Eduardo Sepúlveda triumfował na wymagającym trudnym etapie Vuelta a Castilla y Leon. Argentyńczyk z Lotto Dstny wygrał w klasyfikacji generalnej.

Wyścig w Kastylii-Leon składa się zaledwie z dwóch etapów i właśnie dzisiaj rozegrano ten finałowy. Trasa z Cocy do Segovii liczyła 186 kilometrów. Do pokonania były dwie premie pierwszej kategorii – Puerto de Navacerrada i Puerto de Navafria. Druga z nich zakończyła się na ponad 40 kilometrów przed metą, więc potem znajdowały się tylko zjazd i płaski teren.

Odjazd stworzyli Jetse Bol (Burgos BH) oraz Eugenio Sanchez (Equipo Kern Pharma). Na Puerto de Navacerrada Holender odjechał od Hiszpana i wygrał górską premię. W międzyczasie z peletonu ruszył Filippo Conca (Q36.5 Pro Cycling Team).

Na zjeździe doszło do zmiany sytuacji. Conca dojechał do Bola i zostawił go z tyłu. Włoch został doścignięty jeszcze przed rozpoczęciem drugiego podjazdu dnia – na Puerto de Navafria. Podczas wspinaczki zaatakował Jefferson Alexander Cepeda. Kolarz EF Education-Easy Post wypracował minutę przewagi, ale jego akcja została zlikwidowana na 17 kilometrów przed metą.

Decydujący atak przypuścili Eduardo Sepúlveda (Lotto Dstny) i Pablo Castrillo (Equipo Kern Pharma). Na finiszu lepszy okazał się Argentyńczyk, który triumfował także w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce na etapie zajął Felix Engelhardt (Team Jayco-Al Ula). Zwycięzca wczorajszego odcinka stracił 26 sekund i uplasował się na drugiej pozycji w klasyfikacji generalnej ze stratą 14 sekund.

Jedyny Polak w stawce, Maciej Bodnar (TotalEnergies) zajął 109. miejsce ze stratą ponad 20 minut, a w klasyfikacji generalnej uplasował się na 104. pozycji.

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułDookoła Mazowsza 2023: Bartosz Rudyk trzeci, Oded Kogut znów najszybszy
Następny artykułTour de France Femmes 2023: Bauernfeind o życiowym sukcesie, Vollering o karze czasowej [wypowiedzi]