Rick ZabelRick Zabel (Niemcy) wygrał Ronde van Vlaanderen U-23. Jedynym Polakiem, który dojechał do mety był Konrad Tomasiak (TC Chrobry Lasocki Głogów).

“Młodzieżowa Flandria” liczyła 173,7 kilometrów i prowadziła głównie po trasie, po której tydzień temu ścigali się zawodowcy. Na mecie jako pierwszy zameldował się kolarz Rabobank Continental – Rick Zabel. Syn byłego znakomitego sprintera pokonał Holendra Dylana Groenwegen oraz Duńczyka Magnusa Nielsena.

Jako jedyny z Reprezentacji Polski do mety dojechał Konrad Tomasiak. Kolarz TC Chrobry Głogów był 72.

Wyniki:

1 ZABEL Rick RABOBANK ALLEMAGNE les 173,7 km en 4h26’33”
2 GROENEWEGEN Dylan PAYS-BAS
3 NIELSEN Magnus Cort DANEMARK
4 DE BIE Sean BELGIQUE
5 JENSEN Kristian Haugaard DANEMARK
6 VAN DER LIJKE Nick PAYS-BAS
7 SKUJINS Toms LETTONIE
8 PIBERNIK Luka SLOVENIE
9 LECUISINIER Pierre6Henri FRANCE
10 BETTIOL Alberto ITALIE
11 KULIMBETOV Nurbolat KAZAKHSTAN
12 KOZHATAYEV Bakhtiyar KAZAKHSTAN
13 DOULL Owain GRANDE-BRETAGNE
14 KAMP EGESTED Alexander DANEMARK
15 BOUVRY Dieter BELGIQUE
16 TURGIS Jimmy FRANCE
17 FRAME Alex NOUVELLE-ZELANDE
18 BOVENHUIS Jasper PAYS-BAS
19 LUDVIGSSON Fredrik SUEDE
20 YATES Simon GRANDE-BRETAGNE
21 HAMBROOK Kieran NOUVELLE-ZELANDE
22 KUNG Stefan SUISSE
23 BLIKRA Haavard NORVEGE
24 DZAMASTAGIC Mark SLOVENIE
25 DUCHESNE Antoine CANADA
26 VINK Michael NEW ZEALAND
27 GORBUNOV Vladislav KAZAKHSTAN
28 ANDERSEN Michael Valgren TEAM CULT ENERGY
29 AYAZBAYEV Maxat KAZAKHSTAN
30 VAN BAARLE Dylan PAYS-BAS
31 STUYVEN Jasper BELGIQUE
32 TROSINO Mirko ITALIE
33 CHAVANNE Gabriel SUISSE
34 MOSER Ignazio ITALIE
35 PUTT Tanner ETATS-UNS
36 ATKINS Josh NOUVELLE-ZELANDE
37 YATSEVICH Kirill RUSSIE
38 DUNNE Conor IRLANDE
39 PÖLDER Robert SUEDE
40 BYSTRØM Sven NORVEGE
41 SAVITSKIY Ivan RUSSIE
42 SLIK Ivar PAYS-BAS
43 KIRSCH Alex LUXEMBOURG
44 SENECHAL Florian FRANCE
45 GRIGOREV Aleksander RUSSIE
46 HOLST ENGER Sondre NORVEGE
47 REINDERS Elmar PAYS-BAS
48 DIBBEN Jonathan GRANDE-BRETAGNE
49 KRIEGER Alexander RAD-NET ROSE TEAM
50 PROKOFJEVS Ivars LETTONIE
51 LINDAU Philip SUEDE
52 HOEM Bjørn Tore Nilsen TEAM PLUSSBANK
53 POLANC Jan SLOVENIE
54 VANLERBERGHE Bert VENTILAIR – STERIA CYCLING TEAM
55 THEUNS Edward BELGIQUE
56 MANAKOV Viktor RUSSIE
57 MANNION Gavin BONTRAGER CYCLING TEAM
58 LE GAC Olivier FRANCE
59 WYTINCK Niels BELGIQUE
60 SCHNYDER Lars SUISSE
61 RABITSCH Stefan TEAM GOURMETFEIN SIMPLON
62 PLESNER Frederik DANEMARK
63 PERRY Benjamin CANADA
64 UMERBEKOV Nikita KAZAKHSTAN
65 POITEVIN Benoit FRANCE
66 PÖSTLBERGER Lukas AUTRICHE
67 SKJERPING Kristoffer NORVEGE
68 ZMORKA Marlen UKRAINE
69 NEILANDS Krists LETTONIE
70 VOSEKALNS Andris LETTONIE
71 NISU Oskar ESTONIE
72 TOMASIAK Konrad POLOGNE  
73 NISHIMURA Hiroki JAPON
74 YAMAMOTO Genki JAPON
75 GOUGEARD Alexis FRANCE
76 TERASAKI Takero JAPON
77 DAKTERIS Janis LETTONIE
78 BRATASHCHUK Andri UKRAINE
79 ULIVIERI Mirko ITALIE
80 BERTILSSON Christian SUEDE
81 SUTER Gael SUISSE
82 BITENC Jure SLOVENIE
83 KUEN Maximilian AUTRICHE
84 ANDERSSON Emil SUEDE
85 CLARKE Cormac IRLANDE

Foto: bettiniphoto.net

Andrzj