Jarosław MaryczJarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) minimalnie pokonał Kamila Gradka (BDC MarcPol Team) podczas jazdy indywidualnej na czas w wyścigu Hellena Tour. Kolarz CCC został także nowym liderem imprezy.

Drugi etap wyścigu Szlakiem Bursztynowym Hellena Tour 2013, to 14,2 kilometrowa jazda indywidualna na czas w Opatówku. Mniej więcej od półmetka, na czele utrzymywał się Kamil Gradek (BDC MarcPol Team). Tuż za nim znajdowali się Adam Stachowiak (Bank BGŻ) oraz Robert Radosz (BDC).

Wkrótce do rezultatu Gradka zbliżył się Adrian Kurek. Kolarz CCC Polsat Polkowice minimalnie przegrał jednak z mistrzem Polski młodzieżowców w jeździe na czas i wskoczył wtedy na drugie miejsce.

Pod koniec stawki startowali jednak kolarze CCC Polsat Polkowice. Zgodnie z oczekiwaniami, najlepszy rezultat wykręcił Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice). Były mistrz Polski pokonał trasę w 17 minut i 41 sekund, czyli w takim samym czasie co Gradek. Setne części sekundy zadecydowały o tym, że wygrał bardziej doświadczony Marycz. Trzeci ze stratą jednej sekundy, był Adrian Kurek.