fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Mateusz Komar (Voster Uniwheels) został zwycięzcą 28. edycji Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków. Ostatni etap dla Kamila Zielińskiego (Domin Sport).

W ostatnim dniu „Solidarki” kolarze musieli pokonać trasę ze Świdnika do Lublina o długości 164. kilometrów. Po drodze były trzy lotne finisze i premia specjalna.

Po około 30. kilometrach zawiązała się ośmioosobowa ucieczka w składzie: Maarten Van Trijp (Metec), Mateusz Taciak (CCC Sprandi Polkowice), Uladzimir Harakhavik i Arseni Ikanovich (obaj Białoruś), Sylwester Janiszewski (Wibatech 7R Fuji), Yauhen Sobal (Minsk), Jarosław Marycz (Domin Sport ) oraz Richard Banusch (LKT Team Brandenburg).

Na lotnych premiach brylował Janiszewski, ale żaden z zawodników ucieczki nie był groźny w generalce dla liderującego Mateusza Komara (Voster). Mocna praca ekipy Hurom spowodowała, że ucieczka została złapana 60 kilometrów przed metą.

Kolejny atak zainicjował Kamil Zieliński (Domin Sport). W raz z Polakiem zabrał się ponownie Uladzimir Harakhavik (Białoruś). Dwójka bardzo dobrze współpracowała i na rundy w Lublinie wjechała z przewagą dającą realne szanse na etapowy triumf.

Więcej sił na końcowe metry zachował Kamil Zieliński i to zawodnik Domin Sport mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Drugi był Białorusin, a peleton przyprowadził Alan Banaszek (CCC Sprandi Polkowice).

Zwycięzcą generalki został Mateusz Komar (Voster Uniwheels).

Wyniki ostatniego etapu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments