Mateusz KomarJavier Cantero Gomez (Andalucia) został triumfatorem 9 etapu marokańskiej etapówki. Bardzo ładnie po raz kolejny pojechał Mateusz Komar (BDC MarcPol), który uplasował się dziś na najniższym stopniu podium!

Dziewiąty odcinek Tour du Maroc prowadził z Marakeszu do miejscowości El Jadida i liczył 198 kilometrów.

Na pierwszych kilometrach uciekało 6 zawodników z Jarkiem Kowalczykiem (BDC). Czołówka uzyskała przewagę 4,5 minuty nad peletonem. W tym momencie Kowalczyk wirtualnie przeskakiwał na 4 miejsce w klasyfikacji generalnej. Pomimo szybkiej reakcji, ucieczka została skasowana na 40 km do mety. Wtedy doszło do kolejnej, tym razem układ nie pasował kolarzom BDC, którzy spadali z 2 na 4 pozycję w „drużynówce”.  Pięć kilometrów do mety peleton jechał już razem.

Zawodnicy BDC, których forma wyraźnie idzie do góry, utworzyli pociąg jadąc na Kacpra Gronkiewicza.  Trzysta metrów przed metą, doszło do kraksy, w której brał udział Kacper. Refleks i przytomność Mateusza Komara zaowocowała trzecim miejscem. Najszybciej ten dystans pokonał Javier Cantero Gomez.

Pozostali kolarze BDC zajeli : 21.WALCZAK Damian, 39.KOWALCZYK Jarosław, 57.GRONKIEWICZ Kacper. Wszyscy ten sam czas co zwycięzca.

Wyniki 9 etapu : TOP 5

1.CANTERO GOMEZ Fco. Javier Andalucia ESP 04h43’54”

2.HADDI Soufiane Equipe Nationale du MAROC MAR 04h43’54”