Cyril GautierCyril Gautier (Europcar) wygrał francuski klasyk Tour du Finistère. Dla Francuza to pierwszy triumf w tym sezonie.

Tegoroczna odsłona Tour du Finistre liczyła 185 kilometrów, po pagórkowatych trasach w Bretanii. W decydującej o losach wyścigu ucieczce, znaleźli się: Geslin i Jeannesson (FDJ), Gautier (Europcar), Le Mével (Cofidis), Veuchelen (Vacansoleil-DCM), Declercq (Topsport Vlaanderen), Cusin (IAM) oraz Sénéchal (Etixx-Ihned)

Na ostatnich kilometrach atakować próbował Cusin, jednak ostatecznie na mecie jako pierwszy zameldował się Cyril Gautier. Francuz pokonał Frederika Veuchelena oraz Anthony`ego Geslin. Karol Domagalski (Caja Rural) nie dojechał do mety.

Wyniki:

1 35 GAUTIER Cyril EUC FRA les 187,4 km en 4h42’20” (moy. 39,825 km/h)
2 58 VEUCHELEN Frederik VCD BEL ‘ ‘
3 24 GESLIN Anthony FDJ FRA 03″
4 162 CUSIN Remi IAM FRA 08″
5 25 JEANNESSON Arnold FDJ FRA 13″
6 185 *SENECHAL Florian ETI FRA 15″
7 134 DECLERCQ Tim TSV BEL 22″
8 45 LE MÉVEL Christophe COF FRA 38″
9 27 PINEAU Cédric FDJ FRA 02’18”
10 94 MARTINEZ Yannick LPM FRA 02’22”
11 82 DESRIAC Loic RLM FRA 02’24”
12 5 PAURIOL Rémi SOJ FRA 02’33”
13 1 SIMON Julien SOJ FRA 02’38”
14 167 REICHENBACH Sébastien IAM SUI ‘ ‘
15 62 DUMOULIN Samuel ALM FRA ‘ ‘
16 46 LEVARLET Guillaume COF FRA ‘ ‘
17 116 FERRARI Fabricio CJR URU ‘ ‘
18 158 VENTER Jacobus MTN RSA ‘ ‘
19 7 TALABARDON Yannick SOJ FRA ‘ ‘
20 137 NEIRYNCK Stijn TSV BEL ‘ ‘
21 75 LE BOULCH Dimitri BIG FRA ‘ ‘
22 56 VAN POPPEL Boy VCD NED 02’41”
23 63 MINARD Sébastien ALM FRA ‘ ‘
24 113 VELASCO MURILLO Ivan CJR ESP ‘ ‘
25 168 *SCHELLING Patrick IAM SUI 02’45”
26 95 *PAILLOT Yoann LPM FRA 02’47”
27 31 *BERHANE Natnael EUC ERI ‘ ‘
28 84 KNEISKY Morgan RLM FRA ‘ ‘
29 18 VACHON Florian BSE FRA 02’52”
30 125 FRAPPORTI Marco AND ITA 03’00”
31 11 BIDEAU Jean-Marc BSE FRA 03’02”
32 26 PICHON Laurent FDJ FRA 03’07”
33 121 BERTAZZO Omar AND ITA 03’08”
34 28 ROY Jérémy FDJ FRA 03’26”
35 34 CHARTEAU Anthony EUC FRA 03’32”
36 38 TURGOT Sébastien EUC FRA 03’39”
37 184 *HOELGAARD Markus ETI NOR 04’34”
38 187 *VAKOC Petr ETI CZE 04’51”
39 122 DI SERAFINO Matteo AND ITA 04’53”
40 161 *AREGGER Marcel IAM SUI ‘ ‘
41 47 MOLARD Rudy COF FRA 05’26”
42 51 WAUTERS Willem VCD BEL ‘ ‘
43 15 GÉRARD Arnaud BSE FRA ‘ ‘
44 143 FRIEDEMANN Matthias CSS GER ‘ ‘
45 155 REIMER Martin MTN GER 05’30”
46 32 BERNAUDEAU Giovanni EUC FRA 05’55”
47 71 DRUJON Mathieu BIG FRA 08’50”
48 83 *DUVAL Julien RLM FRA 08’51”
49 164 HINAULT Sébastien IAM FRA ‘ ‘
50 157 WESEMANN Martin MTN RSA ‘ ‘
51 78 *VIMPERE Théo BIG FRA 08’58”
52 183 *HNIK Karel ETI CZE 09’55”
53 17 *SEPULVEDA Eduardo BSE ARG ‘ ‘

Nie wystartowali :
2 DELAPLACE Anthony SOJ FRA
33 BOUYER Franck EUC FRA
132 *DE BUYST Jasper TSV BEL

Wycofani :
3 HIVERT Jonathan SOJ FRA
4 MARINO Jean-Marc SOJ FRA
6 SCHMIDT Fabien SOJ FRA
8 *TORTELIER Etienne SOJ FRA
12 *KORETZKY Clément BSE FRA
13 DURET Sébastien BSE FRA
14 FONSECA Armindo BSE FRA
16 GUILLOU Florian BSE FRA
21 COURTEILLE Arnaud FDJ FRA
22 *ELISSONDE Kenny FDJ FRA
23 FÉDRIGO Pierrick FDJ FRA
36 LAMOISSON Morgan EUC FRA
37 QUEMENEUR Perrig EUC FRA
41 BAGOT Yoann COF FRA
42 *BESCOND Jérémy COF FRA
43 CAMMAERTS Edwig COF BEL
44 HARDY Romain COF FRA
48 EDET Nicolas COF FRA
53 *MARKUS Barry VCD NED
54 MOL Wouter VCD NED
55 VAN HUMMEL Kenny RobertVCD NED
57 *VAN POPPEL Danny VCD NED
61 BAGDONAS Gediminas ALM LTU
64 *HOULE Hugo ALM CAN
65 IGLINSKIY Valentin ALM KAZ
66 KERN Julian ALM GER
67 MONDORY Lloyd ALM FRA
68 RIBLON Christophe ALM FRA
72 DRUJON Benoit BIG FRA
74 FAUCON Guillaume BIG FRA
77 TRONET Steven BIG FRA
81 BOULO Matthieu RLM FRA
85 *KOWALSKI Rudy RLM FRA
86 LALOUETTE Kevin RLM FRA
87 *LE MONTAGNER Maxime RLM FRA
88 PATOUX Cyrille RLM FRA
91 ANTOMARCHI Julien LPM FRA
92 *BUSH Robert LPM USA
93 GIRAUD Benjamin LPM FRA
96 ROSTOLLAN Thomas LPM FRA
97 *TARRIDE Grégoire LPM FRA
98 VAUBOURZEIX Thomas LPM FRA
101 *VAN HERCK Pieter CRE BEL
102 BARBE Koen CRE BEL
103 *BREYNE Jonathan CRE BEL
104 *BUEKEN Joeri CRE BEL
105 *STALLAERT Joeri CRE BEL
106 PEETERS kevin CRE BEL
107 PLANCKAERT Baptiste CRE BEL
108 STEELS Stijn CRE BEL
111 ARAMENDIA LORENTE Javier Francisco CJR ESP
112 MORENO ALLUE Francisco Javier CJR ESP
114 CARDOSO Manuel Antonio LCeaJlR CJR POR
115 DOMAGALSKI Karol CJR POL
117 MOYANO Enzo CJR ARG
123 GAVAZZI Mattia AND ITA
124 FACCHINI Patrick AND ITA
126 PARRINELLO Antonino AND ITA
127 MALAGUTI Alessandro AND ITA
131 VAN STAEYEN Michael TSV BEL
133 VAN HECKE Preben TSV BEL
135 *LAMPAERT Yves TSV BEL
136 MERTENS Tim TSV BEL
138 *VANBILSEN Kenneth TSV BEL
141 AVERY Clinton CSS NZL
142 *SCHNAIDT Fabian CSS GER
144 TANG Wang Yip CSS HKG
145 OJAVEE Mart CSS EST
146 ROTH Ryan CSS CAN
148 WU Kin San CSS HKG
151 STAUFF Andreas MTN GER
152 REGUIGUI Youcef MTN ALG
153 KONOVALOVAS Ignatas MTN LTU
154 POTGIETER Bradley MTN RSA
156 *SONGEZO Jim MTN RSA
163 TSCHOPP Johann IAM SUI
166 PELUCCHI Matteo IAM ITA
171 SCHETS Steve DOL BEL
172 *VAN HOLDERBEKE MathiasDOL BEL
173 DOMINGUEZ BARRAGAN DaDnOieLl ESP
174 *DZERVUS Darijus DOL LTU
175 GARDEYN Gorik DOL BEL
176 *SMIRNOVS Andris DOL LAT
177 NICOLSON Michael DOL GBR
178 VERNAECKT Thomas DOL BEL
181 *ALAPHILIPPE Julian ETI FRA
182 *BOUVRY Dieter ETI BEL
186 *SPOKES Samuel ETI AUS
188 *VERHELST Louis ETI BEL

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej