Grzegorz StępniakGrzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) po finiszu z kilkuosobowej grupy został triumfatorem pierwszego etapu wyścigu Szlakiem Bursztynowym „Hellena Tour 2013″.

Zawodnicy rywalizowali na 165-kilometrowej trasie wokół miejscowości Warta, gdzie usytuowany był zarówno start, jak i meta. O wynikach etapu w dużej mierze zdecydował silny wiatr, który w początkowej fazie podzielił peleton. Ostatecznie na kreskę wpadła 6-osobowa grupka, w której jechał Grzegorz Stępniak, Mateusz Taciak, Marek Rutkiewicz, Jarosław Marycz (wszyscy CCC Polsat Polkowice), Błażej Janiaczyk (Bank BGŻ) i Przemysław Kasperkiewicz (De Jonge Renner). Najszybszy z tego odjazdu był Grzegorz Stępniak, który został pierwszym liderem wyścigu. Wyprzedził on Błażeja Janiaczyka oraz swojego kolegę z grupy, Mateusza Taciaka. Na kolejnych miejscach finiszowali Marycz, Rutkiewicz i najlepszy z orlików, Kasperkiewicz.

Zwycięstwo młodego sprintera dało mu nie tylko prowadzenie w klasyfikacji generalnej, ale także punktowej wyścigu. Koszulki liderów w dodatkowych klasyfikacjach – najaktywniejszego, sponsorowanej przez miasto Kalisz oraz agresywnego, sponsorowanej przez Multimedia Polska – wywalczyli kolejno, Marek Rutkiewicz oraz Łukasz Bodnar (Bank BGŻ).

Jutro na zawodników czekają dwa etapy – poranna jazda indywidualna na czas w Opatówku (14 km) oraz popołudniowy etap ze startu wspólnego z Kalisza do Kazimierza Biskupiego (113 km).

Pełne wyniki 1 etapu > tutaj

.

Źródło: PZKol

Poprzedni artykułVuelta a Castilla y León: Pablo Urtasun pierwszym liderem wyścigu
Następny artykułMałgorzata Jasińska może już startować!