º 91 SILVA, Jóni POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 07:38
108º 115 WILLIAMS, David USA 5 HOUR ENERGY a 07:38
109º 46 LELAY, David FRA SOJASUN a 07:44
110º 137 URAN, Carlos A. COL 472 – COLOMBIA a 07:44
111º 27 VALENCIA, Juan Pablo COL COLOMBIA a 08:08
112º 94 SILVA, Sandro Filipe POR EFAPEL – GLASSDRIVE a 08:08
113º 73 CARAZO, Efren ESP BURGOS BH – CASTILLA a 08:36
114º 114 MILNE, Shawn USA 5 HOUR ENERGY a 08:36
115º 156 CHATZAKIS, Panagiotis GRE SP TABLEWARE a 09:30
116º 143 SALAS, Sebastian CAN OPTUM P/B KELLY BENE a 09:30
117º 88 LARRINAGA, Juan C. ESP EUSKADI a 13:54
118º 62 OVECHKIN, Artem RUS RUSVELO a 13:54
119º 87 BIZCARRA, Mikel ESP EUSKADI a 14:05
120º 37 GOMEZ, Yelko PAN CAJA RURAL a 14:24
121º 35 FRAILE, Omar ESP CAJA RURAL a 14:31
122º 151 SIMANTIRAKIS, Vasileio GRE SP TABLEWARE a 15:00
123º 26 QUINTERO, Duber A. COL COLOMBIA a 17:43
124º 15 ABERASTURI, Jon ESP EUSKALTEL EUSKADI a 17:43

Foto: Euskaltel-Euskadi

Andrzej